Zobacz
Do góry

Kiedy wróci skrzydłowy?

Za dwa tygodnie zdyskwalifikowany Patryk Gluch stanie przed obliczem POLADY.

Rozprawa przeciwko piłkarzowi ręcznemu NMC Górnika Zabrze odbędzie się na sesji panelu dyscyplinarnego 23 stycznia – usłyszeliśmy z ust dyrektora Polskiej Agencji Antydopingowej Michała Rynkowskiego.

Przypomnijmy – badanie przeprowadzone 29 września po meczu z MMTS-em Kwidzyn wykazało w organizmie 20-letniego skrzydłowego substancję o nazwie THC (tetrahydrokannabinol). To substancja psychoaktywna zawarta w konopiach indyjskich, czyli popularnej marihuanie.

Będzie dyskwalifikacja

– Sprawa nie jest zawiła, można się spodziewać, że jeszcze tego samego dnia wydamy orzeczenia o karze dla zawodnika. Za tego typu wykroczenie grozi do dwóch lat dyskwalifikacji, w praktyce zazwyczaj to od trzech do sześciu miesięcy – informuje Rynkowski.

Marihuana i zmowa milczenia w Zabrzu

Gdyby Gluch – zdyskwalifikowany już od listopada do czasu wyjaśnienia sprawy – otrzymał najniższy wymiar kary, mógłby wrócić na parkiety już z początkiem lutego.

To byłaby dobra wiadomość dla zawodnika i wicelidera PGNiG Superligi, bo od końca ubiegłego roku poważne kontuzje leczą również praworęczny Ignacy Bąk oraz rozgrywający Łukasz Gogola.

Szlifowanie formy w Czechach

Tymczasem wczoraj ekipa Rastislava Trtika – z Gluchem w składzie (może brać udział w nieoficjalnych zawodach), ale bez kadrowiczów Mateusza Korneckiego, Jana Czuwary, Czecha Martina Galii i Holendra Iso Sluijtersa – rozegrała w Czechach sparing z 5. drużyną tamtejszej Extraligi, Pepino SKP Frydek-Mistek. Górnik PRZEGRAŁ/WYGRAŁ DOJDZIE!!!!

Jeżeli zimowa aura pozwoli, dziś zabrzanie mają wejść na szczyt znajdującej się po czeskiej stronie granicy Łysej Góry, najwyższego szczytu pasma Beskidu Morawsko-Śląskiego (1324 m n.p.m.).

Za tydzień w środę rozegrają „u sąsiada” kolejną grę kontrolną – z 8. drużyną Extraligi, HC Zubri. 30 stycznia wracają na parkiety ligowe, podejmując w Zabrzu mistrza Polski, PGE Vive Kielce.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Drugie życie w szalonym wyścigu

  Dziś w Wiedniu reprezentacja Polski rozpoczyna szalony wyścig, który potrwa zaledwie 8 miesięcy, do finałów Euro. 


  Adam Godlewski21 marca 2019
 • Debiutantka z Katowic

  W ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja kobiet rozegra dwa mecze sparingowe: 5 kwietnia z Włochami w Lublinie i...

  Mateusz Wojciechowski21 marca 2019
 • Pena już trenuje z GKS-em. Muszą znaleźć wspólny język

  Carlos Gullit Pena wczoraj po raz pierwszy trenował z drużyną tyskiego pierwszoligowca. Ryszard Tarasiewicz ma nadzieję, że z Meksykaninem będzie jak...

  Maciej Grygierczyk20 marca 2019
 • Drugie życie. Spełnić marzenia. Mają kim straszyć?

  W czwartek numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja20 marca 2019
 • Nie miał żadnych obaw

  Rundę jesienną Mateusz Kos spędził w IV lidze, ale w miniony weekend były golkiper Rakowa znów zameldował się na szczeblu centralnym,...

  Maciej Grygierczyk20 marca 2019
 • Bramkarz w ogniu krytyki

  Czy do bramki beniaminka z Jastrzębia Zdroju w następnym meczu przeciwko Stomilowi Olsztyn wróci Grzegorz Drazik?

  Bogdan Nather20 marca 2019
 • Zmiany na wagę zwycięstwa

  O tym, że „górale” wrócili na zwycięską ścieżką zdecydowały w znakomitej mierze roszady w wyjściowym ustawieniu.

  Jakub Kubielas20 marca 2019
 • Zioło: Trenować jak w Dortmundzie

  Rozmowa z Michałem Ziołą, dyrektorem Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

  Krzysztof Brommer20 marca 2019
 • Cel: najlepsza akademia w Polsce!

  Marzenia są po to by je realizować. Taką zasadę wyznaje były reprezentant Polski Łukasz Piszczek, który wczoraj udowodnił z jakim rozmachem powstaje...

  Krzysztof Brommer20 marca 2019