Zobacz
Do góry

Nowak czeka na propozycję z Tychów

Napastnik Skry Częstochowa zdradza, że czeka na propozycję kontraktu od tyskiego I-ligowca.

Damian Nowak w grudniu pojawił się na testach w GKS-ie. W wyjazdowym sparingu z MFK Frydek-Mistek – czeskim trzecioligowcem – strzelił nawet gola na wagę wygranej 1:0. Otrzymał pozytywną recenzję jako jedyny z dość licznej grupy sprawdzanych wówczas zawodników. Ani trener Ryszard Tarasiewicz, ani doradca zarządu ds. sportowych Krzysztof Bizacki, nie przekreślili szans napastnika na angaż w Tychach.

– Nie otrzymałem żadnej informacji odnośnie tego, bym miał pojawić się w przyszłym tygodniu na pierwszym treningu GKS-u. Krzysztof Bizacki rozmawiał z moim menedżerem i był bardzo zadowolony z tego, jak zaprezentowałem się na sparingu, ale do Częstochowy nie wpłynęło żadne pismo z informacją, że chcieliby mnie dalej oglądać – zaznacza 26-latek.
Działacze Skry – nawet w „przestrzeni medialnej”, na swojej stronie internetowej – informowali, że żadnemu ze swoich zawodników nie będą blokowali szansy na angaż w wyższej lidze i każdy w kontekście konkretnej oferty będzie miał zielone światło na odejście.

– Tego zielonego światła ostatecznie jednak nie mam. To okazało się po rozmowach z prezesem. Gdyby nie ten fakt, prawdopodobnie byłbym już w Tychach. Na razie, GKS zaproponował mi kontrakt, tyle że obowiązujący od lipca, gdy wygaśnie moja umowa ze Skrą. Rozmawiałem z menedżerem i jeśli na horyzoncie nie pojawi się nic lepszego, przystaniemy na tę propozycję i podpiszemy – opowiada Damian Nowak.

GKS Tychy ma oko na napastnika

Na razie jednak, zimowy okres przygotowawczy rozpoczął pod Jasną Górą. – W tej chwili nie mam żadnych innych opcji. Wstępne telefony się pojawiały, ale w grudniu. Potem zamilkły. Mam ważny kontrakt ze Skrą. Nie będę ukrywał, że lekkie rozczarowanie jest, bo sądziłem, że gdzieś się przeniosę, ale na pewno nie będę się załamywał – podkreśla napastnik Skry.
26-latek – urodzony w Pszczynie – w Skrze występuje od rundy wiosennej sezonu 2015/16.

W czerwcu świętował z nią awans do II ligi. Jesienią był bardzo ważną postacią dobrze spisującego się częstochowskiego beniaminka. Strzelił 6 goli. Przed laty – wiosną 2012 – Nowak zanotował dwa występy w ekstraklasowym Podbeskidziu. Potem grał jeszcze w BKS-ie, Pelikanie Łowicz i LKS-ie Czaniec. Dodajmy, że w kadrze tyskiego zespołu jest dziś trzech napastników: młodzieżowiec Michał Staniucha, Słowak Jakub Vojtusz oraz Artur Siemaszko, wypożyczony przed kilkoma dniami z Zagłębia Lubin.

Na zdjęciu: Damian Nowak (przy piłce) dobrą postawą w Skrze skupił na sobie uwagę wyżej notowanych klubów, m.in. tyskiego GKS-u.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • KPR Ruch Chorzów. Nie przestraszyć się!

  Dzisiaj Chorzów odwiedzą naszpikowane reprezentantkami kraju mistrzynie Polski z Lublina. Czy chorzowska młodzież jest w stanie postawić się kandydatkom do złota?

  Zbigniew Cieńciała19 stycznia 2019
 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Skrobacz: Irytujące błędy

  Po przegranym 2:0 sparingu z Piastem Gliwice Jarosław Skrobacz, trener GKS-u 1962 Jastrzębie nie był zadowolony.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka? Do rozbiórki? Udało się!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Stare grzechy pierwszoligowca

  Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Piast Gliwice bez problemów pokonał GKS Jastrzębie.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019