Zobacz
Do góry

Powrót Dowera do MKS-u Dąbrowa Górnicza

Po uregulowaniu zaległości i uzyskaniu licencji na występy w ekstraklasie działacze MKS-u Dąbrowa Górnicza przystąpili do kompletowania kadry na nowy sezon.

Nowym zawodnikiem ma być Sam Dower. Amerykański środkowy jest doskonale znany w Dąbrowie Górniczej. W MKS-ie występował w sezonie 2015/16 i pokazał się z bardzo dobrej strony. Był jednym z liderów zespołu. Był bardzo wszechstronny. Nie tylko doskonale sobie radził w strefie podkoszowej, ale też dysponował dobrym rzutem z dystansu. Średnio zdobywał w meczu ponad 13 punktów. Niestety, nie dokończył rozgrywek. Doznał kontuzji i przedwcześnie zakończył sezon.

Mimo kłopotów zdrowotnych szefowie MKS-u przedłużyli z Dowerem umowę na kolejny sezon. Uraz okazał się jednak znacznie poważniejszy niż początkowo sądzono i koszykarz nie pojawił się w Dąbrowie Górniczej. Od tamtej pory w ogóle nie grał. Przechodził żmudną rehabilitację. Teraz podobno jest już w pełni zdrowy i zdolny do gry.

Dower to drugi obcokrajowiec zatrudniony do tej pory przez MKS. Wcześniej umowę podpisał inny Amerykanin rzucający, Ben Richardson.

Komentarze

Więcej w katowicki sport