Zobacz
Do góry

Zapraszamy na stadiony. Wysoka temperatura

Kolejkę rozpocznie dzisiejsza konfrontacja ubiegłorocznych beniaminków.

Pamiętamy, gdy przed pięcioma laty – jesienią 2013 – wyjazdowy mecz Rakowa z Odrą zbiegł się z otwarciem Centrum Rozrywki Kubatura , położonego na tej samej ulicy, co opolski stadion, a… należącego do Jakuba Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka.

Obecny selekcjoner odpowiadał wtedy za wyniki częstochowian i zapewne jeśli zapamiętał tamten dzień, to z mieszanymi uczuciami. Nowy biznes – swoją drogą, ale wysoka (1:4!) porażka z Odrą musiała zaboleć.

Losy tych dwóch klubów, których siedziby dzieli niemal równe 100 kilometrów, przeplatają się ze sobą, a ich mecze zawsze miały swoją temperaturę – również z tego względu, że kibiców Rakowa łączy oficjalna „sztama” z innym klubem z Opolszczyzny, Chemikiem Kędzierzyn-Koźle.

Animozje nie są jednak dla częstochowskich fanatyków jakąkolwiek przeszkodą dla upamiętniania jednego z opolan – historyka Dariusza Ratajczaka, zajmującego się m.in. tematyką holokaustu, zmarłego przed ośmioma laty w zagadkowych okolicznościach we własnym aucie pod opolskim Centrum Handlowym „Karolinka”. Podobizna doktora Ratajczaka znajduje się na jednej z kibicowskich flag Rakowa.

Lider z polotem

Wracając na boisko, zarówno Odra pod kierownictwem Mariusza Rumaka, jak i Raków dowodzony przez Marka Papszuna stawiają na ładny dla oka futbol. Kto więc ma możliwość, niech włącza dziś wieczorem telewizor. Zaryzykujemy, że emocji powinno być więcej niż w niejednym meczu ekstraklasy.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • To jeszcze nie optimum

  U „górali” wróciła skuteczność i bezbłędna gra w defensywie. Efekt? Sparing z niełatwym rywalem wygrany bardzo pewnie.

  Jakub Kubielas19 lutego 2019
 • Punkty ważniejsze niż bramki

  W Sosnowcu po szalonym meczu z Arką mają powody do zadowolenia. Cieszy się też Vamara Sanogo, choć akurat kolejnego gola w...

  zich19 lutego 2019
 • Kolejna spełniona obietnica

  Jesteś piłkarzem Piasta i masz kłopoty ze skutecznością? Powiedz o tym głośno na łamach „Sportu”. Po tym, jak przełamał się Jorge Felix,...

  Krzysztof Brommer19 lutego 2019
 • Nie ma mowy o panice

  W okresie przygotowawczym Stal Brzeg przegrała pięć meczów kontrolnych. - Stwarzamy sytuacje, ale szwankuje skuteczność - mówi trener Piotr Jacek.

  Bogdan Nather19 lutego 2019
 • Postać kolejki – Szymon Pawłowski

  Od dłuższego czasu sosnowieckie Zagłębie stoi na skraju przepaści. Spotkanie z Arką Gdynia było batalią o życie.

  BN19 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata!

  Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w stosunku do Dominika Furmana. Taras Romanczuk złożył też doniesienie na policję.

  zich19 lutego 2019
 • Szeweluchin: Niepotrzebne słowa

  Rozmowa z Ołeksandrem Szeweluchinem, byłym piłkarzem Górnika Zabrze.

  zich19 lutego 2019
 • Wielki powrót Kuby!

  To musiał być taki powrót. Jakub Błaszczykowski przywitał się z fanami Wisły Kraków golem na miarę pierwszej wiosennej wygranej.

  Mateusz Miga18 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata! Armaty ze styropianu. Kolejna spełniona obietnica

  We wtorkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 lutego 2019