Zobacz
Do góry

Zamieszanie wokół kadry. Będzie bojkot?

Powstał poważny spór między kadrowiczami i działaczami związkowymi, który może się przerodzić w bojkot zgrupowania oraz turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanego od 9 do 11 listopada w Gdańsku.

Te informacje pochodzą z nieoficjalnego, acz wiarygodnego źródła. Grupa 40 kilku kadrowiczów obecnych i z poprzednich kilku lat wynajęła adwokata, który został ich pełnomocnikiem. Spór dotyczy zaległości finansowych jakie związek ma wobec hokeistów.

Sami zainteresowani są skłonni iść na ustępstwa i sami dobrowolnie obniżyć zalegające kwoty. Działacze, wedle naszych informacji, są zdania, że najlepiej byłoby umorzyć całą pulę zaległych wynagrodzeń. Trudno im się dziwić, wszak związek jest poważnych tarapatach finansowych i chciałby zmniejszyć zadłużenie.

W środę doszło nawet do spotkania prezesa Mirosława Minkiny z pełnomocnikiem hokeistów, ale porozumienia nie osiągnięto. Rozmowy, podobno, będą kontynuowane. Szybkimi krokami zbliża się termin pierwszego zgrupowania (4 listopada) i trudno sobie wyobrazić kadrę trenera Tomasza Valtonena bez zawodników z najsilniejszych klubów. Nie wyobrażamy sobie, by z silnymi ekipami Danii, Norwegii i Austrii grała młodzieżowa reprezentacja kraju.

By rozwiązać ten konflikt potrzeba dobra wola z jednej i drugiej strony. Działacze związkowi utrzymują, że wszelkie zobowiązania finansowe nie zostały w charakterze umów pisemnych, lecz obowiązywała umowa słowna. Pełnomocnik hokeistów jest innego zdania i spór może przerodzić się w poważny konflikt z niecodziennymi skutkami, znacznie poważniejszymi niż tylko bojkot listopadowego zgrupowania.

Wokół całej tej sprawy panuje zmowa milczenia…

Komentarze

Więcej w hokej

 • Serio trwaj!

  Tyszanie mają już 18. zwycięstwo z rzędu, ale nie patrzmy na serię – mocno akcentuje doświadczony napastnik, Adam Bagiński.

  Włodzimierz Sowiński22 stycznia 2019
 • Władze Bytomia chcą rozmawiać

  W Bytomiu zrobiono mały krok zmierzający do rozwiązania ogromnych problemów zespołu hokejowego Polonii Bytom.

  Tomasz Mucha22 stycznia 2019
 • „Szarotki” mają apetyt

  Podhale wygrało już w Katowicach, teraz chcą sprawić kolejną niespodziankę - w Tychach!

  sow22 stycznia 2019
 • 41. kolejka Ekstraligi: Porażka zdziesiątkowanej GieKSy

  Pomór wśród katowickich obrońców i dobra postawa nowotarskiego bramkarza miały olbrzymi wpływ na wynik.

  sow20 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Rozwiązywanie zagadek w hokejowej elicie

  Cztery zespoły toczą korespondencyjną rywalizację o jak najwyższe miejsce przed play offem.

  sow18 stycznia 2019
 • Odzyskali fotel lidera

  Gracze Tauronu dzień po dniu wygrali dwa ważne mecze i odzyskali pozycję lidera.

  Włodzimierz Sowiński17 stycznia 2019
 • Polonia ma przyjaciół!

  Stare porzekadło głosi, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W ciągu dwóch dni o wielkiej mocy tych słów przekonała się...

  Redakcja17 stycznia 2019
 • Ekstraliga. Frajda dla kibiców!

  Katowiczanie zrewanżowali się jastrzębianom za porażkę w półfinale Pucharu Polski.

  Redakcja16 stycznia 2019