Zobacz
Do góry

Kac i zgrzytanie zębami

Dziś w Krakowie drugi mecz półfinału Cracovia – Tauron GKS. Po pierwszym pozostał wielki niedosyt w Katowicach.

Rywalizacja hokeistów z Katowic oraz Krakowa, patrząc na ćwierćfinałowe dokonania obu zespołów, nie ma faworyta i trudno również wskazać w ilu meczach się zakończy. Inauguracyjna potyczka w katowickiej „Satelicie”, jakże ważna, zakończyła się wygraną „Pasów” 3:2. A przecież wszystko zaczęło się pomyślnie dla gospodarzy, którzy prowadzili już 2:0. Jednak rywale, grający szalenie konsekwentnie, potrafili odwrócić losy meczu.

Odrobić straty

– Kac po przegranej pozostał, bo nie tak sobie wyobrażaliśmy pierwszy mecz – wyjawia obrońca Tauronu, Jakub Wanacki, który nazajutrz świętował 28. urodziny. – Straciliśmy przypadkowe bramki, ale w play offie to one decydują o końcowym wyniku. Niemniej we wtorek mieliśmy analizę wideo i zobaczyliśmy, gdzie popełniliśmy błędy. Chwilowe wyłączenie się z gry, taka jest moja ocena, sprawiło, że zanotowaliśmy straty i porażkę.

Katowiczanie w I tercji zdecydowanie przeważali i mieli wiele sytuacji, by już „rozmontować” krakowski zespół i zapewnić sobie zwycięstwo. Lista nieszczęśliwych strzelców jest spora, ale odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

– Gdy patrzyliśmy ponownie na mecz, było słychać zgrzytanie zębami, że nie potrafiliśmy wykorzystać dogodnych okazji. A potem sami daliśmy się zaskoczyć. I teraz trzeba odrobić straty – dodaje po chwili katowicki defensor.

Były reprezentant Polski nie ma złudzeń. „Katowiczanie mieli już kilka celów”

W III tercji zauważyliśmy oznaki zmęczenia u niektórych zawodników Tauronu, zaś Cracovia fizycznie prezentuje się okazale – obrońcy są wysocy, a i większość napastników ma podobne parametry. Ten element również może odegrać niepoślednią rolę w tej rywalizacji. Do zespołu powraca kontuzjowany Oskar Krawczyk, który może wystąpić zarówno w ataku, jak i w obronie.

Taktyka najważniejsza

Trener Rudolf Rohaczek jest znany z tego, że potrafi dobrze przygotować zespół pod względem fizycznym oraz taktycznym. Na finiszu okresu transferowego wybierał zawodników, którzy będą spełniać jego oczekiwania. Cztery formacje pracują niemal w równym wymiarze.

– Zespoły chyba mają podobny potencjał i zanosi się na wyrównaną i dłuższą rywalizację -wyjawia napastnik „Pasów”, Mateusz Bepierszcz, który uderzył głową w bandę i zanosiło się na poważny uraz. – Początkowo nie mogłem się ruszyć i miałem czarne myśli, że to już koniec sezonu. Wszystko powoli wraca do normy, korzystam z pomocy rehabilitanta. Jakimś cudem przetrwaliśmy I tercję, a potem było tylko lepiej. Osiągnęliśmy wartościowy rezultat i chcielibyśmy go potwierdzić na własnym lodzie. Dwutygodniowa przerwa chyba wyszła nam na dobre, bo mogliśmy odpocząć fizycznie i mentalnie oraz mocniej potrenować. Podczas półfinałów nie ma już czasu na regularne zajęcia, bo trzeba zregenerować siły, przygotować się taktycznie i… znów zagrać mecz.

 

Na zdjęciu: Mateusz Bepierszcz (z lewej) zbiera zasłużone gratulacje za pierwszego, jakże ważnego, gola w Katowicach.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Koszmarny sen GKS-u Tychy. Remis w rywalizacji z Podhalem

  Zespół z Nowego Targu ponownie wygrał na własnym lodzie i w rywalizacji z GKS-em Tychy znów jest remis.

  Redakcja21 marca 2019
 • Hokej. Kołyska dla Leona!

  Klucz do finału leży w Nowym Targu - taka jest zgodna opinia tyskich hokeistów.

  sow21 marca 2019
 • Wrócili z zaświatów

  Katowiczanie wygrali w Krakowie i nadal są w grze o finał Polskiej Hokej Ligi.

  Redakcja20 marca 2019
 • Kropka nad „i”?

  Hokeiści Comarch Cracovii po roku nieobecności znów mają szanse zagrać w finale.

  Włodzimierz Sowiński20 marca 2019
 • Półfinał play offu. Znowu horror

  W trzecim meczu tyszan z „Szarotkami” potrzebna była druga dogrywka. Na razie decyduje własne lodowisko.

  Włodzimierz Sowiński18 marca 2019
 • Samolej: Szalona determinacja

  Trzy pytania do Gabriela Samoleja byłego reprezentant kraju, dziś komentatora TV.

  Włodzimierz Sowiński18 marca 2019
 • Nad przepaścią

  „Pasom” do pełni szczęścia potrzeba jednego zwycięstwa, ale co na to hokeiści z Katowic...

  Włodzimierz Sowiński17 marca 2019
 • Steblecki: Jeszcze poczekajmy

  Trzy pytania do Romana Stebleckiego, byłego reprezentanta kraju, obecnie komentatora tvp sport.

  Włodzimierz Sowiński17 marca 2019
 • Zadyszka wicemistrza

  Tauron KH GKS Katowice przegrał w Krakowie i jest w coraz trudniejszej sytuacji, bowiem to rywale prowadzą w półfinale mistrzostw Polski...

  Redakcja14 marca 2019