Zobacz
Do góry

To spełnienie naszych marzeń

Rozmowa z Igorem Angulo, napastnikiem Górnika

Michał ZICHLARZ: Po prawie ćwierć wieku Górnik ponownie zagra w europejskich pucharach. To chyba wielki powód do satysfakcji, prawda?

Igor ANGULO: – Oczywiście. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Naszym głównym celem na ten sezon, na tą rundę było wywalczenie sobie miejsca w Lidze Europy i udało się to osiągnąć.

Co dla pana oznacza gra w pucharach?

Igor ANGULO: – Wiele. To spełnienie marzeń moich, a przede wszystkim klubu. Raz udało mi się uczestniczyć w pucharowych rozgrywkach. Było to trzynaście lat temu, kiedy byłem jeszcze zawodnikiem Athletic Bilbao. Teraz udało się osiągnąć cel z Górnikiem. To wspaniała chwila!

O wygraną w ostatnim meczu sezonu nie było łatwo. Co może pan powiedzieć o spotkaniu z Wisłą?

Igor ANGULO: – Wiadomo, było ciężko, bo rywal też walczył o miejsce w europejskich pucharach, ale my graliśmy tak jak to sobie zaplanowaliśmy, tak jak chcieliśmy. W domu u siebie jesteśmy mocni, kiedy możemy liczyć na wsparcie naszych fanów. Udało się wygrać i jest wielkie zadowolenie.

Z jednej strony musi mieć pan satysfakcję, bo zdobył gola i był lepszy od Carlitosa. Z drugiej strony to pana rodak został królem strzelców ekstraklasy z 24 trafieniami na koncie. Jest rozczarowanie z tego powodu?

Igor ANGULO: – Absolutnie nie. Mówiłem już wcześniej kilka razy, że nie chodzi o cele indywidualne, a najważniejsze jest dobro zespołu i cel, jaki mieliśmy wyznaczony. W końcówce sezonu było nim zajęcie czwartego miejsca dającego grę w pucharach i udało się to zrealizować. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

Co teraz?

Igor ANGULO: – No cóż odpoczynek, odcięcie się od wszystkiego i danie odpoczynku nogom, które odczuwają skutki rozgrywek. Po trzech tygodniach powrót do pracy i koncentrowanie się na kolejnych celach. Jestem przekonany, że czeka nas kolejny świetny sezon. Znowu będziemy walczyć.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Patryk Sokołowski nowym zawodnikiem Piasta

  Piast Gliwice ogłosił dziś pozyskanie 23-letniego pomocnika, Patryka Sokołowskiego. Wychowanek Legii Warszawa podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

  Redakcja21 czerwca 2018
 • Teraz głównie kondycja

  Piastunki w idealnych warunkach przygotowują się do nowego sezonu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu we Wronkach – zapewnia trener Waldemar Fornalik.

  Zbigniew Cieńciała21 czerwca 2018
 • Paryż, Frankfurt, Nowy Jork… Urlopowicze wracają do Sosnowca

  Piłkarze beniaminka spotkali się wczoraj po raz pierwszy po zasłużonych urlopach.

  żuk21 czerwca 2018
 • W nieustannym natarciu

  Trener Górnika Zabrze Marcin Brosz nie narzeka, że z jego drużyny odeszło kilku kluczowych zawodników.

  Bogdan Nather21 czerwca 2018
 • Nowy trener, nowy sprzęt

  Informowaliśmy już, że na zgrupowaniu Piasta we Wronkach brakuje m.in. Konstantina Vassiljeva.

  leś20 czerwca 2018
 • Zabrzańskie „łowienie talentów”

  „Górnicy” trenują w Wodzisławiu Śląskim już w pełnym składzie, bo dotarli do hotelu Amadeus „spóźnieni” Szymon Żurkowski, Paweł Bochniewicz i Dani...

  Dariusz Leśnikowski20 czerwca 2018
 • Makowski przy Kresowej na rok?

  Podopieczni Dariusz Dudka rozpoczynają dzisiaj przygotowania do pierwszego po 10 latach sezonu w ekstraklasie.

  żuk20 czerwca 2018
 • Legendy na stanowiskach

  Maciej Stolarczyk został trenerem, a Arkadiusz Głowacki dyrektorem sportowym „Białej Gwiazdy”. Byli znakomici piłkarze zastąpili Hiszpanów – Joana Carrillo i Manuela...

  PAP19 czerwca 2018
 • Kądzior po chorwacku

  Damian Kądzior po 12 miesiącach żegna Zabrze. Klub kupił go rok temu za 300 tysięcy złotych, a wczoraj został sprzedany za...

  mag19 czerwca 2018