Zobacz
Do góry

MKS Dąbrowa Górnicza gładko przegrał w Szczecinie. Show Kikowskiego

MKS Dąbrowa Górnicza nie zdołał przeciwstawić się Kingowi Szczecin i czeka go do ostatniej kolejki walka o awans do play offu.

Spotkanie King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza było niezwykle istotnie dla obu ekip. King i MKS bezpośrednio rywalizują o miejsce w play offie. Zwycięsko ze starcia wyszli gospodarze, którzy wygrali nadspodziewanie łatwo.

Dąbrowianie do początku grali źle. Zaczęli od 0:7. Później wprawdzie opanowali nerwy i też zaczęli punktować – przede wszystkim Cleveland Melvin – ale nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzającym się z każdą kolejną minutą gospodarzom. Ci decydujący cios zadali w drugiej kwarcie. Zdecydowanie przyspieszyli. Bronili na całym boisku. Opłaciło się. Zdobywali punkt za punktem. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła nawet do 27 „oczek”.

Gracze MKS-u próbowali zmienić losy rywalizacji. Szarpali. Zaliczyli nawet kilka serii punktowych, jednak gospodarze zaraz im odpowiadali.

Kluczowym zawodnikiem w szeregach Kinga okazał się Paweł Kikowski. Rozegrał najlepszy mecz w sezonie. Uzbirał 25 punktów, trafiając m.in. 4 „trójki”.

 

King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 99:84 (25:19, 30:13, 23:23, 21:29)

SZCZECIN: Schenk 12 (2×3), Ł. Diduszko 9 (1×3), Kikowski 25 (4×3), Palikenas 12 (1×3), Sajus 4 – D. Wilczek 7 (`1x), Watts 12 (1×3). Bartosz 1, Jogela 6, Majcherek, Williams 1. Trener Łukasz BIELA.

DĄBROWA GÓRNICZA: Łukasiak 11, Wojciechowski 15 (1×3) Melvin 26 (3×3), Richardson 1, De Leon 15 (2×3) – Zębski 11 (1×3), Chorab, Kobel 1, Gabiński 4. Trener Jacek WINNICKI.

 

King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza

Dla Pawła Kikowskiego (z lewej) defensywa MKS-u nie stanowiła wielkiej przeszkody.
Fot. Krzysztof Cichomski/400 mm.pl

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w koszykówka

 • Sekundy od zwycięstwa

  GTK Gliwice stracił zwycięstwo w Szczecinie na 9 sekund przed końcem. To jego piąta porażka z rzędu. Polski Cukier dopiero za...

  mic20 marca 2019
 • Światełko w tunelu

  GTK Gliwice przegrało cztery ostatnie mecze. Czy przełamie się w Szczecinie?

  mic20 marca 2019
 • Mistrzostwa Świata. Egzotyczni, ale mocni

  Najpierw Wenezuela, potem Chiny, a na końcu Wybrzeże Kości Słoniowej - w takiej kolejności biało-czerwoni zagrają w pierwszej fazie mistrzostw świata....

  mic19 marca 2019
 • Losowanie z nadziejami

  Gospodarze oraz Wenezuela i Wybrzeże Kości Słoniowej będą rywalami reprezentacji Polski w grupie A mistrzostw świata w Chinach.

  mic18 marca 2019
 • Gdyby nie trzecia kwarta…

  GTK Gliwice przeciwstawił się faworytowi z Gdyni, ale słabsza postawa w jednej kwarcie okazała się bardzo kosztowna.

  Michał Micor17 marca 2019
 • Znikający play off

  Porażka dąbrowian przed własną publicznością z Treflem Sopot. To chyba definitywny koniec marzeń o grze o najwyższe laury.

  mic15 marca 2019
 • Obowiązkowe zwycięstwo

  MKS Dąbrowa Górnicza walczy o play off. Zwycięstwo z najsłabszym w lidze Treflem Sopot jest więc oczekiwane.

  mic15 marca 2019
 • I tak warto było

  Zrobiliśmy pierwszy kroczek, który na pewno zaprocentuje - po starcie w Alpe Adria Cup mówi Paweł Turkiewicz, trener GTK Gliwice.

  mic14 marca 2019
 • Powtórki z Pucharu Polski nie było. Gładka porażka MKS-u Dąbrowa Górnicza

  Dąbrowianie podejmowali Arkę Gdynia, z którą nie tak dawno stoczyli pasjonujący, ale niestety przegrany bój w Pucharze Polski.

  mic3 marca 2019