Zobacz
Do góry

„Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków”

Jeszcze nie wiemy, czy turniej będzie kontynuowany, ale pierwsze doświadczenia i opinie są takie, że zapewne trzeba się będzie tego wyzwania w przyszłości podjąć – to słowa Andrzeja Sadloka, prezesa Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS po finałowym turnieju wywodzących się właśnie z klubów tegoż zrzeszenia drużyn dziesięciolatków.

Turniej nazwano „Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków”, a żeby jego końcowej fazie nadać stosowną rangę, rywalizowano na Stadionie Śląskim.

Wśród szesnastu drużyn najlepiej zaprezentowała Spójnia Zebrzydowice, która wyprzedziła LKS Ciężkowiankę Jaworzno, Akademię Sportu Lubliniec, Pasjonata Dankowice, Orła Moszczenica i LKS 07 Markowice.

Uśmiech dziecka największą nagrodą

Pilnymi obserwatorami turnieju byli trenerzy Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Mobilnej Akademii Młodych Orłów. I właśnie oni podkreślali konieczność kontynuowania tej inicjatywy, wskazując, że mieli do czynienia ze swoistym przeglądem pracy klubów i zawodników, których zapewne w innych okolicznościach nie mieliby okazji zobaczyć i ocenić.

– Na każdym kroku zwracam uwagę, że z LZS-ów wywodzi się sporo wielkich sportowców, również piłkarzy – mówi Andrzej Sadlok.

– Ale przy odpowiedniej selekcji mogłoby być ich jeszcze więcej. Kto wie, ilu Błaszczykowskich i Piszczków zgubiliśmy tylko dlatego, że nikt ich nigdy nie widział, nie ocenił, nie zachęcił do dalszej pracy? Dlatego właśnie tak ważne jest stwarzanie ku temu wszelkich szans i możliwości.

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej