Zobacz
Do góry

Kamil Glik wróci do treningów w ciągu 6 dni

Cudownego ozdrowienia ciąg dalszy. Reprezentacja Polski przyleciała do Soczi, gdzie będzie mieszkać podczas mistrzostw świata. Z zespołem przyleciał Kamil Glik.

Z Soczi pisze Mateusz Miga

– Liczę, że za 6 dni będzie gotowy do treningów z zespołem – mówi selekcjoner Adam Nawałka. Glik wraca do zdrowia po kontuzji barku. W Rosji nie będzie mieć chwili odpoczynku. – Kamil będzie tutaj bardzo ciężko pracował, nie zostanie mu wiele wolnego czasu na odpoczynek czy poobiednią sjestę. O 10 – 11 wieczorem będzie już w łóżku, pogrążony w głębokim śnie. Pierwsze treningi będzie odbywać jeszcze przed śniadaniem, na czczo – mówi selekcjoner.

Fot. PressFocus

Z powrotu Glika do kadry cieszą się pozostali piłkarze. – Jest dla nas ważny nie tylko na boisku ale też poza nim. Fajnie, że jest z nami. Kamil to odpowiedzialny facet i jeśli będzie czuł, że nie jest w 100% gotowy do gry, na pewno o tym powie – zaznacza Łukasz Piszczek.

Problemy zdrowotne ma też Rafał Kurzawa. – W trakcie rozruchu przed ostatnim meczem doznał urazu stawu skokowego, ale nie wydaje mi się, by to była poważna sprawa. Myślę, że za 3 dni Łukasz dołączy do drużyny – powiedział selekcjoner, ale szybko się poprawił z imieniem piłkarza. – Rafał, oczywiście, że Rafał. Po prostu sprawdzałem czujność – rzucił do dziennikarzy.

Ma powody do radości, bo innych kłopotów kadrowych brak. Arkadiusz Milik i Jakub Błaszczykowski, którzy zmagali się ostatnio ze sporymi problemami są już, w ocenie selekcjonera, w pełni gotowi.

Dziś wieczorem piłkarze mieli zaplanowany pierwszy trening w Soczi. – Podróż przebiegła sprawnie, a hotel dopiero poznajmy. Do wieczora będziemy wszystko wiedzieć. Trasę na trening już znamy, nie jest to daleka podróż. Warunki do trenowania, mieszkania i przygotowania są naprawdę dobre i nie mamy powodów do narzekań – mówi Robert Lewandowski.

Komentarze

Więcej w mistrzostwa świata w Rosji

 • Klęska plami papier

  Wyszło właśnie na jaw, że przed finałami MŚ zagraliśmy towarzysko z… Senegalem. Poziom merytoryczny opublikowanego wczoraj raportu, dotyczącego przegranego mundialu, doskonale...

  Łukasz Żurek4 września 2018
 • Sztab na mistrzostwa świata w Rosji rozlicza się

  Prezentujemy raport sztabu szkoleniowego Adama Nawałki, który ma pomóc w ustaleniu przyczyn słabego występu reprezentacji Polski.

  Redakcja3 września 2018
 • Kiedy ludzie ginęli dla piłki

  Czy można z futbolowego szczytu trafić do obozu pracy? Jak układać się z będącymi u władzy mordercami?

  Michał Zichlarz8 sierpnia 2018
 • Kręcina: „Narodowy” nie zawsze znaczy „dobry”

  Druga część rozmowy „Sportu” ze Zdzisławem Kręciną, byłym sekretarzem generalnym PZPN-u W pierwszej części rozmowy Zdzisław Kręcina mówił m.in.: Nie jestem...

  Dariusz Leśnikowski1 sierpnia 2018
 • Kręcina: Prezes może wszystko. Nie tylko ten prezes…

  Zdzisław Kręcina, były sekretarz generalny PZPN, w rozmowie ze „Sportem” DARIUSZ LEŚNIKOWSKI: Gdzie pan był, kiedy pana w środowisku nie było?...

  Dariusz Leśnikowski30 lipca 2018
 • Novikovas do gry

  Litewski pomocnik Jagiellonii, Arvydas Novikovas, który w meczu pierwszej kolejki został bardzo ostro potraktowany przez Sławomira Peszkę, odczuwał przez kilka dni...

  JK27 lipca 2018
 • Zaprezentują się kibicom

  Pierwotnie miała odbyć się przed tygodniem, ale wtedy plany te storpedowała pogoda.

  mag26 lipca 2018
 • Erik „poczuł klimat”. A ja mu pogratulowałem

  Rozmowa z Szymonem Żurkowskim, pomocnikiem Górnika Zabrze

  Dariusz Leśnikowski26 lipca 2018
 • Argentyna szuka selekcjonera

  Czterech kolejnych trenerów pożegnało się z reprezentacjami, które prowadziło podczas mundialu w Rosji.

  Jakub Kubielas19 lipca 2018