Zobacz
Do góry

Małysz: Rakieta z Zębu poza zasięgiem

„Rakieta z Zębu znów lata poza zasięgiem rywali” – napisał na Facebooku Adam Małysz, oceniając niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti, który w wielkim stylu wygrał Kamil Stoch.

Trzykrotny złoty medalista olimpijski prowadził po pierwszej serii, w której oddał najdłuższy skok w całym konkursie 132,5 m.

„Kamil nie dał dziś rywalom szans, wygrywając w Lahti w pięknym stylu i z olbrzymią przewagą. To drugie z rzędu zwycięstwo naszego reprezentanta. Niezły występ Piotrka Żyły, wpadka Dawida Kubackiego. Dużo lepiej niż wczoraj zaprezentował się Kuba Wolny, który nie rezygnuje z walki o miejsce w drużynie na mistrzostwa świata” – napisał słynny przed laty skoczek, a obecnie dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Stoch wygrał konkurs w Lahti

Prezydent i premier pogratulowali Kamilowi Stochowi wygranej w Lahti

Wspaniałe zwycięstwo; zwycięstwo w pięknym stylu – napisali prezydent i premier na Twitterze, gratulując Kamilowi Stochowi zwycięstwa w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti.

„Wspaniałe zwycięstwo Kamila Stocha! Dziękujemy! Gratulujemy! Brawo!” – napisał prezydent Andrzej Duda.

Premier Mateusz Morawiecki natomiast napisał: „Jak Kamil Stoch trafi w próg, to nie ma na niego mocnych! Zwycięstwo naszego Mistrza w pięknym stylu i kolejne potwierdzenie świetnej formy. A Seefeld zbliża się wielkimi krokami”.

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Drugi był lider klasyfikacji generalnej PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci Norweg Robert Johansson.

Stoch wygrał 33. w karierze konkurs Pucharu Świata. Na 10. pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła, Jakub Wolny był 14. a Dawid Kubacki – 28.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w sporty zimowe