Zobacz
Do góry

Trener Wisły apeluje: Potrzebujemy wsparcia

Maciej Stolarczyk nie ma łatwego życia w roli trenera Wisły. Pracę z drużyną co rusz zaburzają mu wieści na temat przyszłości klubu. – Mamy duży szacunek dla całej drużyny za to jak podchodzą do tej sytuacji – mówi.

Krakowski klub od miesięcy targany jest dużymi problemami. Piłkarze otrzymują wypłaty z dużym poślizgiem. Klub musi pożyczać pieniądze, by mieć środki choćby na organizację meczów. W tle są rozmowy na temat przejęcia klubu. Trudno w takiej atmosferze skupiać się na treningach i meczach.

– Cieszę się z mentalności moich piłkarzy, bo nie dają mi odczuć, że ich głowy są gdzieś w innym miejscu. Sytuacja jest specyficzna, dlatego mam do zawodników bardzo duży szacunek za wykonaną pracę – mówi Stolarczyk.

Trener Wisły apeluje o wsparcie. Także do kibiców. – W sytuacji w której znalazł się klub potrzebujemy wsparcia w każdym elemencie. Nie tylko w codziennej pracy, ale też jeśli chodzi o kibiców na stadionie. Wsparcie jest dla nas bardzo istotne, bo sprawia, że klub jeszcze bardziej się jednoczy i wszyscy dążymy do tego samego – podkreśla trener Wisły.

Wisła ze sponsorem z Meksyku?

Klub potrzebuje wsparcia kibiców, także dlatego, że wpływy z dnia meczowego to ważny punkt w klubowych budżetach. Wisła ma trzecią publiczność w ekstraklasie (średnia 13091, wyższą mają tylko Legia i Lechia). Na ostatnim meczu z Zagłębiem Sosnowiec pojawiło się 11243 fanów. Ile będzie na sobotnim meczu z Zagłębiem Lubin?

Stolarczyk ma za to komfort pracy jeśli chodzi o kontuzje. Do treningów z zespołem wrócili już Tibor Halilović i Marko Kolar. Kontuzjowany jest tylko Piotr Świątko. W sobotni meczu, z powodu pauzy za czwartą żółtą kartkę, nie zagra Maciej Sadlok.

 

Lotto Ekstraklasa

Sobota, 10 listopada, godz. 20.30

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Żuraw posiedzi na ławce do zimy?

  Władze „Kolejorza” szukają nowego szkoleniowca, piłkarze pracują obecnie pod wodzą Dariusza Żurawia. Po jego udanym debiucie w meczu ekstraklasy w Białymstoku...

  Redakcja16 listopada 2018
 • Ledecky odszedł i trafia. Teraz przydałby się taki snajper

  David Ledecky w Górniku mało co grał i strzelał. U siebie w domu zdobywa bramkę za bramką. Przewodzi stawce najskuteczniejszych w...

  Michał Zichlarz16 listopada 2018
 • Cristovao znów strzelił Wiśle! Tym razem w sparingu

  Alexandre Cristovao powinien co tydzień grać przeciwko Wiśle Kraków. Napastnik Zagłębia Sosnowiec znów strzelił Białej Gwieździe gola.

  Mateusz Miga16 listopada 2018
 • Bezbramkowo przy Bukowej w „przeglądzie kadr”

  Obydwa kluby „wysłały” na reprezentacyjne zgrupowania (choć oczywiście wyłącznie w kategoriach młodzieży) po paru zawodników, ale trenerzy w sparingu, rozegranym na...

  Dariusz Leśnikowski16 listopada 2018
 • Casting na ostatniej prostej

  Piątkowy sparing z Wisłą Kraków to dla zawodników Zagłębia Sosnowiec początek decydującego etapu przedwiosennej selekcji. Na „kupienie” względów Valdasa Ivanauskasa mają...

  Łukasz Żurek16 listopada 2018
 • Nowe fakty w sprawie Wisły Kraków (AKT.)

  Komplikuje się sprawa sprzedaży Wisły Kraków. Z próby przejęcia klubu wycofuje się jeden z inwestorów.

  Mateusz Miga15 listopada 2018
 • Jest sprawa: z prawa „dziurawo”

  Już w ub. sezonie zabrzanie - mimo świetnych rezultatów - w zasadzie nie mieli pewniaka na prawej stronie defensywy. Maciej Ambrosiewicz...

  Dariusz Leśnikowski15 listopada 2018
 • Piast ani myśli o odpoczywaniu

  Przerwa na mecze reprezentacji Polski to okazja dla ligowców na małe zgrupowanie. Piast Gliwice od czwartku będzie trenował w Ustroniu.

  KRIS15 listopada 2018
 • Brożek: Strajk? Nie, póki ja tu jestem!

  Rozmowa z Pawłem Brożkiem, napastnikiem Wisły Kraków. Brożek już prawie był na piłkarskiej emeryturze, ale wciąż strzela bramki.

  Mateusz Miga14 listopada 2018