Zobacz
Do góry

Biathlon. Koniec maratonu

Od dzisiaj do niedzieli biathloniści będą rywalizować w Pucharze Świata we włoskiej Anterselvie. To trzeci kolejny tydzień z zawodami tego cyklu i jednocześnie ostatnia europejska runda przed marcowymi mistrzostwami świata w szwedzkim Oestersund.

Trenerzy polskiej kadry kobiet i mężczyzn – Ukrainka Nadia Biłowa i Adam Kołodziejczyk – nie wprowadzili żadnych zmian w składzie w porównaniu do poprzednich zawodów. W Anterselvie biało-czerwonych reprezentować więc będą: Monika Hojnisz, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Karolina Pitoń, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza-Kubiniec.

Zaplanowano tam rywalizację w sprintach, biegach na dochodzenie i biegach ze startu wspólnego. To oznacza, że Polacy muszą walczyć o wysokie lokaty w tej pierwszej konkurencji, aby awansować do kolejnych. Do biegu na dochodzenie wystarczy miejsce w „60”, ale w „masówce” startuje tylko 30 uczestników: 25 najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz pięciu czołowych ze sprintu spoza tej grupy.

Monika Hojnisz nie wytrzymała presji. Stracona szansa na strzelnicy

„Zwolniona” z dobrego wyniku w sprincie jest tylko Hojnisz, która po pięciu dotychczasowych rundach PŚ zajmuje 11. lokatę w klasyfikacji generalnej. Jednak 27-letnia biathlonistka zdobywała punkty w każdym z dotychczasowych biegów w tym sezonie i będzie chciała tę passę podtrzymać.

Po zmaganiach Anterselvie nastąpi półtora tygodnia przerwy, w czasie której biathloniści przeniosą się do Kanady. Rywalizacja w kolejnej rundzie w Canmore odbędzie się w dniach 7-10 lutego. Z kolei kilka dni później cykl zawita do Salt Lake City. Dla większości zawodników będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Oestersund.

Program zawodów

Czwartek, 24 stycznia: sprint na 7,5 km kobiet (godz. 14.30)
Piątek, 25 stycznia: sprint na 10 km mężczyzn (14.30)
Sobota, 26 stycznia: bieg na dochodzenie na 10 km kobiet (13.30); bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn (15.30)
Niedziela, 27 stycznia: bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet (12.45); bieg ze startu wspólnego na 15 km mężczyzn (15.30)

Komentarze

Więcej w sporty zimowe