Zobacz
Do góry

Kiedy wróci skrzydłowy?

Za dwa tygodnie zdyskwalifikowany Patryk Gluch stanie przed obliczem POLADY.

Rozprawa przeciwko piłkarzowi ręcznemu NMC Górnika Zabrze odbędzie się na sesji panelu dyscyplinarnego 23 stycznia – usłyszeliśmy z ust dyrektora Polskiej Agencji Antydopingowej Michała Rynkowskiego.

Przypomnijmy – badanie przeprowadzone 29 września po meczu z MMTS-em Kwidzyn wykazało w organizmie 20-letniego skrzydłowego substancję o nazwie THC (tetrahydrokannabinol). To substancja psychoaktywna zawarta w konopiach indyjskich, czyli popularnej marihuanie.

Będzie dyskwalifikacja

– Sprawa nie jest zawiła, można się spodziewać, że jeszcze tego samego dnia wydamy orzeczenia o karze dla zawodnika. Za tego typu wykroczenie grozi do dwóch lat dyskwalifikacji, w praktyce zazwyczaj to od trzech do sześciu miesięcy – informuje Rynkowski.

Marihuana i zmowa milczenia w Zabrzu

Gdyby Gluch – zdyskwalifikowany już od listopada do czasu wyjaśnienia sprawy – otrzymał najniższy wymiar kary, mógłby wrócić na parkiety już z początkiem lutego.

To byłaby dobra wiadomość dla zawodnika i wicelidera PGNiG Superligi, bo od końca ubiegłego roku poważne kontuzje leczą również praworęczny Ignacy Bąk oraz rozgrywający Łukasz Gogola.

Szlifowanie formy w Czechach

Tymczasem wczoraj ekipa Rastislava Trtika – z Gluchem w składzie (może brać udział w nieoficjalnych zawodach), ale bez kadrowiczów Mateusza Korneckiego, Jana Czuwary, Czecha Martina Galii i Holendra Iso Sluijtersa – rozegrała w Czechach sparing z 5. drużyną tamtejszej Extraligi, Pepino SKP Frydek-Mistek. Górnik PRZEGRAŁ/WYGRAŁ DOJDZIE!!!!

Jeżeli zimowa aura pozwoli, dziś zabrzanie mają wejść na szczyt znajdującej się po czeskiej stronie granicy Łysej Góry, najwyższego szczytu pasma Beskidu Morawsko-Śląskiego (1324 m n.p.m.).

Za tydzień w środę rozegrają „u sąsiada” kolejną grę kontrolną – z 8. drużyną Extraligi, HC Zubri. 30 stycznia wracają na parkiety ligowe, podejmując w Zabrzu mistrza Polski, PGE Vive Kielce.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Skrobacz: Irytujące błędy

  Po przegranym 2:0 sparingu z Piastem Gliwice Jarosław Skrobacz, trener GKS-u 1962 Jastrzębie nie był zadowolony.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka? Do rozbiórki? Udało się!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Stare grzechy pierwszoligowca

  Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Piast Gliwice bez problemów pokonał GKS Jastrzębie.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Siemaszko: Karty są po mojej stronie

  Rozmowa z Arturem Siemaszką, napastnikiem wypożyczonym z Zagłębia Lubin do GKS-u Tychy.

  Maciej Grygierczyk18 stycznia 2019