Zobacz
Do góry

GieKSa zderzyła się z barierą

W poniedziałek piłkarze GieKSy spotkają się na pierwszym w tym roku zajęciach. W zasadzie „w starym składzie”, bo niełatwe są rozmowy transferowe w sprawie tych zawodników, których chętnie widziano by przy Bukowej.

Finanse to z pewnością jedno z ograniczeń stojące nam na drodze – nie kryje dyrektor sportowy, Tadeusz Bartnik, mając na myśli starania katowiczan o zakontraktowanie nowych graczy. Stoperzy, defensywny pomocnik, napastnik – wymienia podobne pozycje, o których mówił już na naszych łamach trener Dariusz Dudek. GieKSa – szukając jakości większej niż jesienią – pyta głównie o graczy ekstraklasowych. Przywoływaliśmy już na naszych łamach m.in. nazwiska Piotra Malarczyka, Adama Dancha, Urosza Koruna, Przemysława Wiśniewskiego – to w kontekście obrońców. Można do tej listy dopisać Arkadiusza Jędrycha z Zagłębia Sosnowiec; w rubryce „pomocnicy” zaś – jego kolegę klubowego, Calluma Rzoncę, ale także Mateusza Matrasa, niewiele grającego jesienią w elicie.

Skreśleni „na dzień dobry”

– Rzecz w tym, że wśród tych, którzy nas interesują, nie ma żadnego, który nie miałby ważnego kontraktu ze swym obecnym klubem. A poza tym przychodząc do GieKSy, musieliby się zdecydować na znacznie mniejsze pobory. I to jest pierwsza znacząca przeszkoda w naszych poszukiwaniach. Druga jest taka, że tacy piłkarze w pierwszej kolejności szukają nowych klubów w ekstraklasie lub za granicą. A jeśli nawet rozważają grę w I lidze, to w drużynach mających wiosną wyższe cele niż my – dopowiada dyrektor Bartnik. – Dlatego część nazwisk musieliśmy de facto wykreślić już po pierwszych rozmowach; menedżerowie od razu wykluczyli możliwość przyjścia tych piłkarzy do Katowic.

Życzenie (raczej) nieosiągalne

Wygląda więc na to, że w poniedziałek, na pierwszych po zimowych urlopach zajęciach, nie zobaczymy żadnego z piłkarzy będących „pierwszym wyborem” dla katowickiego sztabu szkoleniowego. Nie uda się więc spełnić życzenia trenera Dudka, by w chwili wznowienia treningów kadra na wiosnę była (prawie) zamknięta. Choć niespodzianek „z ostatniej chwili” (przed inauguracją zajęć) wykluczyć nie można, na pełną kadrę być może sztab poczekać będzie musiał co najmniej do obozu w Turcji (wylot 10 lutego, tuż po rozpoczęciu gier wiosennych w ekstraklasie), a może i do końcówki okienka transferowego.

GKS Katowice szuka napastnika. „Silnego, wysokiego, zdolnego”

Niespodzianki nie powinno być za to w kwestii infrastruktury treningowej. Piłkarki – którym w środę trzeba było odwołać zajęcia z powodu braku przygotowanej murawy – w piątek ćwiczyć mają na Rapidzie. A w poniedziałek – po zawodnikach GieKSy – na Kolejarzu. W sprawę odpowiedniego przygotowania sztucznych muraw – poza przedstawicielami klubu – włączyli się również… katowiccy radni, w tym przewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Sportu RM, Krzysztof Pieczyński.

Człowiek do zadań specjalnych

Dodajmy jeszcze, że prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia znany będzie też następca Wojciecha Hermana (przeniósł się do Rakowa) w roli klubowego fizjoterapeuty. – Rozmowy prowadzimy, teraz trzeba tylko dokonać wyboru spośród kandydatów – wyjaśnia dyrektor Bartnik. Kto wie, czy w najbliższym czasie – z inicjatywy pierwszego szkoleniowca – nie pojawi się też w sztabie jeszcze jeden jego nowy członek. – Chciałbym mocno popracować nad aspektem, więc zastanawiam się nad ściągnięciem do nas „człowieka do zadań specjalnych”, czyli psychologa. Jest akceptacja prezesa, prowadzę pewne rozmowy – zdradza Dudek.

 

Na zdjęciu: Arkadiusz Jędrych w Sosnowcu cieszył się pełnym zaufaniem Dariusza Dudka. Więc i w Katowicach pewnie byłoby podobnie….

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Skrobacz: Irytujące błędy

  Po przegranym 2:0 sparingu z Piastem Gliwice Jarosław Skrobacz, trener GKS-u 1962 Jastrzębie nie był zadowolony.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka? Do rozbiórki? Udało się!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Stare grzechy pierwszoligowca

  Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Piast Gliwice bez problemów pokonał GKS Jastrzębie.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Siemaszko: Karty są po mojej stronie

  Rozmowa z Arturem Siemaszką, napastnikiem wypożyczonym z Zagłębia Lubin do GKS-u Tychy.

  Maciej Grygierczyk18 stycznia 2019