Zobacz
Do góry

Foto-Higiena Gać. Byle nie w przewadze grać

W sobotę na beniaminka III ligi, zespół Foto-Higiena Błyskawica Gać, czeka trudny pojedynek na własnym boisku ze Stalą Brzeg.

– Naszemu najbliższemu rywalowi odebrano punkty, więc spadł na samo dno tabeli – powiedział trener zespołu Foto-Higiena Błyskawica Gać, Marcin Dymkowski. – To ich bardziej mobilizuje, bo na pewno chcą jak najszybciej wydostać się ze strefy spadkowej. Ja pocieszam się myślą, że wreszcie mam do dyspozycji wszystkich piłkarzy, nikt nie pauzuje za kartki, nikt nie zgłaszał urazu.

Wraca Gancarczyk

W poprzednim meczu ze Ślęzą Wrocław z powodu kontuzji kolana nie zagrał Janusz Gancarczyk, ale we wtorek wznowił trening. – Mam nadzieję, że będę mógł z niego skorzystać w sobotnim meczu. Czego najbardziej się obawiam? Że będziemy grali w… liczebnej przewadze. Tak było ostatnio ze Ślęzą, tak było wcześniej z Piastem Żmigród. Oba te spotkania przegraliśmy! – dodaje Dymkowski.

Z tygodniowych testów w Wiśle Kraków wrócił 18-letni Szymon Krocz (na zdjęciu). – Przyznał uczciwie, że na treningach wypadł zupełnie przyzwoicie, ale bardzo słabo w meczu sparingowym – powiedział trener Dymkowski. – Po o tygodniu intensywnych zajęć był po prostu zmęczony. Ale podobno zimą „Biała gwiazda” chce go zabrać na zgrupowanie.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w piłka nożna