Zobacz
Do góry

Jastrzębski Węgiel. Sander za Olivę?

Brenden Sander przebywa na testach w jastrzębskim klubie. Jeśli przejdzie je pomyślnie, zastąpi Salvadora Hidalgo Olivę. Kubańczyk chce rozwiązać umowę.

Pod koniec ubiegłego roku Oliva poprosił działaczy Jastrzębskiego Węgla o rozwiązanie umowy. Nie jest bowiem zadowolony z roli jaką w tym sezonie pełni w drużynie. W poprzednich dwóch latach był jedj gwiazdą, teraz siedzi na ławce rezerwowych. Odpowiedź była kategoryczna – nie. Było jednak jedno ale. Działacze zostawili sobie furtkę. – Warunkiem zgody na odejście Salvadora jest pozyskanie równorzędnego sportowo gracza – wyjaśnił Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Być może następcą Olivy zostanie 23-letni Brenden Sander, który przebywa na testach. Jest młodszym bratem znacznie sławniejszego, jednego z najlepszych przyjmujących na świecie Taylora Sandera. Także uchodzi za wielki talent. W 2018 roku kontrakt z nim podpisał Cucine Lube Civitanova.

Oliva chce odejść z Jastrzębia!

Młodszy z Sanderów pochodzi z Kalifornii i jest absolwentem Uniwersytetu Brighama Younga i otarł się Brenden otarł się już o seniorską kadrą Stanów Zjednoczonych. W 2018 roku został powołany do reprezentacji przez selekcjonera Johna Speraw na Ligę Narodów. Wcześniej reprezentował barwy narodowe w kadrach młodzieżowych swego kraju.
– O PlusLidze wiem na razie niewiele, tyle co przekazali mi brat oraz mój agent. To dla mnie nowe doświadczenie– powiedział siatkarz.

O tym czy zostanie w Jastrzębskim Węglu zdecyduje trener Roberto Santilli. – Brenden to interesujący gracz należący do nowej generacji amerykańskich przyjmujących. Ma za sobą doświadczenie gry w college’u, ale jest to niewątpliwie talent. Najbliższe dni pokażą, czy z nami zostanie – ocenił szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Skrobacz: Irytujące błędy

  Po przegranym 2:0 sparingu z Piastem Gliwice Jarosław Skrobacz, trener GKS-u 1962 Jastrzębie nie był zadowolony.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka? Do rozbiórki? Udało się!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Stare grzechy pierwszoligowca

  Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Piast Gliwice bez problemów pokonał GKS Jastrzębie.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Siemaszko: Karty są po mojej stronie

  Rozmowa z Arturem Siemaszką, napastnikiem wypożyczonym z Zagłębia Lubin do GKS-u Tychy.

  Maciej Grygierczyk18 stycznia 2019