Zobacz
Do góry

GKS Tychy. No to „Siema”!

Tyszanie bardzo szybko zrealizowali cel nr 1 na zimowe okienko transferowe – na sześć dni przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego wypożyczyli napastnika Zagłębia Lubin.

Potwierdziły się nasze informacje – GKS wypożyczył napastnika z Lotto Ekstraklasy. Wczoraj ogłoszono, że wiosną w Tychach występować będzie Artur Siemaszko. Umowa transferu czasowego 22-letniego zawodnika Zagłębia Lubin wygaśnie 30 czerwca br.

Licznik jeszcze okazalszy?

– W tym okienku transferowym szukamy piłkarzy głównie do sektora ofensywnego. Naszym priorytetem było zakontraktowanie napastnika, który będzie regularnie strzelał. Artur to jeszcze młody zawodnik, ale doskonale sprawdził się w pierwszoligowych realiach. W barwach Stomilu Olsztyn był jego pierwszoplanową postacią i jestem przekonany, że w Tychach licznik zdobytych bramek będzie jeszcze większy – zaznacza Grzegorz Bednarski, prezes GKS-u.

W sezonie 2017/18 Siemaszko strzelił dla Stomilu – a więc klubu ze swojego rodzinnego miasta – 11 goli na boiskach Fortuna 1 Ligi. Latem wrócił do Zagłębia, którego zawodnikiem jest od 2013 roku, ale nie zdołał uruchomić swojego licznika ekstraklasowych występów. Ten zatrzymał się na cyfrze „3” (wszystkie zaliczone w sezonie 2016/17).

– Artur odchodzi do I-ligowego GKS-u, gdzie będzie mu zdecydowanie łatwiej o grę. Wierzymy, że na zapleczu ekstraklasy, gdzie już udowadniał swoją wartość, pokaże się z dobrej strony i pomoże nowemu zespołowi w osiąganiu dobrych rezultatów. Będziemy monitorowali postępy tego zawodnika na pierwszoligowych boiskach – mówi Michał Żewłakow, dyrektor sportowy klubu z Lubina.

Jeden do tyłu, trzy do przodu?

Minioną jesień Siemaszko zakończył z bilansem 6 meczów rozegranych w trzecioligowych rezerwach Zagłębia. Tylko dwukrotnie wybiegł na boisko w wyjściowym składzie, gola nie zdobył. Występował jedynie w październiku i listopadzie, co było pokłosiem kontuzji, jakiej doznał na samym początku sezonu.

GKS Tychy rusza na zakupy. Na celowniku snajper z Ekstraklasy

– Powrót do Zagłębia był najgorszą decyzją w moim życiu. Żałuję tego i mówię to z pełną odpowiedzialnością. To był krok w tył. Teraz chcę postawić dwa, albo nawet trzy kroki do przodu. No bo niby czemu z GKS-em nie awansować do ekstraklasy? – zapytuje odważnie 22-latek, jakby nie bacząc, że jego nowy zespół zimę spędza ledwie na 11. miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi z przewagą 7 punktów nad strefą spadkową (którą otwiera bliski sercu napastnika Stomil) i stratą 12 „oczek” do wicelidera z Nowego Sącza.

To nie koniec?

Jednym z powodów kiepskiej tyskiej jesieni były problemy na pozycji napastnika. Przed sezonem GKS rozstał się z Dawidem Rogalskim (wypożyczenie do Gryfa Wejherowo) i Michałem Fidziukiewiczem (rozwiązanie kontraktu), zaś zakontraktowany w czerwcu Piotr Giel już w sierpniu został wypożyczony do Ruchu Chorzów. W ostatnim dniu transferowego okienka do Górnika Zabrze sprzedany został Kamil Zapolnik. To spowodowało, że trener Ryszard Tarasiewicz miał wybór między Jakubem Vojtuszem, który nie przepracował z zespołem letniego okienka transferowego, a ledwie 17-letnim Michałem Staniuchą.

Słowak trafił do siatki tylko w jednym meczu (z Odrą Opole; dwukrotnie), zaś Staniucha premierowego trafienia na zapleczu elity jeszcze się nie doczekał. Doszło do tego, że w roli „dziewiątek” próbowani byli z braku laku nominalni pomocnicy: Sebastian Steblecki czy Łukasz Grzeszczyk. Teraz problem ten wydaje się rozwiązany. Nie oznacza to jednak wcale, że tyszanie mogą teraz ustać w poszukiwaniach napastnika. W grudniu pochlebne recenzje zebrał Damian Nowak ze Skry Częstochowa, który zdobył nawet bramkę w sparingu GKS-u z czeskim trzecioligowcem z Frydka-Mistka. Drużyna na pierwszym w 2019 roku treningu spotka się w najbliższą środę.

LICZBA
11
GOLI strzelił Artur Siemaszko w ubiegłym sezonie w barwach Stomilu Olsztyn. Tyle też trafień zanotował w meczach o punkty drużyny rezerw Zagłębia Lubin.

Na zdjęciu: Kibice w Tychach liczą, że wiosną Artur Siemaszko da im wiele powodów do uśmiechu.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

 

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Parzyszek: Stać nas na wiele

  Rozmowa z Piotrem Parzyszkiem, napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Górnicy na czele

  Zabrzanie w tabeli ekstraklasy są na dalekim 12 miejscu. Zupełnie inaczej ma się jednak sytuacja jeśli chodzi o indywidualne dokonania. Tu...

  Michał Zichlarz24 marca 2019
 • Przyjemne rozdwojenie jaźni

  W niższych ligach piłkarze zarabiają na życie chodząc do „normalnej” pracy. Nie brakuje takich, którzy grę w piłkę łączą z prowadzeniem...

  Bogdan Nather24 marca 2019
 • Zagrają dla Drużyny A

  W najbliższą sobotę (23 marca) w Knurowie odbędzie się turniej charytatywny dla rodzeństwa, które wygrało swój mecz o życie, a teraz...

  KRIS23 marca 2019
 • Wojciech Kędziora: Nie możemy ciągle krytykować

  Rozmowa z Wojciechem Kędziorą, napastnikiem Ruchu Chorzów, który w niedzielę zmierzy się z Rozwojem Katowice.

  Maciej Grygierczyk22 marca 2019
 • Byliśmy lepsi od Polski. Polacy zdobyli Wiedeń. Krytyczne wnioski

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja22 marca 2019
 • Jeden strzał w „dziesiątkę”

  Czy GKS 1962 Jastrzębie może być zadowolony z zimowych zakupów?

  Bogdan Nather22 marca 2019
 • Walka o dziesięć miejsc

  W Europie początek eliminacji Euro 2020, a w Afryce koniec eliminacji Pucharu Narodów Afryki, który już za trzy miesiące rozegrany zostanie...

  Michał Zichlarz22 marca 2019
 • Snajper wciąż na bocznicy

  W Sosnowcu trwa nerwowe wyczekiwanie na decyzję Najwyższej Komisji Odwoławczej w sprawie skrócenia okresu dyskwalifikacji Vamary Sanogo. Od wydania werdyktu dzieli...

  Łukasz Żurek22 marca 2019