Zobacz
Do góry

Wisła ze sponsorem z Meksyku?

To nie zlikwiduje wszystkich problemów, ale może pomóc klubowi wyjść na prostą. W sobotę Wisła otrzyma ofertę sponsorską wprost z Meksyku.

Kontakt został nawiązany przez krakowski magistrat. Meksykanie chcą reklamować jeden z regionów turystycznych, a jak twierdzą, w ich kraju z polskich klubów znane są tylko Legia Warszawa i Wisła Kraków.

Przy okazji promowania Krakowa

O szczegółach opowiada doradca prezydenta Krakowa ds sportu Janusz Kozioł, który był w Meksyku przy okazji mistrzostw świata w Amp Futbolu. – Pojechałem tam, by promować Kraków w związku ze staraniami o organizację mistrzostw świata w Amp Futbolu w roku 2022 – mówi. Podczas wyjazdu spotkał się z przedstawicielami regionu Puebla, którzy przedstawili wstępną propozycję współpracy z Wisłą.

Oferta kupna Wisły: Klub poprosił o więcej informacji

Meksykanie za roczną umowę są gotowi zapłacić 8 mln pesos czyli około 1,5 mln zł. Pierwsza umowa ma obowiązywać na rok, potem są gotowi przedłużyć współpracę o kolejne trzy lata. Liczą na reklamę na koszulkach piłkarzy Wisły, ale nie musi być to front trykotów, więc nie kłóci się z obecnym sponsorem Białej Gwiazdy.

Wisła weźmie do siebie Moreno?

W styczniu do Krakowa ma przyjechać jeden z burmistrzów z regionu zainteresowanego współpracą i będzie to dobra okazja, by nawiązać współpracę. Pod koniec października Meksykanie byli w Krakowie i z trybun stadionu Wisły zobaczyli mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

Na meczu pojawił się m.in. Mauricio Enrique Moreno. To 23-letni piłkarz. Według projektu umowy – Moreno miałby zostać zawodnikiem Wisły. Meksykanie są gotowi przez pół roku pokrywać jego wynagrodzenie, by sztab szkoleniowy Wisły miał czas, żeby mu się dobrze przyjrzeć. O Moreno nie ma wielu informacji w internecie, dwa lata temu był zawodnikiem klubu Coyotes z drugiej ligi meksykańskiej.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Żuraw posiedzi na ławce do zimy?

  Władze „Kolejorza” szukają nowego szkoleniowca, piłkarze pracują obecnie pod wodzą Dariusza Żurawia. Po jego udanym debiucie w meczu ekstraklasy w Białymstoku...

  Redakcja16 listopada 2018
 • Ledecky odszedł i trafia. Teraz przydałby się taki snajper

  David Ledecky w Górniku mało co grał i strzelał. U siebie w domu zdobywa bramkę za bramką. Przewodzi stawce najskuteczniejszych w...

  Michał Zichlarz16 listopada 2018
 • Cristovao znów strzelił Wiśle! Tym razem w sparingu

  Alexandre Cristovao powinien co tydzień grać przeciwko Wiśle Kraków. Napastnik Zagłębia Sosnowiec znów strzelił Białej Gwieździe gola.

  Mateusz Miga16 listopada 2018
 • Bezbramkowo przy Bukowej w „przeglądzie kadr”

  Obydwa kluby „wysłały” na reprezentacyjne zgrupowania (choć oczywiście wyłącznie w kategoriach młodzieży) po paru zawodników, ale trenerzy w sparingu, rozegranym na...

  Dariusz Leśnikowski16 listopada 2018
 • Casting na ostatniej prostej

  Piątkowy sparing z Wisłą Kraków to dla zawodników Zagłębia Sosnowiec początek decydującego etapu przedwiosennej selekcji. Na „kupienie” względów Valdasa Ivanauskasa mają...

  Łukasz Żurek16 listopada 2018
 • Nowe fakty w sprawie Wisły Kraków (AKT.)

  Komplikuje się sprawa sprzedaży Wisły Kraków. Z próby przejęcia klubu wycofuje się jeden z inwestorów.

  Mateusz Miga15 listopada 2018
 • Jest sprawa: z prawa „dziurawo”

  Już w ub. sezonie zabrzanie - mimo świetnych rezultatów - w zasadzie nie mieli pewniaka na prawej stronie defensywy. Maciej Ambrosiewicz...

  Dariusz Leśnikowski15 listopada 2018
 • Piast ani myśli o odpoczywaniu

  Przerwa na mecze reprezentacji Polski to okazja dla ligowców na małe zgrupowanie. Piast Gliwice od czwartku będzie trenował w Ustroniu.

  KRIS15 listopada 2018
 • Brożek: Strajk? Nie, póki ja tu jestem!

  Rozmowa z Pawłem Brożkiem, napastnikiem Wisły Kraków. Brożek już prawie był na piłkarskiej emeryturze, ale wciąż strzela bramki.

  Mateusz Miga14 listopada 2018