Zobacz
Do góry

Wiadomości dobre i niezbyt dobre

Skończyło się mówienie po cichutku. Cel jest całkiem jasny – chcemy być w pierwszej czwórce – zadeklarował prezes NMC Górnika Zabrze, Bogdan Kmiecik.

W poprzednich rozgrywkach zabrzanie odpadli w ćwierćfinale, przegrywając rywalizację z Gwardią Opole. Grali wtedy osłabieni: bez Bartłomieja Tomczaka i dwóch bramkarzy – reprezentanta Czech Martina Galii oraz Mateusza Korneckiego.

– Przez dwa lata mówiliśmy, że walczymy o szóste, piąte, miejsce, a o czwartym byłoby fajnie pomarzyć. Okazuje się, że mamy potencjał na zupełnie coś innego. W zeszłym sezonie nie graliśmy tego, co mogliśmy – dodał Bogdan Kmiecik (na zdjęciu). Jego zdaniem powrót do rywalizacji w jednej grupie i przywrócenie spadków to dobre pomysły.

– Ujednolicenie tabeli to dobra zmiana. Dwie grupy nie miały sensu. Pozostał play off, którego nie jestem wielkim zwolennikiem. Powrót spadków to też dobra wiadomość, bo przecież ostatecznie chodzi z rywalizację – zauważył Kmiecik. Nie chciał dywagować na temat wpływu problemów finansowych mistrza Polski PGE VIVE Kielce na rywalizację w lidze.

– Nikomu nie zaglądam do kieszeni. Mam swoją, do której muszę często zajrzeć. Nie wiem, co się dzieje w innych klubach, nie interesuje mnie to. To ich sprawy, budżety, problemy – ocenił. Podkreślił, że zatrudnienie w poprzednim sezonie trenera Rastislava Trtika było dobrym posunięciem.

– Gdybym nie był z niego zadowolony, z pewnością by od nas odszedł. On zrobił z tego, co dostał, fajną drużynę. To nie było tak, że my „przebimbaliśmy” cały sezon i na końcu odpadliśmy. My wnieśliśmy coś do tej ligi, zrobiliśmy dobrą reklamę miastu, a na finiszu mieliśmy pecha – stwierdził prezes. Zaznaczył, że trzon zespołu – zgodnie z życzeniem szkoleniowca – został zachowany, doszli też gracze, stanowiący realne wzmocnienie. Rastislav Trtik podczas wtorkowej prezentacji nie ukrywał zmartwienia kontuzjami nowych zawodników.

– Hubert Kornecki doznał urazu już podczas pierwszego treningu, Szymon Sićko krótko potem. I to nie są drobne urazy, po których szybko wraca się do zajęć. Ci zawodnicy są dla nas ważni. W efekcie muszę wszystko od początku poukładać i na starcie nie jesteśmy teoretycznie tak mocni, jak rok temu. W okresie przygotowawczym potrzebujemy stabilizacji, potem punktów, bo to jest najważniejsze – podsumował czeski szkoleniowiec.

Masa rzeczy do poprawki. NMC Górnik Zabrze przegrał sparing

Dodał, że w głowach jego i zawodników cały czas siedzi ćwierćfinałowa porażka z Gwardią.

– Nie jestem zły, tylko smutny. Bo to było krzywdzące, niesprawiedliwe. System nie był dobry. Nie powinno być tak, że grasz z kimś cztery razy, trzy razy wygrywasz, a na końcu w tabeli jesteś za nim. Cała nasza robota, wykonana w sezonie, została zmieniona w ciągu tygodnia na końcu – stwierdził Trtik.

Zabrzanie w pierwszej kolejce sezonu podejmą 2 września Spójnię Gdynia.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Tarapaty byłego golkipera

  Konsekwencje nierozważnych działań mogą być poważne.

  Redakcja19 września 2018
 • W młodości siła

  Przy wsparciu naszych kibiców możemy się dzisiaj pokusić się o dobry wynik w lidze z faworyzowanymi Kobierzycami – mówi liderka Ruchu...

  Zbigniew Cieńciała19 września 2018
 • Teraz trzeba wygrać u siebie

  Rozmowa z Igorem Angulo, napastnikiem Górnika .

  Michał Zichlarz19 września 2018
 • Wszedł i zrobił różnicę

  Michał Rzuchowski nie miał w ostatnim okresie łatwo, ale dobry występ w Tychach otwiera przed nim ciekawą perspektywę.

  Jakub Kubielas19 września 2018
 • Pytania retoryczne

  W bieżących rozgrywkach własne boisko nie jest już takim atutem jastrzębian jak we wcześniejszych sezonach.

  BN19 września 2018
 • Fatum snajperów z Kresowej

  Po awansie na bezpośrednie zaplecze ekstraklasy po miano najskuteczniejszego strzelca Zagłębia sięgało trzech różnych zawodników. Najnowsza historia żadnego z nich nie...

  żuk19 września 2018
 • Pokaz frustracji „kibiców”

  Od zajść podczas marcowych derbów Piasta z Górnikiem minęło pół roku.

  Krzysztof Brommer19 września 2018
 • To może być pożegnalna runda!

  Jeśli Vamara Sanogo odejdzie z Zagłębia Sosnowiec zimą, to na pewno nie w trybie nagłym. Klub zabezpieczył się przed takim scenariuszem...

  Łukasz Żurek19 września 2018
 • Czas leczy rany?

  Trener wie, o jaką stawkę gra - taki komunikat popłynął we wtorek z Bukowej. Historia trzech poprzednich sezonów pokazuje jednak, że...

  Dariusz Leśnikowski19 września 2018