Zobacz
Do góry

Jurkiewicz: Jeszcze nie kończę

Rozmowa z rozgrywającym PGE Vive Kielce i byłym reprezentantem Polski, Mariuszem Jurkiewiczem.

Był pan jednym z pięciu zawodników, który w poniedziałek rozpoczął z zespołem przygotowania do drugiej części sezonu. Jak się wraca do pracy po świąteczno-noworocznym wypoczynku?
Mariusz JURKIEWICZ: – Wypoczynku? Naturalnie w trakcie przerwy świątecznej można było odpocząć, ale nie oznacza to, że w tym czasie nic nie robiłem. Przygotowania do pierwszego meczu nie są zbyt długie, raptem trzy tygodnie. Trzeba było utrzymać odpowiedni poziom wytrenowania, aby bez problemu przystąpić do pierwszych zajęć.

Podobno są to ostatnie miesiące pana pobytu w Kielcach? Po zakończeniu sezonu opuści pan ekipę mistrzów Polski…
Mariusz JURKIEWICZ: – Nie jest to dla mnie żadna niespodzianka, bo wiem do kiedy obowiązuje mój kontrakt z Vive. Od jakiegoś czasu wiedziałem, że nie będzie on przedłużony. Nie gruchnęło to na mnie jak grom z jasnego nieba, dlatego zdążyłem już przywyknąć do tego faktu.

Gwardia Opole z porażką w Kielcach

Nie zamierza pan jednak kończyć kariery sportowej?
Mariusz JURKIEWICZ: – Nie kończę jeszcze swojej przygody z piłką ręczną. Mam już sprecyzowane plany, zamierzam jeszcze trochę pograć. W jakim klubie? Tego w tej chwili nie mogę zdradzić.

To zabrzmiało trochę tajemniczo?
Mariusz JURKIEWICZ: – Teraz chcę się jak najlepiej przygotować do drugiej części sezonu. W tej chwili w Kielcach trenujemy tylko w piątkę. Na dodatek Marko Mamic ćwiczy indywidualnie. Ale za tydzień dołączą do nas kolejni zawodnicy. Nie powinniśmy mieć jednak żadnych problemów z odpowiednim przygotowaniem do rozgrywek. Do takiej sytuacji jesteśmy przyzwyczajeni. Podobnie było w poprzednich latach.

 

Na zdjęciu: Popularny „Kaczka” jest kolejną wielką polską gwiazdą – po Tkaczyku, Szmalu, Bieleckim, Bartoszu Jureckim – która kończy przygodę z Vive.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w piłka ręczna

 • W „niewłaściwym ciele”

  Reprezentantka Szwecji w piłce ręcznej, Louise Sand, nieoczekiwanie zakończyła sportowa karierę i oświadczyła, że przygotowuje się do długotrwałego procesu... zmiany płci.

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Przybecki: Młodzież dała nam wybór

  - W kwietniu z Niemcami na pewno podejmiemy walkę, w końcu zagramy przed własną publicznością, choć wygrać to będzie wielkie wyzwanie...

  Tomasz Mucha15 stycznia 2019
 • KPR Ruch Chorzów z porażką w Piotrkowie Trybunalskim

  Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów przegrały wyjazdowy mecz z MKS Piotrcovia 33:41.

  maw12 stycznia 2019
 • Złamanie bez zdjęcia

  „Niebieskie” jadą do Piotrkowa na mecz z sąsiadem w tabeli. Rywal ma w pamięci łomot 14 bramkami z Chorzowa. Raczej nie...

  Zbigniew Cieńciała12 stycznia 2019
 • Wygrali sędziowie

  W pierwszym z dwóch kontrolnych meczów w miejscowości Zug Polska przegrała ze Szwajcarią 27:29.

  Redakcja11 stycznia 2019
 • Z Helwetami bez Korneckiego

  Dziś w Zug biało-czerwoni zagrają pierwszy z dwóch towarzyskich meczów ze Szwajcarią.

  Tomasz Mucha11 stycznia 2019
 • Kiedy wróci skrzydłowy?

  Za dwa tygodnie zdyskwalifikowany Patryk Gluch stanie przed obliczem POLADY.

  Tomasz Mucha10 stycznia 2019
 • Faworyci (od lat) ci sami

  Od czwartku oczy świata piłki ręcznej będą zwrócone w kierunku Niemiec i Danii, gdzie najlepsze reprezentacje globu rywalizować będą w 26....

  Zbigniew Cieńciała10 stycznia 2019
 • Dzidzia na obrotach

  Gracze PGE Vive Kielce rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Na pierwszych zajęciach trener Tałant Dujszebajew miał do dyspozycji.. pięciu zawodników.

  Redakcja8 stycznia 2019