Zobacz
Do góry

Wisła ze sponsorem z Meksyku?

To nie zlikwiduje wszystkich problemów, ale może pomóc klubowi wyjść na prostą. W sobotę Wisła otrzyma ofertę sponsorską wprost z Meksyku.

Kontakt został nawiązany przez krakowski magistrat. Meksykanie chcą reklamować jeden z regionów turystycznych, a jak twierdzą, w ich kraju z polskich klubów znane są tylko Legia Warszawa i Wisła Kraków.

Przy okazji promowania Krakowa

O szczegółach opowiada doradca prezydenta Krakowa ds sportu Janusz Kozioł, który był w Meksyku przy okazji mistrzostw świata w Amp Futbolu. – Pojechałem tam, by promować Kraków w związku ze staraniami o organizację mistrzostw świata w Amp Futbolu w roku 2022 – mówi. Podczas wyjazdu spotkał się z przedstawicielami regionu Puebla, którzy przedstawili wstępną propozycję współpracy z Wisłą.

Oferta kupna Wisły: Klub poprosił o więcej informacji

Meksykanie za roczną umowę są gotowi zapłacić 8 mln pesos czyli około 1,5 mln zł. Pierwsza umowa ma obowiązywać na rok, potem są gotowi przedłużyć współpracę o kolejne trzy lata. Liczą na reklamę na koszulkach piłkarzy Wisły, ale nie musi być to front trykotów, więc nie kłóci się z obecnym sponsorem Białej Gwiazdy.

Wisła weźmie do siebie Moreno?

W styczniu do Krakowa ma przyjechać jeden z burmistrzów z regionu zainteresowanego współpracą i będzie to dobra okazja, by nawiązać współpracę. Pod koniec października Meksykanie byli w Krakowie i z trybun stadionu Wisły zobaczyli mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

Na meczu pojawił się m.in. Mauricio Enrique Moreno. To 23-letni piłkarz. Według projektu umowy – Moreno miałby zostać zawodnikiem Wisły. Meksykanie są gotowi przez pół roku pokrywać jego wynagrodzenie, by sztab szkoleniowy Wisły miał czas, żeby mu się dobrze przyjrzeć. O Moreno nie ma wielu informacji w internecie, dwa lata temu był zawodnikiem klubu Coyotes z drugiej ligi meksykańskiej.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • „Szafa” ekstraklasy się nie boi

  Karol Stanek zaczął trenować jeszcze przed piątymi urodzinami. Od zawsze uznawany był za spory talent. Choć pochodzi z małej miejscowości pod...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Matras: Wszystko przebiega zgodnie z planem

  - Za nami pierwszy obóz w Protaras. Była okazja, żeby ciężko popracować. Teraz dołożymy kolejną pracę – mówi Mateusz Matras, nowy...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Dzięki sponsorowi Wisła poleciała na zgrupowanie do Turcji

  Firma Whizz z deweloperskiej Grupy Murapol pomogła pokryć koszty zgrupowania Wisły Kraków w tureckiej miejscowości Belek.

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Czas na nowy system gry

  - Kadra zespołu cały czas się modyfikuje i zmienia. Czekamy na ostateczne decyzje – mówił przed ponownym wylotem do Protaras na...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Wilk: Wzmocnienia, nie uzupełnienia

  Zimowe okno transferowe jest w Gliwicach najspokojniejsze od lat. Dyrektor sportowy klubu Bogdan Wilk wyjaśnia, dlaczego nie widzi w tym niczego...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Priorytetowe zakupy GieKSy

  30-letni czeski stoper i były kapitan Korony Kielce oraz Callum Rzonca, 22-letni pomocnik ostatnio Zagłębia Sosnowiec związali się kontraktami z klubem...

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Turecki dzienniczek Jorge. Gorzej w słońcu

  Wtorek powitał nas... nieoczekiwanie dobrą pogodą. Od rana nie padało, świeciło słońce, było zupełnie inaczej niż dzień wcześniej - pisze dla...

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Wrzesiński złożył podpis

  Koniec sagi sosnowiecko-azjatyckiej. Konrad Wrzesiński podpisał dwuletni kontrakt z Kajratem Ałmaty, przechodząc do ekipy wicemistrza Kazachstanu na zasadzie transferu definitywnego.

  żuk22 stycznia 2019
 • Miedź Legnica. Doskonalenie taktyki

  Po sobotnim sparingu ze Slavią Sofia, w niedzielę piłkarze „Miedzianki” trenowali rano, a potem mieli odnowę biologiczną.

  BN22 stycznia 2019