Zobacz
Do góry

Vassiljev pożegna się z Piastem?

Rok temu Konstantin Vassiljev cieszył się z wicemistrzostwa Polski z Jagiellonią, której był czołowym graczem, a z 13 asystami na koncie był najlepiej podającym pomocnikiem w lidze. W sobotę zabrakło go w meczowej kadrze Piasta w najważniejszym meczu.

To był ciekawy obrazek po zakończeniu spotkania w Gliwicach, który dał „niebiesko-czerwonym” upragnione utrzymanie się w ligowe elicie, a jedenastce z Niecieczy przyniósł spadek. W drzwiach przy szatni spotkał się Radosław Murawski, który specjalnie z Palermo przyleciał na meczy przy Okrzei z Vassiljevem. Przywitali się, po czym Murawski poszedł na murawę cieszyć się z zawodnikami Piasta z utrzymania, a reprezentant Estonii udał się w innym kierunku.

Po meczu na konferencji prasowej zapytaliśmy trenera Waldemara Fornalika o przyczyny absencji doświadczonego pomocnika w meczowej kadrze zespołu z Gliwic na najważniejsze spotkanie w sezonie. – Spodziewałem się tego pytania. Po prostu go nie było – odpowiedział krótko szkoleniowiec Piasta. – To nie było związane z moim zdrowiem. Taka była decyzja trenera – powiedział nam Konstantin Vassiljev.

Z naszych informacji wynika, że doświadczony zawodnik rozważa różne warianty i być może nawet dojdzie do rozwiązania kontraktu, który podpisał przed rokiem na trzy lata. – Teraz jadę na zgrupowanie kadry, następnie na urlop, a potem… zobaczymy co się wydarzy. Na spokojnie trzeba będzie przeanalizować sytuację – poinformował nas „Kostia”.

Ten sezon, podobnie jak dla innych zawodników Piasta, był dla niego nie udany. Wystąpił w 23 ligowych grach, w których zdobył ledwie jedną bramkę. W tym roku zagrał ledwie osiem razy, w tym tylko trzy razy wybiegł na boisko w wyjściowym składzie. Ostatni wchodził na boisko w końcówkach spotkań, a w sobotę w ogóle zabrakło go w meczowej kadrze. W tej sytuacji wiele wskazuje na to, że drogi Vassiljeva i Piasta wkrótce mogą się rozejść.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Patryk Sokołowski nowym zawodnikiem Piasta

  Piast Gliwice ogłosił dziś pozyskanie 23-letniego pomocnika, Patryka Sokołowskiego. Wychowanek Legii Warszawa podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

  Redakcja21 czerwca 2018
 • Teraz głównie kondycja

  Piastunki w idealnych warunkach przygotowują się do nowego sezonu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu we Wronkach – zapewnia trener Waldemar Fornalik.

  Zbigniew Cieńciała21 czerwca 2018
 • Paryż, Frankfurt, Nowy Jork… Urlopowicze wracają do Sosnowca

  Piłkarze beniaminka spotkali się wczoraj po raz pierwszy po zasłużonych urlopach.

  żuk21 czerwca 2018
 • W nieustannym natarciu

  Trener Górnika Zabrze Marcin Brosz nie narzeka, że z jego drużyny odeszło kilku kluczowych zawodników.

  Bogdan Nather21 czerwca 2018
 • Nowy trener, nowy sprzęt

  Informowaliśmy już, że na zgrupowaniu Piasta we Wronkach brakuje m.in. Konstantina Vassiljeva.

  leś20 czerwca 2018
 • Zabrzańskie „łowienie talentów”

  „Górnicy” trenują w Wodzisławiu Śląskim już w pełnym składzie, bo dotarli do hotelu Amadeus „spóźnieni” Szymon Żurkowski, Paweł Bochniewicz i Dani...

  Dariusz Leśnikowski20 czerwca 2018
 • Makowski przy Kresowej na rok?

  Podopieczni Dariusz Dudka rozpoczynają dzisiaj przygotowania do pierwszego po 10 latach sezonu w ekstraklasie.

  żuk20 czerwca 2018
 • Legendy na stanowiskach

  Maciej Stolarczyk został trenerem, a Arkadiusz Głowacki dyrektorem sportowym „Białej Gwiazdy”. Byli znakomici piłkarze zastąpili Hiszpanów – Joana Carrillo i Manuela...

  PAP19 czerwca 2018
 • Kądzior po chorwacku

  Damian Kądzior po 12 miesiącach żegna Zabrze. Klub kupił go rok temu za 300 tysięcy złotych, a wczoraj został sprzedany za...

  mag19 czerwca 2018