Zobacz
Do góry

Jastrzębski Węgiel. Sander za Olivę?

Brenden Sander przebywa na testach w jastrzębskim klubie. Jeśli przejdzie je pomyślnie, zastąpi Salvadora Hidalgo Olivę. Kubańczyk chce rozwiązać umowę.

Pod koniec ubiegłego roku Oliva poprosił działaczy Jastrzębskiego Węgla o rozwiązanie umowy. Nie jest bowiem zadowolony z roli jaką w tym sezonie pełni w drużynie. W poprzednich dwóch latach był jedj gwiazdą, teraz siedzi na ławce rezerwowych. Odpowiedź była kategoryczna – nie. Było jednak jedno ale. Działacze zostawili sobie furtkę. – Warunkiem zgody na odejście Salvadora jest pozyskanie równorzędnego sportowo gracza – wyjaśnił Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Być może następcą Olivy zostanie 23-letni Brenden Sander, który przebywa na testach. Jest młodszym bratem znacznie sławniejszego, jednego z najlepszych przyjmujących na świecie Taylora Sandera. Także uchodzi za wielki talent. W 2018 roku kontrakt z nim podpisał Cucine Lube Civitanova.

Oliva chce odejść z Jastrzębia!

Młodszy z Sanderów pochodzi z Kalifornii i jest absolwentem Uniwersytetu Brighama Younga i otarł się Brenden otarł się już o seniorską kadrą Stanów Zjednoczonych. W 2018 roku został powołany do reprezentacji przez selekcjonera Johna Speraw na Ligę Narodów. Wcześniej reprezentował barwy narodowe w kadrach młodzieżowych swego kraju.
– O PlusLidze wiem na razie niewiele, tyle co przekazali mi brat oraz mój agent. To dla mnie nowe doświadczenie– powiedział siatkarz.

O tym czy zostanie w Jastrzębskim Węglu zdecyduje trener Roberto Santilli. – Brenden to interesujący gracz należący do nowej generacji amerykańskich przyjmujących. Ma za sobą doświadczenie gry w college’u, ale jest to niewątpliwie talent. Najbliższe dni pokażą, czy z nami zostanie – ocenił szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Fornalik: Sam krzyk nie wystarczy

  Rozmowa z Waldemarem Fornalikiem, trenerem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer25 marca 2019
 • Komentarz „Sportu”. Piękna katastrofa

  „Jaka piękna katastrofa” - ten cytat z książki Nikosa Kazandzakisa „Grek Zorba” znają chyba wszyscy miłośnicy literatury i kina.

  Bogdan Nather25 marca 2019
 • Tysiące kilometrów Gwilii

  Żaden z ligowych zawodników nie napodróżuje się w tych dniach tyle, co pomocnik Górnika Walerian Gwilia. Pomocnik reprezentacji Gruzji przejedzie...

  Michał Zichlarz25 marca 2019
 • Szabala: Ligę gramy na „Orlikach”

  Rozmowa z Valerijsem Szabalą, napastnikiem reprezentacji Łotwy i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

  Jakub Kubielas24 marca 2019
 • Ułańska szarża

  W końcówce trener Ryszard Tarasiewicz rzucił na boisko wszystkich trzech napastników, a kapitan Łukasz Grzeszczyk uratował tyszanom punkt.

  mag24 marca 2019
 • Parzyszek: Stać nas na wiele

  Rozmowa z Piotrem Parzyszkiem, napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Górnicy na czele

  Zabrzanie w tabeli ekstraklasy są na dalekim 12 miejscu. Zupełnie inaczej ma się jednak sytuacja jeśli chodzi o indywidualne dokonania. Tu...

  Michał Zichlarz24 marca 2019
 • Przyjemne rozdwojenie jaźni

  W niższych ligach piłkarze zarabiają na życie chodząc do „normalnej” pracy. Nie brakuje takich, którzy grę w piłkę łączą z prowadzeniem...

  Bogdan Nather24 marca 2019
 • Zagrają dla Drużyny A

  W najbliższą sobotę (23 marca) w Knurowie odbędzie się turniej charytatywny dla rodzeństwa, które wygrało swój mecz o życie, a teraz...

  KRIS23 marca 2019