Zobacz
Do góry

Nowak czeka na propozycję z Tychów

Napastnik Skry Częstochowa zdradza, że czeka na propozycję kontraktu od tyskiego I-ligowca.

Damian Nowak w grudniu pojawił się na testach w GKS-ie. W wyjazdowym sparingu z MFK Frydek-Mistek – czeskim trzecioligowcem – strzelił nawet gola na wagę wygranej 1:0. Otrzymał pozytywną recenzję jako jedyny z dość licznej grupy sprawdzanych wówczas zawodników. Ani trener Ryszard Tarasiewicz, ani doradca zarządu ds. sportowych Krzysztof Bizacki, nie przekreślili szans napastnika na angaż w Tychach.

– Nie otrzymałem żadnej informacji odnośnie tego, bym miał pojawić się w przyszłym tygodniu na pierwszym treningu GKS-u. Krzysztof Bizacki rozmawiał z moim menedżerem i był bardzo zadowolony z tego, jak zaprezentowałem się na sparingu, ale do Częstochowy nie wpłynęło żadne pismo z informacją, że chcieliby mnie dalej oglądać – zaznacza 26-latek.
Działacze Skry – nawet w „przestrzeni medialnej”, na swojej stronie internetowej – informowali, że żadnemu ze swoich zawodników nie będą blokowali szansy na angaż w wyższej lidze i każdy w kontekście konkretnej oferty będzie miał zielone światło na odejście.

– Tego zielonego światła ostatecznie jednak nie mam. To okazało się po rozmowach z prezesem. Gdyby nie ten fakt, prawdopodobnie byłbym już w Tychach. Na razie, GKS zaproponował mi kontrakt, tyle że obowiązujący od lipca, gdy wygaśnie moja umowa ze Skrą. Rozmawiałem z menedżerem i jeśli na horyzoncie nie pojawi się nic lepszego, przystaniemy na tę propozycję i podpiszemy – opowiada Damian Nowak.

GKS Tychy ma oko na napastnika

Na razie jednak, zimowy okres przygotowawczy rozpoczął pod Jasną Górą. – W tej chwili nie mam żadnych innych opcji. Wstępne telefony się pojawiały, ale w grudniu. Potem zamilkły. Mam ważny kontrakt ze Skrą. Nie będę ukrywał, że lekkie rozczarowanie jest, bo sądziłem, że gdzieś się przeniosę, ale na pewno nie będę się załamywał – podkreśla napastnik Skry.
26-latek – urodzony w Pszczynie – w Skrze występuje od rundy wiosennej sezonu 2015/16.

W czerwcu świętował z nią awans do II ligi. Jesienią był bardzo ważną postacią dobrze spisującego się częstochowskiego beniaminka. Strzelił 6 goli. Przed laty – wiosną 2012 – Nowak zanotował dwa występy w ekstraklasowym Podbeskidziu. Potem grał jeszcze w BKS-ie, Pelikanie Łowicz i LKS-ie Czaniec. Dodajmy, że w kadrze tyskiego zespołu jest dziś trzech napastników: młodzieżowiec Michał Staniucha, Słowak Jakub Vojtusz oraz Artur Siemaszko, wypożyczony przed kilkoma dniami z Zagłębia Lubin.

Na zdjęciu: Damian Nowak (przy piłce) dobrą postawą w Skrze skupił na sobie uwagę wyżej notowanych klubów, m.in. tyskiego GKS-u.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Puszcza na szlaku

  Do pełni zdrowia wrócił Martin Toth, który borykał się w poprzednim tygodniu z bolesnym urazem stawu skokowego. W sobotnim sparingu Zagłębia...

  żuk21 marca 2019
 • Drugie życie w szalonym wyścigu

  Dziś w Wiedniu reprezentacja Polski rozpoczyna szalony wyścig, który potrwa zaledwie 8 miesięcy, do finałów Euro. 


  Adam Godlewski21 marca 2019
 • Debiutantka z Katowic

  W ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja kobiet rozegra dwa mecze sparingowe: 5 kwietnia z Włochami w Lublinie i...

  Mateusz Wojciechowski21 marca 2019
 • Pena już trenuje z GKS-em. Muszą znaleźć wspólny język

  Carlos Gullit Pena wczoraj po raz pierwszy trenował z drużyną tyskiego pierwszoligowca. Ryszard Tarasiewicz ma nadzieję, że z Meksykaninem będzie jak...

  Maciej Grygierczyk20 marca 2019
 • Drugie życie. Spełnić marzenia. Mają kim straszyć?

  W czwartek numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja20 marca 2019
 • Nie miał żadnych obaw

  Rundę jesienną Mateusz Kos spędził w IV lidze, ale w miniony weekend były golkiper Rakowa znów zameldował się na szczeblu centralnym,...

  Maciej Grygierczyk20 marca 2019
 • Bramkarz w ogniu krytyki

  Czy do bramki beniaminka z Jastrzębia Zdroju w następnym meczu przeciwko Stomilowi Olsztyn wróci Grzegorz Drazik?

  Bogdan Nather20 marca 2019
 • Zmiany na wagę zwycięstwa

  O tym, że „górale” wrócili na zwycięską ścieżką zdecydowały w znakomitej mierze roszady w wyjściowym ustawieniu.

  Jakub Kubielas20 marca 2019
 • Zioło: Trenować jak w Dortmundzie

  Rozmowa z Michałem Ziołą, dyrektorem Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

  Krzysztof Brommer20 marca 2019