Zobacz
Do góry

Odra Opole. Pomagają przy stadionie

Przedstawiciele klubu biorą aktywny udział w pracach nad nowym stadionem w Opolu. Odra wreszcie będzie miała pojemny i porządny obiekt.

W grudniu miasto poinformowało, że podpisana została umowa na przygotowanie projektu budowlanego i dokumentacji obiektu. Ma stanąć przy ul. Północnej, pomieścić około 12 tysięcy widzów i zostać otwarty około 2022 roku.
Projekt wykonują pracownie 90 Architekci s.c oraz GMT Mysłowice Sp. z o.o. Swoje wskazówki przekazuje nawet… trener Odry Mariusz Rumak.

– Nie chodzi bynajmniej tylko o mnie. Jako klub zostaliśmy poproszeni o opinię na kilka tematów związanych z funkcjonalnością obiektu. Nie wpływamy tu oczywiście na nie wiadomo jak wielkie kwestie, ale zrobiliśmy burzę mózgów. Możemy służyć doświadczeniem, jako Odra przekazaliśmy nasze przemyślenia, by projekt był optymalny. Chodzi o detale dotyczące choćby pomieszczeń na stadionie, ciągów komunikacyjnych, różnych przejść. Pracowałem w wielu klubach i pamiętam, z czym na co dzień się borykaliśmy. Czasem przesunięcie niektórych pomieszczeń, przestawienie drzwi, może w przyszłości bardzo ułatwić życie – tłumaczy Rumak.

Odra Opole. Jeden z najlepszych transferów

Wykonawcy na przedstawienie projektu oraz pozwolenia na budowę mają 10 miesięcy. Termin zakończenia tych prac to 19 października 2019 roku. Wartość kontraktu to 2,85 mln złotych. Kolejnym etapem będzie rozpisanie przetargu na generalnego wykonawcę stadionu.

– Obiecujemy, że terminowo wykonamy projekt. W trakcie prac będziemy otwarci na życzenia inwestora. Chcemy, by byli państwo dumni z tego stadionu, gdy już będzie wybudowany – zaznaczył Grzegorz Drwal, przedstawiciel 90 Architekci s.c.

 

Na zdjęciu: Tu Odra Opole dotychczas gra o ligowe punkty.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Puszcza na szlaku

  Do pełni zdrowia wrócił Martin Toth, który borykał się w poprzednim tygodniu z bolesnym urazem stawu skokowego. W sobotnim sparingu Zagłębia...

  żuk21 marca 2019
 • Drugie życie w szalonym wyścigu

  Dziś w Wiedniu reprezentacja Polski rozpoczyna szalony wyścig, który potrwa zaledwie 8 miesięcy, do finałów Euro. 


  Adam Godlewski21 marca 2019
 • Debiutantka z Katowic

  W ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja kobiet rozegra dwa mecze sparingowe: 5 kwietnia z Włochami w Lublinie i...

  Mateusz Wojciechowski21 marca 2019
 • Pena już trenuje z GKS-em. Muszą znaleźć wspólny język

  Carlos Gullit Pena wczoraj po raz pierwszy trenował z drużyną tyskiego pierwszoligowca. Ryszard Tarasiewicz ma nadzieję, że z Meksykaninem będzie jak...

  Maciej Grygierczyk20 marca 2019
 • Drugie życie. Spełnić marzenia. Mają kim straszyć?

  W czwartek numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja20 marca 2019
 • Nie miał żadnych obaw

  Rundę jesienną Mateusz Kos spędził w IV lidze, ale w miniony weekend były golkiper Rakowa znów zameldował się na szczeblu centralnym,...

  Maciej Grygierczyk20 marca 2019
 • Bramkarz w ogniu krytyki

  Czy do bramki beniaminka z Jastrzębia Zdroju w następnym meczu przeciwko Stomilowi Olsztyn wróci Grzegorz Drazik?

  Bogdan Nather20 marca 2019
 • Zmiany na wagę zwycięstwa

  O tym, że „górale” wrócili na zwycięską ścieżką zdecydowały w znakomitej mierze roszady w wyjściowym ustawieniu.

  Jakub Kubielas20 marca 2019
 • Zioło: Trenować jak w Dortmundzie

  Rozmowa z Michałem Ziołą, dyrektorem Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

  Krzysztof Brommer20 marca 2019