Zobacz
Do góry

Ostatni sprawdzian w Krakowie

W dwóch ostatnich meczach kontrolnych GKS 1962 Jastrzębie nie stracił bramki, ale w starciach zarówno z Rozwojem Katowice, jak i MKS-em Kluczbork zdobył zaledwie po jednym golu.

Wcześniej, w grze kontrolnej przeciwko Rakowowi Częstochowa, rywal wygrał 1:0, więc trzeba przyznać, że w sparingach beniaminka jest pod względem skuteczności dosyć oszczędnie. Dziś podopieczni trenera Jarosława Skrobacza, w ostatnim teście przed startem pierwszoligowych rozgrywek, zmierzą się w Krakowie z tamtejszą Garbarnią, czyli zarówno byłym, jak i przyszłym ligowym przeciwnikiem. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie zespół ten był jedną z dwóch drużyn, obok Warty Poznań, która dwukrotnie pokonała późniejszego mistrza rozgrywek II ligi.

W ostatnim, środowym sparingu, w barwach jastrzębskiej drużyny zabrakło, z powodu drobnego urazu, Krzysztofa Gancarczyka. Nie wiadomo, czy pomocnik wystąpi też w dzisiejszym spotkaniu, którego rozpoczęcie planowane jest na godz. 11.00. Ponadto wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Jarosława Skrobacza, a spotkanie to nie tylko ostatni sprawdzian, ale przede wszystkim próba generalna przed tym, co czeka beniaminka za tydzień. Przypomnijmy, że w niedzielę, o godz. 16.00 na lodowisku „Jastor” odbędzie się prezentacja zespołu przed nowym sezonem, po której piłkarze, wraz z kibicami, będą oglądać finał rosyjskiego mundialu.

Komentarze

Więcej w katowicki sport