Zobacz
Do góry

Powtórki z Pucharu Polski nie było. Gładka porażka MKS-u Dąbrowa Górnicza

Dąbrowianie podejmowali Arkę Gdynia, z którą nie tak dawno stoczyli pasjonujący, ale niestety przegrany bój w Pucharze Polski.

Ci, którzy spodziewali się powtórki meczu MKS Dąbrowa Górnicza – Arka Gdynia, byli w niedzielne popołudnie bardzo zawiedzeni. Gdynianie pokazali gospodarzom miejsce w szeregu. Miejscowych zawiodła przede wszystkim skuteczność. Pudłowali nawet z – wydawałoby się – czystych pozycji. Cleveland Melvin miał 2/14 z gry, Ben Richardson 4/13, a Szymon Łukasiak 2/9.

Bartłomiej Wołoszyn jak Trey Davis, też odszedł do Arki Gdynia

Przy takiej dyspozycji rzutowej MKS nie miał argumentów, by przeciwstawić się poprawnie grającym gościom. Już po pierwszej kwarcie Arka prowadziła 14 punktami i w kolejnych minutach konsekwentnie powiększała przewagę. Jedynie w trzeciej kwarcie, na chwilę, gospodarze zbliżyli się na odległość 10 pkt. Zryw był, ale akcje Marcela Ponitki i Deividasa Dulkysa uspokoiły sytuację (55:37).

MKS Dąbrowa Górnicza – Arka Gdynia 62:82 (10:24, 17:17, 23:25, 12:16)

DĄBROWA GÓRNICZA: Łukasiak 6, Wojciechowski 14, Melvin 5 (1×3), Richardson 10 (2×3), De Leon 8 (1×3) – Zębski 11, Kobel 2, Gabiński 6 (2×3). Trener Jacek WINNICKI.

GDYNIA: Wołoszyn 12 (2×3), Florence 4, Łapeta 4, Dulkys 5 (1×3), Bostic 13 (2×3) – Ponitka 10, Garbacz 6 (2×3), Wyka 6 (1×3), Upshaw 13, Ginyard 9 (1×3). Trener Przemysław FRASUNKIEWICZ.

Bezradność to zbyt mało, żeby wyrazić to, co mogli czuć koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza w meczu z Arką Gdynia. FOT. WOJCIECH REJDYCH / 400mm.pl