Zobacz
Do góry

Pożegnanie z…. szatniami

Kilkanaście tysięcy widzów – takiej frekwencji spodziewać się można w czwartkowy wieczór (godz. 20.00) przy Roosevelta, podczas meczu I rundy kwalifikacji do Ligi Europy z Zarią Balti.

Mołdawianie dosłownie na kilka dni przed starciem z zabrzanami znacząco wzmocnili swój skład. Zakontraktowali nie tylko byłego reprezentanta swego kraju, Sergieja Aleksiejewa z Petrocubu Hincesti (wcześniej m.in. Sheriff Tiraspol, Zimbru Kiszyniów, Aarau), ale także trzech Brazylijczyków: 21-letniego skrzydłowego Jeana Patrica, 26-letniego pomocnika Lucasa Silvę oraz jego rówieśnika, napastnika Conrado.

– To nie jest tak, że w ogóle nie patrzymy na to, co się dzieje w mołdawskim zespole – przyznaje Marcin Brosz. O rywalach nie chce jednak debatować. – Większość czasu poświęcamy bowiem na wkomponowanie nowych zawodników, szukanie schematów, nowych rozwiązań – chociażby przy stałych fragmentach gry. Nad tymi zagadnieniami pracujemy najintensywniej – mówi krótko o przedmeczowej atmosferze w szatni.

A propos; czwartkowa potyczka będzie zapewne ostatnią, w której „górnicy” zasiądą w pomieszczeniach pamiętających jeszcze największe pucharowe sukcesy ich poprzedników i największe klubowe legendy. Prace związane z oddaniem do użytku nowych szatni – pod południową trybuną – są praktycznie skończone; ekstraklasę zabrzanie (i ich goście) przywitają już tam.

Tym samym zniknie ostatnia przeszkoda w kontynuowaniu budowy stadionu – czyli postawieniu czwartej w miejsce obecnego starego budynku klubowego.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Teraz trzeba wygrać u siebie

  Rozmowa z Igorem Angulo, napastnikiem Górnika .

  Michał Zichlarz19 września 2018
 • Fatum snajperów z Kresowej

  Po awansie na bezpośrednie zaplecze ekstraklasy po miano najskuteczniejszego strzelca Zagłębia sięgało trzech różnych zawodników. Najnowsza historia żadnego z nich nie...

  żuk19 września 2018
 • Pokaz frustracji „kibiców”

  Od zajść podczas marcowych derbów Piasta z Górnikiem minęło pół roku.

  Krzysztof Brommer19 września 2018
 • To może być pożegnalna runda!

  Jeśli Vamara Sanogo odejdzie z Zagłębia Sosnowiec zimą, to na pewno nie w trybie nagłym. Klub zabezpieczył się przed takim scenariuszem...

  Łukasz Żurek19 września 2018
 • Jest pierwsza dymisja w Wiśle Kraków!

  To pierwsze reakcja po publikacji programu „Superwizjer” TVN dotyczącego związków Wisły Kraków z grupami przestępczymi. Rezygnację z funkcji wiceprezesa Rady Towarzystwa...

  Mateusz Miga18 września 2018
 • Postać kolejki – Filip Starzyński

  Rzadko w naszej lidze się zdarza, żeby ktoś zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego. W ostatniej kolejce ta sztuka udała się...

  zich18 września 2018
 • Wpadka kolejki. Problemów trenerowi nie odjął

  W poprzednim sezonie Jakub Słowik został uznany przez kibiców najlepszym zawodnikiem Śląska Wrocław.

  Jakub Kubielas18 września 2018
 • Irlandczyk zrobił wejście smoka

  Napastnik Jagiellonii Białystok Cillian Sheridan, który był już „na wylocie” z klubu, w meczu z Cracovią zdobył dwa gole.

  Bogdan Nather18 września 2018
 • Klub w szponach gangsterów?

  Na boisku rządzi Rafał Boguski. A kto rządzi w wiślackich gabinetach?

  Mateusz Miga18 września 2018