Zobacz
Do góry

BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Wytyczony kierunek

Bielszczanki przełamały niemoc i na zakończenie roku wygrały dwa mecze z rzędu. – Znowu jesteśmy na dobrej ścieżce – z nadzieją w głosie stwierdziła Emilia Mucha, przyjmująca BKS-u.

Zawodniczki z Bielska-Białej w bieżącym sezonie nie rozpieszczają swoich fanów. Co prawda w tabeli ich sytuacja nie wygląda źle, bo zajmują szóstą pozycję, ale seria sześciu porażek z rzędu, w tym wręcz zawstydzająca z Developresem SkyRes Rzeszów – w meczu wywalczyły zaledwie 38 punktów – mocno nadszarpnęła ich morale. Fatalną passę udało się przerwać. Przyszły zwycięstwa z Legionovią Legionowo i Energą MKS Kalisz, które poprawiły nastrój w klubie i drużynie. – Nie jest łatwo pozbierać się po tylu przegranych. Mieliśmy je w głowie. Cały czas ciężko trenowałyśmy, by cieszyć się ze zwycięstw. I wreszcie się udało. Wyszłyśmy na parkiet i pokazałyśmy, że nie zapomniałyśmy jak się gra w siatkówkę – przyznała po zwycięstwie z Legionovią Marta Wellna, przyjmująca bielskiej ekipy. – Odbiłyśmy się od dna i mam nadzieję, że będą teraz kolejne zwycięstwa – dodała.

Wynik lepsza niż gra. Siatkarki BKS-u wygrały z MSK-em Kalisz

Mimo zwycięstw, mankamentów w grze BKS-u jest jeszcze sporo, co pokazało spotkanie z Energą MKS-em. Przede wszystkim brakuje stabilizacji. Gra bielszczanek falowała. Zdarzało im się seryjnie popełniać błędy. Brakowało przyjęcia zagrywki i kończącego ataku. Ale ambicji nikt im nie może odmówić. W pierwszym i czwartym secie pokazały ogromne serce do walki, odrabiając odpowiednio dziewięć (3:12) i siedem punktów (3:10) starty. – Na początku szwankowało przyjęcie, nie skończyłyśmy też kilku ataków. W czwartym secie natomiast chyba zabrakło nam koncentracji. Wydawało się nam, że jest już po meczu – tłumaczyła Emilia Mucha, która spotkanie zaczęła w kwadracie dla rezerwowych, a zakończyła ze statuetką dla najlepszej zawodniczki. – Nie ukrywam, że to fajne uczucie, ale najważniejsze są wygrane – oceniła.

W BKS-ie liczą, że po przełamaniu zwycięska seria nie zakończy się na dwóch meczach. – Znów jesteśmy na dobrej ścieżce, ale najbliższy mecz gramy w Pile. Nie mogę niczego obiecać, bo tam się zawsze gra bardzo trudno. Na pewno będziemy walczyć – zapewniła Mucha.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Skrobacz: Irytujące błędy

  Po przegranym 2:0 sparingu z Piastem Gliwice Jarosław Skrobacz, trener GKS-u 1962 Jastrzębie nie był zadowolony.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka? Do rozbiórki? Udało się!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Stare grzechy pierwszoligowca

  Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Piast Gliwice bez problemów pokonał GKS Jastrzębie.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Siemaszko: Karty są po mojej stronie

  Rozmowa z Arturem Siemaszką, napastnikiem wypożyczonym z Zagłębia Lubin do GKS-u Tychy.

  Maciej Grygierczyk18 stycznia 2019