Zobacz
Do góry

Miga komentuje: Odarta z godności

Zabrali jej pieniądze i nadzieję. Teraz ludzie z Towarzystwa Sportowego odebrali Wiśle także jej godność, a jak dostaną jeszcze trochę czasu to i na śmierć ją skażą.

Nie wiem, gdzie jest granica. Już się pogubiłem.
Kiedyś myślałem, że z Wisłą źle się dzieje, gdy nie udało jej się obronić tytułu mistrzowskiego.
Potem wydawało mi się, że to wtedy, gdy zaczęło brakować kasy i nagle musiała bić się o utrzymanie.
Później ta granica pędziła cały czas, dalej i dalej.
Afera z Jakubem Meresińskim przesunęła ją bardzo daleko.
Ale potem pojawiła się Marzena Sarapata i powiedziała: Sprawdzam.

Kolejną granicę ujrzałem wtedy, gdy Wisła była o krok od wyprowadzki ze swojego własnego stadionu. Uratowała ją wtedy pomoc z zewnątrz.

Dzięki materiałowi Szymona Jadczaka dowiedzieliśmy się, że kilka tych granic pokonano po cichu, gdy dobrymi imieniem Wisły wycierano twarz przestępczym mordom. I gdy uczyniono sobie z klubu wartkie źródełko. I gdy wręczono go, niemal na poduszkach, ludziom z przestępczego półświatka.

Wisła bez licencji. Piłkarze już uciekają! [LIVE]

I granica kolejna – gdy Sarapata ze swoją świtą pojechała do Zurichu i oddała klub zabawnym osobom, którym potem nie chciało się nawet zapłacić 1 zł.

Niesłychane. Sarapata znalazła ludzi, którym nie chciało się dać za Wisłę nawet 1 zł. A potem wróciła do kraju i rzuciła papierami.

Ech, już nie było szans na hotele za 1500 złotych za dobę. Na wygodne życie i pięciocyfrowe wypłaty, które pobierałaś tylko dlatego, bo jak twierdziłaś, Wisłę miałaś w sercu.

Gdzie tam w sercu. W teczce ją miałaś. Do teczki włożyłaś. Wyssałaś tę Wisłę, wykręciłaś do ostatniej kropli i porzuciłaś w najtrudniejszym momencie w całej jej historii, dokąd sama ją doprowadziłaś. Założyłaś jej opaskę na oczy, zaprowadziłaś za rękę na skraj krawędzi i tam pozostawiłaś, odchodząc cichutko, na palcach, wraz ze swoimi szemranymi kolesiami.

Chciałaś odejść niezauważona, ale mam nadzieję, że ktoś będzie ci jednak towarzyszyć, najlepiej ktoś w todze prokuratorskiej. A potem – wystraszona – wszystko wyśpiewasz mu, jak na spowiedzi. I Damian Dukat też.

Bądź na bieżąco. Kanał „Sportu” na You Tube

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Siedmiu (nie)wspaniałych?

  Tylu piłkarzy mogących poszczycić się austriackim paszportem zagrało do tej pory w naszej ekstraklasie. Żaden z nich oszałamiającej kariery w Polsce nie...

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Parzyszek: Stać nas na wiele

  Rozmowa z Piotrem Parzyszkiem, napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Górnicy na czele

  Zabrzanie w tabeli ekstraklasy są na dalekim 12 miejscu. Zupełnie inaczej ma się jednak sytuacja jeśli chodzi o indywidualne dokonania. Tu...

  Michał Zichlarz24 marca 2019
 • Trener Ivanauskas ma powody do obaw. Porażka Zagłębia w sparingu

  Piłkarze zamykającego tabelę ekstraklasy Zagłębia Sosnowiec przegrali na własnym stadionie z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:2 (1:0) w sobotnim sparingu.

  PAP23 marca 2019
 • Na laurach nie osiądą

  Mocna praca na treningach, nawet dwa razy dziennie, a dziś sparing z czeskimi Vitkovicami – tak przebiega tydzień przygotowań GieKSy do...

  Zbigniew Cieńciała23 marca 2019
 • Wisła Kraków znalazła brakujące ogniwo. Będzie jeszcze lepiej?

  Z nim na boisku Wisła zdobywa bramki znacznie częściej. Vukan Savićević pomógł odmienić grę Wisły.

  Mateusz Miga22 marca 2019
 • Snajper wciąż na bocznicy

  W Sosnowcu trwa nerwowe wyczekiwanie na decyzję Najwyższej Komisji Odwoławczej w sprawie skrócenia okresu dyskwalifikacji Vamary Sanogo. Od wydania werdyktu dzieli...

  Łukasz Żurek22 marca 2019
 • Oczy na Żurka

  W mocno okrojonym zestawieniu przygotowuje się Górnik do kolejnego ligowego spotkania z Cracovią w przyszły piątek. Na treningach brakuje aż dziesięciu...

  Michał Zichlarz21 marca 2019
 • Puszcza na szlaku

  Do pełni zdrowia wrócił Martin Toth, który borykał się w poprzednim tygodniu z bolesnym urazem stawu skokowego. W sobotnim sparingu Zagłębia...

  żuk21 marca 2019