Zobacz
Do góry

Legia Warszawa. Chwila niepokoju

Stan zdrowia pozyskanego przed niespełna tygodniem Luisa Rochy nie budzi już lęku. 25-letni pomocnik doznał kontuzji łydki podczas pierwszego treningu na zgrupowaniu w Portugalii.

Nie dokończył zajęć i wydawało się, że czeka go dłuższy rozbrat z futbolem. Po dokładniejszych badaniach okazało się, że to niegroźny uraz, z którym po mistrzowsku poradzili sobie masażyści stołecznego zespołu.

Indywidualnie wciąż trenuje natomiast Domagoj Antolić, którego kłopoty zdrowotne rozpoczęły się jeszcze w starym roku. Ale to kwestia tylko paru dni. Od początku przyszłego tygodnia powinien być już gotów do zajęć z drużyną.
Nadal nieznani pozostają najbliżsi sparingpartnerzy Legii. W poprzednich latach kontraktowani byli w grudniu. Teraz będzie to niespodzianka również dla samych zawodników. To ewenement. Warszawianie są obecnie jedynym przedstawicielem ekstraklasy, który nie ma zaplanowanych gier kontrolnych. Nawet wyciągana z agonii Wisła Kraków czeka na testmecz ze Stalą Mielec, umówiony na 26 stycznia.

Legia coraz bardziej portugalska

Niewiadomą pozostają również losy zawodników, których trener Ricardo Sa Pinto nie zabrał na pierwszy tej zimy obóz przygotowawczy. Jeden z tych graczy, Luksemburczyk Chris Philipps, może wrócić do ojczyzny, bowiem żywotne zainteresowanie jego pozyskaniem wykazuje – „dobrze” przy Łazienkowskiej kojarzony – F91 Dudelange. 24-latek nie jest jednak zainteresowany przeprowadzką do macierzystego kraju. W wywiadzie dla luksemburskich mediów oznajmił, że chętnie zagrałby w Niemczech, Francji lub Belgii…

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Drugie życie w szalonym wyścigu

  Dziś w Wiedniu reprezentacja Polski rozpoczyna szalony wyścig, który potrwa zaledwie 8 miesięcy, do finałów Euro. 


  Adam Godlewski21 marca 2019
 • Paixao: Liczy się zespół, nie bramki

  Rozmowa z Flavio Paixao, napastnikiem lidera ekstraklasy Lechii Gdańsk.

  Zbigniew Cieńciała20 marca 2019
 • Szkoda tego meczu

  Zagłębie rozegrało solidne spotkanie z Lechią, ale z boiska zeszło pokonane. Po końcowym gwizdku piłkarze sosnowieckiej jedenastki nie mogli odżałować…

  Michał Zichlarz19 marca 2019
 • Sprzątanie po derbach

  Choć derby Krakowa upłynęły spokojnie, na stadionie Wisły nie brak strat.

  Mateusz Miga19 marca 2019
 • Postać kolejki. Igor Angulo

  Igor zaskakuje mnie już od dłuższego czasu – przyznał kiedyś trener Górnika, Marcin Brosz, pytany o wyczyny baskijskiego napastnika.

  KRIS19 marca 2019
 • Wydarzenie kolejki. Wiosna należy do Piasta

  Nie boimy się tego napisać. Obecnie nie ma w Polsce lepszej drużyny niż ekipa trenera Waldemara Fornalika. Gliwiczanie mogą pochwalić się najlepszym bilansem w...

  Krzysztof Brommer19 marca 2019
 • Valencia tylko patrzył

  Niewiele brakowało, a trener Waldemar Fornalik wystawił by identyczny skład w piątym kolejnym meczu Piasta.

  KRIS18 marca 2019
 • Forsell: Za późno się obudziliśmy

  Rozmowa z Petterim Forsellem, napastnikiem Miedzi Legnica.

  Michał Zichlarz18 marca 2019
 • Derby w liczbach. 26 strzałów, 6 kaloryferów

  197. derby Krakowa przeszły już do historii. Oto krótkie liczbowe podsumowanie niedzielnego meczu zakończonego wygraną Wisły z Cracovią 3:2.

  Mateusz Miga18 marca 2019