Zobacz
Do góry

To spełnienie naszych marzeń

Rozmowa z Igorem Angulo, napastnikiem Górnika

Michał ZICHLARZ: Po prawie ćwierć wieku Górnik ponownie zagra w europejskich pucharach. To chyba wielki powód do satysfakcji, prawda?

Igor ANGULO: – Oczywiście. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Naszym głównym celem na ten sezon, na tą rundę było wywalczenie sobie miejsca w Lidze Europy i udało się to osiągnąć.

Co dla pana oznacza gra w pucharach?

Igor ANGULO: – Wiele. To spełnienie marzeń moich, a przede wszystkim klubu. Raz udało mi się uczestniczyć w pucharowych rozgrywkach. Było to trzynaście lat temu, kiedy byłem jeszcze zawodnikiem Athletic Bilbao. Teraz udało się osiągnąć cel z Górnikiem. To wspaniała chwila!

O wygraną w ostatnim meczu sezonu nie było łatwo. Co może pan powiedzieć o spotkaniu z Wisłą?

Igor ANGULO: – Wiadomo, było ciężko, bo rywal też walczył o miejsce w europejskich pucharach, ale my graliśmy tak jak to sobie zaplanowaliśmy, tak jak chcieliśmy. W domu u siebie jesteśmy mocni, kiedy możemy liczyć na wsparcie naszych fanów. Udało się wygrać i jest wielkie zadowolenie.

Z jednej strony musi mieć pan satysfakcję, bo zdobył gola i był lepszy od Carlitosa. Z drugiej strony to pana rodak został królem strzelców ekstraklasy z 24 trafieniami na koncie. Jest rozczarowanie z tego powodu?

Igor ANGULO: – Absolutnie nie. Mówiłem już wcześniej kilka razy, że nie chodzi o cele indywidualne, a najważniejsze jest dobro zespołu i cel, jaki mieliśmy wyznaczony. W końcówce sezonu było nim zajęcie czwartego miejsca dającego grę w pucharach i udało się to zrealizować. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

Co teraz?

Igor ANGULO: – No cóż odpoczynek, odcięcie się od wszystkiego i danie odpoczynku nogom, które odczuwają skutki rozgrywek. Po trzech tygodniach powrót do pracy i koncentrowanie się na kolejnych celach. Jestem przekonany, że czeka nas kolejny świetny sezon. Znowu będziemy walczyć.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • „Szafa” ekstraklasy się nie boi

  Karol Stanek zaczął trenować jeszcze przed piątymi urodzinami. Od zawsze uznawany był za spory talent. Choć pochodzi z małej miejscowości pod...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Matras: Wszystko przebiega zgodnie z planem

  - Za nami pierwszy obóz w Protaras. Była okazja, żeby ciężko popracować. Teraz dołożymy kolejną pracę – mówi Mateusz Matras, nowy...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Dzięki sponsorowi Wisła poleciała na zgrupowanie do Turcji

  Firma Whizz z deweloperskiej Grupy Murapol pomogła pokryć koszty zgrupowania Wisły Kraków w tureckiej miejscowości Belek.

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Czas na nowy system gry

  - Kadra zespołu cały czas się modyfikuje i zmienia. Czekamy na ostateczne decyzje – mówił przed ponownym wylotem do Protaras na...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Wilk: Wzmocnienia, nie uzupełnienia

  Zimowe okno transferowe jest w Gliwicach najspokojniejsze od lat. Dyrektor sportowy klubu Bogdan Wilk wyjaśnia, dlaczego nie widzi w tym niczego...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Priorytetowe zakupy GieKSy

  30-letni czeski stoper i były kapitan Korony Kielce oraz Callum Rzonca, 22-letni pomocnik ostatnio Zagłębia Sosnowiec związali się kontraktami z klubem...

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Turecki dzienniczek Jorge. Gorzej w słońcu

  Wtorek powitał nas... nieoczekiwanie dobrą pogodą. Od rana nie padało, świeciło słońce, było zupełnie inaczej niż dzień wcześniej - pisze dla...

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Wrzesiński złożył podpis

  Koniec sagi sosnowiecko-azjatyckiej. Konrad Wrzesiński podpisał dwuletni kontrakt z Kajratem Ałmaty, przechodząc do ekipy wicemistrza Kazachstanu na zasadzie transferu definitywnego.

  żuk22 stycznia 2019
 • Miedź Legnica. Doskonalenie taktyki

  Po sobotnim sparingu ze Slavią Sofia, w niedzielę piłkarze „Miedzianki” trenowali rano, a potem mieli odnowę biologiczną.

  BN22 stycznia 2019