Zobacz
Do góry

Prezes JKH GKS Jastrzębie: Nikt nikogo nie podkradnie

Zespół z Jastrzębia to jaśniejsza strona naszej hokejowej rzeczywistości.

– Chcielibyśmy podnieść puchar w Tychach. Dawno nie zanotowaliśmy sukcesu, a dla wielu z nas będzie to pierwsza cenna wygrana – tak mówił nam kapitan JKH GKS Jastrzębie, Radosław Nalewajka. Hokeiści z Jastrzębia w imponującym stylu sięgnęli po raz drugi w historii klubu po Puchar Polski.

Gdy kapitan odebrał puchar szybko przekazał go Leszkowi Laszkiewiczowi, który nie tak dawno obwieścił, że kończy grę z powodu urazu kręgosłupa.

– Od początku myślałem, że jeżeli wygramy, to puchar przekażę Leszkowi jako pierwszemu. Gdyby nie kontuzja zapewne wspierałby nas na lodzie. To nasz „guru”, mentor, jest z zespołem na dobre i złe. Dołożył swoją cegiełkę do sukcesu – mówił niezwykle zadowolony napastnik JKH GKS Jastrzębie, który pewnym krokiem zmierza do reprezentacji kraju.

Czarny piątek Podhala. JKH GKS Jastrzębie z Pucharem Polski!

Zwycięski autokar

Podopieczni trenera Roberta Kalabera – którego wspierali Rafał Bernacki i Laszkiewicz – byli świetnie przygotowani pod każdym względem fizycznym, mentalnym oraz taktycznym.

– Kiedy jechaliśmy autokarem do Tychów, to pół żartem, pół serio powiedziałem, że jest on zwycięski, a droga powrotna nam się wydłuży – śmiał się kapitan zespołu, Radosław Nalewajka. – Od początku wierzyliśmy w końcowy sukces i nawet w tym momencie jak przegrywaliśmy 0:3 z Tauron KH GKS Katowice. Potrafiliśmy odwrócić losy tego meczu, a przed finałem byliśmy mocno naładowani, bo takiej szansy nie można było stracić.

– Jeszcze dwa lata temu gdybyśmy mieli taką sytuację jak w meczu z Katowicami zespół nie odwróciłby losów tej potyczki – stwierdził prezes klubu, Kazimierz Szynal.

Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

 

Sylwester według JKH GKS Jastrzębie

Długo trwała fiesta na tyskiej tafli. Ku uciesze fotoreporterów…

– No i tym sposobem rozpoczęliśmy w Jastrzębiu sylwestrową zabawę nieco wcześniej, ale są powody do tego – śmiał się Radosław Nalewajka.

– Trochę się bałem, że w finale zmierzymy się z gospodarzami, a tyska publiczność może sparaliżować naszych zawodników – dodaje prezes Kazimierz Szynal. – Po półfinałach byłem w 60 procentach pewny, że puchar powędruje do Jastrzębia. Ten zespół jest już dojrzały, choć występuje w nim wiele młodych zawodników. To cieszy, że wcześniej obrana droga powoli przynosi efekty. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że trofeum dostało się w godne ręce.

Gramy o najwyższe cele, ale pamiętamy o korzeniach

– Nie zamierzam porównywać obu meczów, bo były niezwykle trudne, ale zakończyły się happy endem – powiedział brat bliźniak Radka, Łukasz Nalewajka. – Nikt z nas nie wątpił w końcowy sukces i to jedno ze źródeł powodzenia. Na pewno wynik meczu z Podhalem nie odzwierciedla tego, co się działo na lodzie. Rywal był wymagający, ale my jesteśmy perfekcyjnie przygotowani i dla nas nie ma znaczenia czy gramy na początku czy na końcu spotkania. Rytm gry jest utrzymany mniej więcej na tym poziomie i to kolejne źródło naszego powodzenia.

 

Nie podkradać

Działacze z Jastrzębia nie są w gorącej wodzie kąpani. Przed 4 laty powierzyli opiekę nad zespołem trenerowi Kalaberowi, który został obdarzony zaufaniem. Słowak cierpliwie pracował i przebudowywał zespół. Młodzież obdarzył zaufaniem i ona z meczu na mecz robi postępy.

– My nie wychodzimy przed orkiestrę i wcale się nie napinamy, bo od tego są inne, możniejsze kluby – uśmiecha się prezes Szynal. – My robimy swoje, w odwodzie mamy jeszcze kilku młodych zawodników i niech tylko nikt nie próbuje nam ich podkradać. Zachęcamy naszych rywali do pracy z młodzieżą.

Feta po finale TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie

Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Prezes wysłał wyraźny sygnał, że „wyrwanie” z tej drużyny kogokolwiek będzie niemożliwe. Oby tak było, bo zespół trudno skonstruować, ale jedną czy dwoma decyzjami można go rozwalić.

 

Kop w górę

Trener Kalaber też mocno przeżywał zdobycie Puchar Polski, bo to przecież również jego pierwszy wymierny sukces. Mało kto wiedział, że Martin Kasperlik grał ze złamanym palcem, bo został nieszczęśliwie trafiony krążkiem w meczu z Orlikiem Opole.

– O naszej wygranej zadecydował charakter i chłopaki udowodnili, że już są dojrzałą ekipą – mówił słowacki szkoleniowiec. – Wszyscy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. Obcokrajowcy wsparli młodzież i vice versa. Była odpowiednia atmosfera i ona zbudowała ten zespół. Leszek Laszkiewicz wykonał swoją robotę i tylko się cieszyć…

Czy to będzie kop w górę? – Nie wybiegajmy za daleko i cieszmy się, że puchar jest w Jastrzębiu – szybko zripostował Radek Nalewajka. – My konsekwentnie chcemy iść do przodu i wygrywać wszystkie mecze – dodał brat bliźniak Łukasz.

– Spokojnie przed nami wiele pracy, by jak najlepiej zaprezentować się w play offie. – Mam już plan co trzeba zrobić, by znów móc się cieszyć z wygranych – stwierdził spokojnie trener Kalaber.

Jastrzębie to jaśniejsza strona naszej hokejowej rzeczywistości. Stop! Dość komplementów, ale na kolejne może przyjdzie czas!

Radość JKH GKS Jastrzębie po zdobyciu Pucharu Polski

„Rodzinne” zdjęcie hokeistów ze swoimi największymi fanami po zdobyciu Pucharu Polski. Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

 

 

Komentarze

Więcej w hokej

 • Koszmarny sen GKS-u Tychy. Remis w rywalizacji z Podhalem

  Zespół z Nowego Targu ponownie wygrał na własnym lodzie i w rywalizacji z GKS-em Tychy znów jest remis.

  Redakcja21 marca 2019
 • Hokej. Kołyska dla Leona!

  Klucz do finału leży w Nowym Targu - taka jest zgodna opinia tyskich hokeistów.

  sow21 marca 2019
 • Wrócili z zaświatów

  Katowiczanie wygrali w Krakowie i nadal są w grze o finał Polskiej Hokej Ligi.

  Redakcja20 marca 2019
 • Kropka nad „i”?

  Hokeiści Comarch Cracovii po roku nieobecności znów mają szanse zagrać w finale.

  Włodzimierz Sowiński20 marca 2019
 • Półfinał play offu. Znowu horror

  W trzecim meczu tyszan z „Szarotkami” potrzebna była druga dogrywka. Na razie decyduje własne lodowisko.

  Włodzimierz Sowiński18 marca 2019
 • Samolej: Szalona determinacja

  Trzy pytania do Gabriela Samoleja byłego reprezentant kraju, dziś komentatora TV.

  Włodzimierz Sowiński18 marca 2019
 • Nad przepaścią

  „Pasom” do pełni szczęścia potrzeba jednego zwycięstwa, ale co na to hokeiści z Katowic...

  Włodzimierz Sowiński17 marca 2019
 • Steblecki: Jeszcze poczekajmy

  Trzy pytania do Romana Stebleckiego, byłego reprezentanta kraju, obecnie komentatora tvp sport.

  Włodzimierz Sowiński17 marca 2019
 • Zadyszka wicemistrza

  Tauron KH GKS Katowice przegrał w Krakowie i jest w coraz trudniejszej sytuacji, bowiem to rywale prowadzą w półfinale mistrzostw Polski...

  Redakcja14 marca 2019