Zobacz
Do góry

Włoski kierunek Loski?

Krzysztof Piątek z Cracovii do Genoa CFC, Arkadiusz Reca z Wisły Płock do Atalanty Bergamo. Kolejnym Polakiem, który w najbliższych dniach czy tygodniach może wylądować na Półwyspie Apenińskim jest Tomasz Loska!

O tym, że bramkarz jedenastki z Zabrza może wkrótce zmienić barwy klubowe mówi się od jakiegoś czasu. Dalej wprawdzie ma ważny kontrakt z Górnikiem, ale niewykluczone, że już w tym okienku transferowym zmieni barwy.

Z ekstraklasy do Serie A

Jak wiadomo nieoficjalnie ściągnięciem do siebie młodzieżowego reprezentanta Polski zainteresowane są kluby z Italii, które w ostatnim czasie na potęgę sprowadzają do siebie graczy z ekstraklasy. Tylko w ostatnim czasie umowy z włoskimi zespołami z Seria A podpisali tacy zawodnicy, jak Piątek czy Reca. I Cracovia i Wisła z Płocka zarobiły na tych przejściach po ok. 4 mln euro. Teraz, jak się okazuje, w kolejce do odejścia czeka też bramkarz Górnika.

Loska 1,5 roku temu przebojem wywalczył sobie miejsc w wyjściowym składzie jedenastki z Zabrza. Wydatnie pomógł drużynie najpierw w wywalczeniu awansu do ekstraklasy, a potem w zdobyciu czwartego miejsca, które dało „Górnikom” miejsce w europejskich pucharach, w którym zagrają latem po 24 latach przerwy. Czy z Loską w składzie okaże się w najbliższych dniach.

Świetny sezon

W zakończonym niedawno sezonie wystąpił w 36 ligowych grach. Nie zagrał tylko we wiosennym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz, kiedy między słupkami zastąpił go Wojciech Pawłowski. W wielu grach pokazał się z bardzo dobrej strony, ratując kolegów z opresji. Szczególnie dobra w jego wykonaniu była pierwsza część rozgrywek. Komplementuje go sam Hubert Kostka, legenda polskiej piłki, który bramkarski fach zna przecież jak nikt.

Niestety, wiele wskazuje na to, że w letnim okienku transferowym utalentowany bramkarz może opuścić Zabrze. W grę wchodzi zagraniczny wyjazd. Jak udało się nam dowiedzieć są kluby we Włoszech, które widziałyby młodego bramkarza u siebie. Konkretów na razie jednak nie ma. Wszystko jednak wyjaśni się w najbliższym czasie.

Niewykluczone więc, że Loska pójdzie drogą wytyczoną przez Łukasza Skorupskiego, który pięć lat temu, po dwóch sezonach spędzonych między słupkami bramki Górnika, przeszedł do AS Roma, gdzie jest do dziś.

Mają następcę

Póki jednak co 22-letni golkiper przygotowania do sezonu rozpocznie w Zabrzu. Czwarty zespół ekstraklasy rozpoczyna je już jutro. Jeśli Loska odejdzie, to naturalnym numerem 1 zostanie Wojciech Pawłowski, który już w zimowych sparingach sygnalizował wysoką formę, ciężko pracuje i cierpliwie czeka na swoją szansę, którą być może wkrótce otrzyma.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • „Szafa” ekstraklasy się nie boi

  Karol Stanek zaczął trenować jeszcze przed piątymi urodzinami. Od zawsze uznawany był za spory talent. Choć pochodzi z małej miejscowości pod...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Matras: Wszystko przebiega zgodnie z planem

  - Za nami pierwszy obóz w Protaras. Była okazja, żeby ciężko popracować. Teraz dołożymy kolejną pracę – mówi Mateusz Matras, nowy...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Dzięki sponsorowi Wisła poleciała na zgrupowanie do Turcji

  Firma Whizz z deweloperskiej Grupy Murapol pomogła pokryć koszty zgrupowania Wisły Kraków w tureckiej miejscowości Belek.

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Czas na nowy system gry

  - Kadra zespołu cały czas się modyfikuje i zmienia. Czekamy na ostateczne decyzje – mówił przed ponownym wylotem do Protaras na...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Wilk: Wzmocnienia, nie uzupełnienia

  Zimowe okno transferowe jest w Gliwicach najspokojniejsze od lat. Dyrektor sportowy klubu Bogdan Wilk wyjaśnia, dlaczego nie widzi w tym niczego...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Priorytetowe zakupy GieKSy

  30-letni czeski stoper i były kapitan Korony Kielce oraz Callum Rzonca, 22-letni pomocnik ostatnio Zagłębia Sosnowiec związali się kontraktami z klubem...

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Turecki dzienniczek Jorge. Gorzej w słońcu

  Wtorek powitał nas... nieoczekiwanie dobrą pogodą. Od rana nie padało, świeciło słońce, było zupełnie inaczej niż dzień wcześniej - pisze dla...

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Wrzesiński złożył podpis

  Koniec sagi sosnowiecko-azjatyckiej. Konrad Wrzesiński podpisał dwuletni kontrakt z Kajratem Ałmaty, przechodząc do ekipy wicemistrza Kazachstanu na zasadzie transferu definitywnego.

  żuk22 stycznia 2019
 • Miedź Legnica. Doskonalenie taktyki

  Po sobotnim sparingu ze Slavią Sofia, w niedzielę piłkarze „Miedzianki” trenowali rano, a potem mieli odnowę biologiczną.

  BN22 stycznia 2019