Zobacz
Do góry

Oceniamy Górnika: najlepsi Matras i Gwilia, a najsłabszy…

Piłkarze Górnika Zabrze w pierwszej kolejce po zimowej przerwie pokonali Wisłę Kraków 2:0. Który z zawodników zasłużył na najwyższe noty?

Następny1 z 2
Użyj strzałek ← → do nawigacji

MARTIN CHUDY: 7

Pewniak w bramce Górnika. Chyba ma magnes w rękach, bo przyciągał wszystkie strzały piłkarzy Wisły. Kluczowa obrona w pierwszej połowie, a w drugiej części nie stracił koncentracji i dodawał pewności defensorom.


FOT. MICHAŁ CHWIEDUK / 400mm.pl

 

ADAM OERN ARNARSON: 6

Słaby początek. Najpierw, co starcie to bezpardonowo faulował, a potem kilka razy miał problem z kryciem, zostawiając na lewej stronie sporo miejsca dla skrzydłowych Wisły. Widać, że będzie z niego twardy obrońca, ale ta skała musi zostać taktycznie okrzesana.

PRZEMYSŁAW WIŚNIEWSKI: 6

Wielkich błędów nie popełnił, ale kilka razy w polu karnym Górnika robiło się gorąco. Na pewno ma spore rezerwy i potrzebuje trochę czasu, żeby lepiej rozumieć się z resztą bloku defensywnego.

PAWEŁ BOCHNIEWICZ: 7

W pierwszej połowie złapał niepotrzebną żółtą kartkę, ale to nie przeszkodziło mu zachować spokój i koncentrację do końca meczu. Najważniejsze ogniwo obrony Górnika. Był bardzo groźny przy stałych fragmentach gry pod bramką Wisły.


FOT. MICHAŁ CHWIEDUK / 400mm.pl

MICHAŁ KOJ: 6

Nie miał łatwego zadania, bo Wisła najgroźniejsza była na bokach, gdzie najczęściej biegali Peszko i Błaszczykowski. Musiał uważać w tyłach przez co nie był aktywny w ofensywie.

Odmieniony Górnik bezlitosny dla Kuby i Wisły

Następny1 z 2
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa