Zobacz
Do góry

Co dalej z Wisłą? W piątek ważna decyzja

W piątek wiele wyjaśni się na temat przyszłości Wisły Kraków. Do stołu po raz kolejny siądą biznesmeni zainteresowani przejęciem klubu.

Nowym właścicielem klubu miałoby zostać konsorcjum złożone z czterech podmiotów. To krakowscy biznesmeni i miejscowe firmy.

Wisłę chcą przejąć Wojciech Kwiecień, Rafał Ziętek, a także przedstawiciele firm Antrans i Dasta Invest. Wszyscy od dłuższego czasu wspierają klub, za pomocą umów reklamowych lub pożyczek. Niedawno – dzięki kolejnej pożyczce – Wisła spłaciła zaległości wobec Dawida Korta i Jesusa Imaza. Udało się też spłacić część zaległości wobec kilku innych zawodników.

We wtorek doszło do ważnego spotkania w tej sprawie, a w piątek ma dojść do kolejnego. Z obozów inwestorów dochodzą do nas sprzeczne komunikaty. Wedle jednej wersji, strony doszły już do porozumienia, a jutro miałyby podpisać umowę, która określi podział kompetencji i wkładu finansowego.

W takiej sytuacji w piątek miałoby też dojść do spotkania z prezes klubu Marzeną Sarapatą, by oficjalnie poinformować ją o chęci kupna klubu.

Ale nie wszystkie strony są tak optymistyczne. Słyszymy również, że nadal są spore rozbieżności, szczególnie jeśli chodzi o kwestię finansowania klubu. Nadal istnieją spore rozbieżności w kwestii spojrzenia na działalność spółki. Można oczekiwać, że w piątek dojdzie do porozumienia lub… zakończenia negocjacji.

Warunki przejęcia Wisły zostały już wcześniej wstępnie ustalone. Klub ma zostać sprzedany za symboliczną złotówkę.

Wisła jest w tragicznej sytuacji finansowej. Piłkarze od lipca nie otrzymują pensji. Szacuje się, że długi klubu wynoszą w tej chwili około 28 milionów złotych. Obecnie trwają poszukiwania pieniędzy na wynajem stadionu i koszty organizacji meczu z Jagiellonią (8 grudnia, godz. 20:30).

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Mają tę moc!

  W Sosnowcu daleko jeszcze do hurraoptymizmu, ale wygrana w meczu z Arką (3:2) dała nadzieję na skuteczne zakończenie misji pod hasłem...

  Redakcja20 lutego 2019
 • Lider w szatni i na boisku

  Kolejnym z zakontraktowanych przez Górnika Zabrze zawodników jest Boris Sekulić. To piłkarz, który ma ciekawą biografię.

  Michał Zichlarz20 lutego 2019
 • Płatek: Mistrzostwo? To jest do zrobienia!

  Rozmowa z Arturem Płatkiem, dyrektorem sportowym Górnika Zabrze.

  Redakcja20 lutego 2019
 • Kuba już prowadzi

  W poniedziałek Jakub Błaszczykowski zdobył pierwszego gola dla Wisły od czasu powrotu do klubu, a w gabinetach podpisano ważną umowę.

  Mateusz Miga20 lutego 2019
 • Kolejny Chorwat w Wiśle Kraków?

  Maks Juraj Czelić ma zostać nowym piłkarzem Wisły Kraków, ale sprawa transferu się komplikuje.

  Mateusz Miga20 lutego 2019
 • Car wraca do domu

  Po 12 latach przerwy w polskiej ekstraklasie ponownie gra Jakub Błaszczykowski. Niewykluczone, że po takim samym okresie w lidze estońskiej znowu...

  Michał Zichlarz20 lutego 2019
 • Z drugiej strony. Selekcjoner Brzęczek wrócił…. do siebie

  Za niespełna miesiąc reprezentacja Polski rozpocznie pierwsze w tym roku zgrupowanie, podczas którego rozegra dwa mecze kwalifikacji Euro 2020.

  Adam Godlewski20 lutego 2019
 • „Żurek” blisko, coraz bliżej

  Jeśli na przeszkodzie nie staną sprawy losowe, to Szymon Żurkowski już za miesiąc powinien dostać powołanie od selekcjonera Jerzego Brzęczka.

  Adam Godlewski20 lutego 2019
 • Obidziński: To kolejny krok do przodu

  Wisła Kraków poinformowała dziś o nowej umowie z Towarzystwem Sportowym.

  Mateusz Miga19 lutego 2019