Zobacz
Do góry

Ciąg dalszy konfliktu w Jastrzębskim Węglu. Kontrakt rozwiązany z winy zawodnika

Kontrakt siatkarza Salvadora Hidalgo Olivy został wypowiedziany przez ekstraklasowy Jastrzębski Węgiel. Powodem było przejście w styczniu przyjmującego do tureckiego Fenerbahce Stambuł bez zgody polskiego klubu.

„Kontrakt został rozwiązany w związku z rażącym naruszeniem przez zawodnika jego postanowień tj. nieusprawiedliwioną nieobecnością na sesjach treningowych” – napisano w niedzielnym komunikacie Jastrzębskiego Węgla.

Działacze klubu podkreślili, że próbowali rozwiązać umowę za porozumieniem stron, mając na uwadze zasługi zawodnika dla drużyny.

„Nie spotkało się to ostatecznie ze zrozumieniem ze strony menedżerów zawodnika, jak i samego siatkarza, którego celem było wyłącznie podpisanie kontraktu z Fenerbahce Stambuł” – zaznaczyli szefowie Jastrzębskiego Węgla.

Śląski klub zamierza podjąć działania prawne celem zabezpieczenia swoich interesów oraz zapobiegnięcia podobnym przypadkom w przyszłości. Zdaniem jego działaczy takie postępowanie zawodnika z jednej strony destabilizuje działalność klubu. Dodatkowo negatywnie wpływa na wizerunek siatkówki w Polsce.

Oliva usłyszał w klubie głośną odmowę

Kubański przyjmujący ma już za sobą debiut w nowym zespole, a jastrzębianie w styczniu zatrudnili na jego pozycję do końca sezonu Wojciecha Ferensa. Ostatnio grał on w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji, w drużynie AS Cannes VB. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Zajmujący obecnie trzecie miejsce w tabeli PlusLigi Jastrzębski Węgiel ma w tym sezonie walczyć o podium.

 

Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w siatkówka

 • Cenne punkty z problemami

  GKS Katowice i Aluron Virtu Warta Zawiercie wciąż w grze o play off. Dość nieoczekiwanie punkty zgubił Jastrzębski Węgiel.

  Redakcja20 lutego 2019
 • Myśleli, że łatwo pójdzie

  Porażki wpływają na nas motywująco. Ruszamy więc do pracy - mówił po przegranej z Asseco Resovią Paweł Zatorski, libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle....

  mic19 lutego 2019
 • Były menedżer ZAKSY zatrzymany!

  Tomasz D., były siatkarz, a ostatnio menedżer ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem wyłudzenia około 2,5 mln...

  JEM19 lutego 2019
 • Ważny skalp z Gdańska

  Jastrzębski Węgiel pokonał za trzy punty Trefla Gdańsk i wysłał rywalom czytelny sygnał, że nie rezygnuje z walki o drugie miejsce...

  Jakub Kubielas17 lutego 2019
 • Zwycięstwo siatkarzy z Katowic

  Katowiczanie nadspodziewanie łatwo ograli Cerrad Czarnych Radom. Potwierdzili, że wciąż się liczą w walce o miejsce w play offie.

  mic16 lutego 2019
 • Koniec zwycięskiej serii ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jej pogromcą została Asseco Resovia.

  W poprzednich rozgrywkach kędzierzynianie wygrali 17 kolejnych meczów. Wtedy do Kędzierzyna-Koźla przyjechała ekipa z Rzeszowa i wygrała 3:1. W bieżącym sezonie...

  mic16 lutego 2019
 • Zatrzymać radomski ekspres

  Katowiczanie podejmują Cerrad Czarnych i zwycięstwo pozwoli im realnie myśleć o play offie. Jastrzębski Węgiel kontynuuje serię spotkań z medalistami z...

  mic16 lutego 2019
 • Waldemar Wspaniały: Tomasz D.? Nie ma przebacz!

  Taki nieuczciwy człowiek powinien ponieść karę i to dużą. Z naszego środowiska powinien być całkowicie wyeliminowany - mówi o Tomaszu D....

  Jerzy Mucha15 lutego 2019
 • Gruszka w Resovii? Antiga w GieKSie?

  Trener Piotr Gruszka jest przymierzany do Asseco Resovii, zaś Stephane Antiga może być kandydatem na jego następcę w GKS Katowice!

  Włodzimierz Sowiński14 lutego 2019