Zobacz
Do góry

Gdzie jest trawa ze Śląskiego?

Niespełna rok i cztery miesiące przetrwała murawa na Stadionie Śląskim. Co się z nią stało?

Murawę położono pod koniec czerwca ubiegłego roku, a zdjęto w ubiegłym tygodniu przed zawodami Monster Truck. Wkrótce, bo już w przyszłym tygodniu, Stadion Śląski będzie miał nową nawierzchnię. Podobnie jak poprzednia pochodzić będzie z plantacji Felsopakony pod Budapesztem.

Poprzednia była dość mocno eksploatowana przy okazji różnych imprez sportowych (piłka nożna, lekkoatletyka, żużel), koncertów i i wielu innych eventów.

Jako pierwsi, za niespełna trzy tygodnie nową nawierzchnię przetestują piłkarze reprezentacji Polski. Na Stadionie Śląskim odbędą się mecze w Ligi Narodów z Portugalią (11 października) i Włochami (14 października). – Jestem przekonany, że piłkarze znów będą chwalić boisko – powiedział Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Wiecie, kto po niej stąpał…

Co się jednak stało ze starą murawą? Nie trafiła na kompostownik. Posłuży jeszcze młodym piłkarzom. Została bowiem przekazana do Fundacji Górnika Zabrze, która zdecydowała, że nawierzchnia trafi na boisko Górniczego Klubu Sportowego Walka Makoszowy w Zabrzu.

Akademia Górnika Zabrze, która działa w ramach Fundacji Górnika Zabrze organizuje zajęcia dla blisko 900 adeptów piłkarstwa. Nawierzchnia ze Śląskiego z pewnością zwiększy komfort zajęć. W dodatku biegające po niej dzieci będą mogły trenować z myślą o tym, że na tej samej murawie grały już gwiazdy reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim na czele – powiedział Maciej Kolon, przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Województwa Śląskiego.

na podstawie stadionslaski.pl

e-wydania „SPORTU” znajdziesz http://www.e-kiosk.pl/numer,287850,sport

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Drugie życie w szalonym wyścigu

  Dziś w Wiedniu reprezentacja Polski rozpoczyna szalony wyścig, który potrwa zaledwie 8 miesięcy, do finałów Euro. 


  Adam Godlewski21 marca 2019
 • Debiutantka z Katowic

  W ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja kobiet rozegra dwa mecze sparingowe: 5 kwietnia z Włochami w Lublinie i...

  Mateusz Wojciechowski21 marca 2019
 • Pena już trenuje z GKS-em. Muszą znaleźć wspólny język

  Carlos Gullit Pena wczoraj po raz pierwszy trenował z drużyną tyskiego pierwszoligowca. Ryszard Tarasiewicz ma nadzieję, że z Meksykaninem będzie jak...

  Maciej Grygierczyk20 marca 2019
 • Drugie życie. Spełnić marzenia. Mają kim straszyć?

  W czwartek numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja20 marca 2019
 • Nie miał żadnych obaw

  Rundę jesienną Mateusz Kos spędził w IV lidze, ale w miniony weekend były golkiper Rakowa znów zameldował się na szczeblu centralnym,...

  Maciej Grygierczyk20 marca 2019
 • Bramkarz w ogniu krytyki

  Czy do bramki beniaminka z Jastrzębia Zdroju w następnym meczu przeciwko Stomilowi Olsztyn wróci Grzegorz Drazik?

  Bogdan Nather20 marca 2019
 • Zmiany na wagę zwycięstwa

  O tym, że „górale” wrócili na zwycięską ścieżką zdecydowały w znakomitej mierze roszady w wyjściowym ustawieniu.

  Jakub Kubielas20 marca 2019
 • Zioło: Trenować jak w Dortmundzie

  Rozmowa z Michałem Ziołą, dyrektorem Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

  Krzysztof Brommer20 marca 2019
 • Cel: najlepsza akademia w Polsce!

  Marzenia są po to by je realizować. Taką zasadę wyznaje były reprezentant Polski Łukasz Piszczek, który wczoraj udowodnił z jakim rozmachem powstaje...

  Krzysztof Brommer20 marca 2019