Zobacz
Do góry

Polonia Bytom. Zagrają – nie zagrają?

Bramkarz Dominik Kraus oraz napastnicy Łukasz Dybaś i Łukasz Krzemień są kontuzjowani, więc wiadomo już, że jeszcze bardziej uszczupliła się licząca w sumie 9 zawodników grupa seniorów hokejowej drużyny bytomskiej Polonii.

Ma ona uczestniczyć 17 lutego w barażach o utrzymanie się w ekstralidze. Obecnie drużyna liczy 15 zawodników, w tym juniorów i juniorów młodszych.

Najważniejsza jest więc odpowiedź na pytanie, czy przystąpi do barażów?

– Jeszcze nie podjęliśmy ostatecznych decyzji – mówi Andrzej Banaszczak, szef klubu, który w środę wieczorem spotkał się z hokeistami i trenerami, by omówić sytuację. – Prowadzimy rozmowy z dwiema firmami, które być może nam pomogą. Jeżeli otrzymamy wsparcie, wówczas podejmiemy decyzję o grze. Niemniej sytuacja kadrowa jest arcytrudna. Niezależnie od tego składamy wniosek do Urzędu Miejskiego o dotację, ale nie wiem, co z tego wyniknie.

Hokej. Z pozwem w tle…

Wielka szkoda, że brązowy medalista z poprzedniego sezonu znajduje się w takiej sytuacji, a chyba można było jej uniknąć. Niemniej rodzi się kolejne pytanie: czy młodych chłopców warto narażać na starcie z doświadczonymi zawodnikami, występującymi w Zagłębiu Sosnowiec czy Naprzodzie Janów? Decyzja o grze Polonii w barażach ma być podjęta do przyszłej środy.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej