Zobacz
Do góry

Zamieszanie wokół kadry. Będzie bojkot?

Powstał poważny spór między kadrowiczami i działaczami związkowymi, który może się przerodzić w bojkot zgrupowania oraz turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanego od 9 do 11 listopada w Gdańsku.

Te informacje pochodzą z nieoficjalnego, acz wiarygodnego źródła. Grupa 40 kilku kadrowiczów obecnych i z poprzednich kilku lat wynajęła adwokata, który został ich pełnomocnikiem. Spór dotyczy zaległości finansowych jakie związek ma wobec hokeistów.

Sami zainteresowani są skłonni iść na ustępstwa i sami dobrowolnie obniżyć zalegające kwoty. Działacze, wedle naszych informacji, są zdania, że najlepiej byłoby umorzyć całą pulę zaległych wynagrodzeń. Trudno im się dziwić, wszak związek jest poważnych tarapatach finansowych i chciałby zmniejszyć zadłużenie.

W środę doszło nawet do spotkania prezesa Mirosława Minkiny z pełnomocnikiem hokeistów, ale porozumienia nie osiągnięto. Rozmowy, podobno, będą kontynuowane. Szybkimi krokami zbliża się termin pierwszego zgrupowania (4 listopada) i trudno sobie wyobrazić kadrę trenera Tomasza Valtonena bez zawodników z najsilniejszych klubów. Nie wyobrażamy sobie, by z silnymi ekipami Danii, Norwegii i Austrii grała młodzieżowa reprezentacja kraju.

By rozwiązać ten konflikt potrzeba dobra wola z jednej i drugiej strony. Działacze związkowi utrzymują, że wszelkie zobowiązania finansowe nie zostały w charakterze umów pisemnych, lecz obowiązywała umowa słowna. Pełnomocnik hokeistów jest innego zdania i spór może przerodzić się w poważny konflikt z niecodziennymi skutkami, znacznie poważniejszymi niż tylko bojkot listopadowego zgrupowania.

Wokół całej tej sprawy panuje zmowa milczenia…

Komentarze

Więcej w hokej

 • W sobotę Czerkawski Cup w Sosnowcu

  W najbliższą sobotę na Stadionie Zimowym w Sosnowcu odbędzie się turniej kwalifikacyjny do V finału Czerkawski Cup, który odbędzie się na...

  Redakcja21 listopada 2018
 • Ratusz przyjdzie z odsieczą?!

  Były hokeista Polonii będzie piastował jedną z kluczowych funkcji w ratuszu. To dobre wieści dla niebiesko-czerwonych?

  Włodzimierz Sowiński20 listopada 2018
 • Misja Belfast II

  Kibice „GieKSy” są potworni głodni sukcesu i potrafią się cieszyć z każdego prestiżowego zwycięstwa.

  Włodzimierz Sowiński20 listopada 2018
 • PHL: Bytomianie ułatwili zadanie Unii Oświęcim

  Węglokoks Kraj Polonia Bytom przegrał z Unią Oświęcim 2:6.

  sow18 listopada 2018
 • Łopuski: Pokazaliśmy wielkie serducho

  Mikołaj Łopuski oraz Patryk Wronka po wygranej Tauronu KH GKS Katowice.

  Redakcja18 listopada 2018
 • Walka z „Wiedźminem”

  Tyszanie po raz drugi w sezonie odprawili „Szarotki”, ale do końca sezonu jeszcze daleko. Zobacz wyniki piątkowych meczów Polskiej Hokej Ligi.

  Włodzimierz Sowiński16 listopada 2018
 • Błąd i kary GieKSy

  Szkoda straconej szansy, bo była szansa na korzystny wynik, ale golem nie przynosi wstydu. W sobotę ostatnia szansa awansu.

  sow16 listopada 2018
 • Dla Gusowa to ostatnie po czterdziestce…

  W Tychach będzie odświętnie - trener Andrej Gusow obchodzi urodziny, a prezent może być jeden...

  sow16 listopada 2018
 • Mocne uderzenie „GieKSy”!

  Katowiczanie efektownie pokonali Włochów, stawiając pierwszy krok do finału Pucharu Kontynentalnego! Bohaterem Tomasz Malasiński.

  sow15 listopada 2018