Zobacz
Do góry

Pożegnanie z…. szatniami

Kilkanaście tysięcy widzów – takiej frekwencji spodziewać się można w czwartkowy wieczór (godz. 20.00) przy Roosevelta, podczas meczu I rundy kwalifikacji do Ligi Europy z Zarią Balti.

Mołdawianie dosłownie na kilka dni przed starciem z zabrzanami znacząco wzmocnili swój skład. Zakontraktowali nie tylko byłego reprezentanta swego kraju, Sergieja Aleksiejewa z Petrocubu Hincesti (wcześniej m.in. Sheriff Tiraspol, Zimbru Kiszyniów, Aarau), ale także trzech Brazylijczyków: 21-letniego skrzydłowego Jeana Patrica, 26-letniego pomocnika Lucasa Silvę oraz jego rówieśnika, napastnika Conrado.

– To nie jest tak, że w ogóle nie patrzymy na to, co się dzieje w mołdawskim zespole – przyznaje Marcin Brosz. O rywalach nie chce jednak debatować. – Większość czasu poświęcamy bowiem na wkomponowanie nowych zawodników, szukanie schematów, nowych rozwiązań – chociażby przy stałych fragmentach gry. Nad tymi zagadnieniami pracujemy najintensywniej – mówi krótko o przedmeczowej atmosferze w szatni.

A propos; czwartkowa potyczka będzie zapewne ostatnią, w której „górnicy” zasiądą w pomieszczeniach pamiętających jeszcze największe pucharowe sukcesy ich poprzedników i największe klubowe legendy. Prace związane z oddaniem do użytku nowych szatni – pod południową trybuną – są praktycznie skończone; ekstraklasę zabrzanie (i ich goście) przywitają już tam.

Tym samym zniknie ostatnia przeszkoda w kontynuowaniu budowy stadionu – czyli postawieniu czwartej w miejsce obecnego starego budynku klubowego.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Szukając podstaw optymizmu

  Piast tego lata przegrał trzy z pięciu sparingów, a w ostatnim meczu uległ Sigmie Ołomuniec 0:3. Kibice gliwiczan przed inauguracją w Sosnowcu...

  Krzysztof Brommer16 lipca 2018
 • Górnik odbierze faworytom, a Legia się rozpędzi

  Rozmowa z Mateuszem Wieteską, obrońcą Legii Warszawa i młodzieżowej reprezentacji Polski

  Adam Godlewski16 lipca 2018
 • Piękne gole i czarny sześciopak

  Piłkarze Legii Warszawa nieprzerwanie od 2012 roku kwalifikują się do spotkania o Superpuchar i konsekwentnie… nie sięgają po to trofeum.

  Adam Godlewski16 lipca 2018
 • Bez rozgrzewki. Czym Wisła podpadła Krakowowi?

  Mimo mundialowej gorączki, nie sposób pominąć lektury tekstów związanych z kłopotami Wisły Kraków ze stadionem.

  Andrzej Grygierczyk15 lipca 2018
 • Arka wygrywa Superpuchar!

  Piłkarze Arki Gdynia po raz drugi z rzędu zdobyli Superpuchar. Podobnie jak przed rokiem pokonali w Warszawie Legię. Tym razem 3:2.

  PAP14 lipca 2018
 • Do sześciu razy sztuka?

  Rywalizacja w meczu o Superpuchar jest specyficzna, a największą wiedzę na ten temat mają piłkarze Legii Warszawa, którzy nie byli w...

  Adam Godlewski14 lipca 2018
 • „Deal” z PZPN?

  Jerzy Brzęczek - jak wiadomo - z trenerskiej ławki „nafciarzy” przeniesie się „na etat związkowy”, jako selekcjoner biało-czerwonych.

  Dariusz Leśnikowski14 lipca 2018
 • Powtórka sprzed roku

  W Wiśle Płock satysfakcja z selekcjonerskiej nominacji Jerzego Brzęczka miesza się z nerwowym poszukiwaniem jego następcy. Taki scenariusz już tu przerabiano...

  Dariusz Leśnikowski13 lipca 2018
 • Selekcjoner Brzęczek w liczbach

  Przedstawiamy jak nowy selekcjoner reprezentacji Polski przedstawia się w liczbach.

  JK13 lipca 2018