Zobacz
Do góry

Oliva usłyszał w klubie głośną odmowę

Salvador Hidalgo Oliva pozostaje zawodnikiem jastrzębskiego klubu.

– Ma ważny kontrakt i nie ma zgody na jego przedwczesne rozwiązanie – powiedział prezes JW, Adam Gorol. Dla pochodzącego z Kuby zawodnika to trzeci sezon w śląskim zespole. W dwóch poprzednich należał do czołowych postaci, w bieżącym grywa mało. Tuż przed świętami poprosił o rozwiązanie umowy.

– Nie zakładam możliwości odejścia w tym momencie. Klub nie jest do rozbiórki, zajmujemy 3. pozycję w tabeli, zagramy o Puchar Polski, 2. miejsce w lidze na koniec sezonu zasadniczego i nie możemy sobie pozwolić na stratę podstawowego siatkarza – podkreślił prezes.

Oliva chce odejść z Jastrzębia!

Kubańczyk z kolei stwierdził, że inicjatywa rozstania wyszła wcześniej od… klubu. – Jeśli ktoś mnie nie chce w swoim zespole, to trudno mi się z tym pogodzić. To jak w związku dwojga ludzi; jeśli któraś ze stron się „odkochała”, nie ma sensu przedłużać tych relacji – powiedział Salvador Hidalgo Oliva w rozmowie z serwisem plusliga.pl.

– Warunkiem zgody na ewentualne odejście Salvadora jest pozyskanie równorzędnego sportowo gracza. Nie po to podpisujemy dwuletni kontrakt z wysokobudżetowym zawodnikiem, żeby go na jego wniosek rozwiązywać. Patrzymy na sprawę biznesowo – wyjaśnił prezes Gorol.

 

Na zdjęciu: Salvador Hidalgo Oliva wciąż będzie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Fornalik: Sam krzyk nie wystarczy

  Rozmowa z Waldemarem Fornalikiem, trenerem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer25 marca 2019
 • Komentarz „Sportu”. Piękna katastrofa

  „Jaka piękna katastrofa” - ten cytat z książki Nikosa Kazandzakisa „Grek Zorba” znają chyba wszyscy miłośnicy literatury i kina.

  Bogdan Nather25 marca 2019
 • Tysiące kilometrów Gwilii

  Żaden z ligowych zawodników nie napodróżuje się w tych dniach tyle, co pomocnik Górnika Walerian Gwilia. Pomocnik reprezentacji Gruzji przejedzie...

  Michał Zichlarz25 marca 2019
 • Szabala: Ligę gramy na „Orlikach”

  Rozmowa z Valerijsem Szabalą, napastnikiem reprezentacji Łotwy i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

  Jakub Kubielas24 marca 2019
 • Ułańska szarża

  W końcówce trener Ryszard Tarasiewicz rzucił na boisko wszystkich trzech napastników, a kapitan Łukasz Grzeszczyk uratował tyszanom punkt.

  mag24 marca 2019
 • Parzyszek: Stać nas na wiele

  Rozmowa z Piotrem Parzyszkiem, napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Górnicy na czele

  Zabrzanie w tabeli ekstraklasy są na dalekim 12 miejscu. Zupełnie inaczej ma się jednak sytuacja jeśli chodzi o indywidualne dokonania. Tu...

  Michał Zichlarz24 marca 2019
 • Przyjemne rozdwojenie jaźni

  W niższych ligach piłkarze zarabiają na życie chodząc do „normalnej” pracy. Nie brakuje takich, którzy grę w piłkę łączą z prowadzeniem...

  Bogdan Nather24 marca 2019
 • Zagrają dla Drużyny A

  W najbliższą sobotę (23 marca) w Knurowie odbędzie się turniej charytatywny dla rodzeństwa, które wygrało swój mecz o życie, a teraz...

  KRIS23 marca 2019