Zobacz
Do góry

Mistrzyni na dyrektorskim stołku

Aleksandra Jagieło została nowym dyrektorem sportowym bielskiego klubu. – Nowa funkcja będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem i przynajmniej na początku trudnym zadaniem – przyznała dwukrotna mistrzyni Europy.

Jagieło to jedna z najbardziej utytułowanych naszych siatkarek w ostatnich latach. Ma na koncie m.in. dwa mistrzostwa Europy, brązowy medal ME, osiem tytułów mistrzyni Polski, cztery Puchary Polski i trzy Superpuchary oraz jeden Puchar CEV. W poprzednim sezonie, po trzynastu latach gry w innych klubach, na zakończenie kariery postanowiła wrócić do BKS-u. W nim zaczynała swoją wielką siatkarską karierę. W Bielsku-Białej występowała pięć lat i dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo kraju oraz wywalczyła Puchar Polski.

W kwietniu poinformowała, że z końcem sezonu kończy karierę, że po raz drug zostanie mamą i chce się skupić na życiu rodzinnym. Jagieło siatkówki zupełnie jednak nie rzuciła. Postanowiła skorzystać z oferty szefów bielskiego klubu i objęła funkcję dyrektora sportowego. – Jestem bardzo zadowolony, że tak wybitna postać zdecydowała się zostać w naszym klubie. Jestem także przekonany, że dzięki swojej inteligencji i ogromnemu doświadczeniu Aleksandra Jagieło w nowej roli będzie radziła sobie tak samo dobrze, jak na boisku – powiedział Andrzej Pyć, prezes BKS-u.

Jagieło również nie kryje zadowolenia z nowej pracy. – Bardzo się cieszę, że moje życie nadal będzie miało wiele wspólnego z siatkówką. Nigdy nie widziałam się w roli trenera, bo to wiąże się z ciągłymi wyjazdami, których chciałam już uniknąć. Wiem, że funkcja dyrektora sportowego będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem i przynajmniej na początku trudnym zadaniem, ale postaram się nie zawieść osób, które mi zaufały – powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy.

Dodajmy, że Jagieło nie jest jedyną byłą siatkarką BKS-u, która po zakończeniu kariery związała z nim dalsze swoje losy. Przed rokiem na podobny krok zdecydowała się – została kierownikiem drużyny – Mariola Wojtowicz. – Dla nas to bardzo ważne, że takie zawodniczki jak Aleksandra Jagieło czy Mariola Wojtowicz decydują się zostać w naszym klubie i chcą dzielić się z nami swoim cennym doświadczeniem – przyznał szef BKS-u.

Klub poinformował także o przedłużeniu umowy z Olivią Różańską. Młoda, zaledwie 21-letnia siatkarka do BKS-u przyszła przed rokiem. Pokazała się z bardzo dobrej strony i Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski powołał ją do szerokiej kadry. Wprawdzie nie pojechała z reprezentacją na pierwszy turniej Ligi Narodów do amerykańskiego Lincoln, ale wraz z pozostałymi rezerwowymi trenuje w Szczyrku. – Olivia jest obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Cały czas ciężko pracuje i nie boi się wyzwań. Stale się rozwija i idzie do przodu, czego efektem jest również powołanie do reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że w kolejnym sezonie będzie mocnym punktem naszej drużyny – ocenił zawodniczkę Bartłomiej Piekarczyk, szkoleniowiec BKS-u.

Przypomnijmy, że Olivia jest córką jednej z najlepszych polskich siatkarek lat 80-tych – Jarosławy Różańskiej, byłej zawodniczki m.in. BKS-u Stali Bielsko-Biała i reprezentacji Polski, która wyemigrowała do Francji.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Mistrz uległ wicemistrzowi

  Udany rewanż wicemistrzów nad mistrzem kraju.

  Włodzimierz Sowiński18 września 2018
 • Efektowna przewrotka

  Skromny, pracowity, młody człowiek, którego piłka po prostu szuka w polu karnym. Ma naturalny dar umiejętnego znalezienia się pod bramką rywali...

  Zbigniew Cieńciała18 września 2018
 • Pożegnalna runda. Pokaz frustracji. Czas leczy rany?!

  W środowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 września 2018
 • Problem z konsumpcją?

  Rozpędzony lider zaplecza ekstraklasy ostatnio jakby wyhamowywał, bo tak należy traktować remisy z Garbarnią i Stalą Mielec. Według szkoleniowca ekipy spod Jasnej Góry...

  KRIS18 września 2018
 • Problem, ale niewielki

  Po sobotnim meczu z Garbarnią Kraków piłkarze beniaminka I ligi z Jastrzębia w niedzielę dostali wolne, ale w poniedziałek przygotowania do...

  BN18 września 2018
 • Kapitan podpadł kibicom

  Najzagorzalsi fani klubu z Tychów podczas meczu z Podbeskidziem „pozdrowili” Łukasza Grzeszczyka obraźliwym transparentem. – Wyjaśniliśmy już sobie, o co poszło...

  Maciej Grygierczyk18 września 2018
 • Długa lista nieobecnych

  Maciej Urbanowicz i Michał Kotlorz zostali odsunięci od dwóch meczów po - zdawałoby się - niewinnej bójce.

  sow18 września 2018
 • Klub w szponach gangsterów?

  Na boisku rządzi Rafał Boguski. A kto rządzi w wiślackich gabinetach?

  Mateusz Miga18 września 2018
 • W tabelę spojrzę dopiero wiosną

  Rozmowa z Michalem Papadopulosem, czeskim napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer18 września 2018