Zobacz
Do góry

Radwański: Skutek męskich rozmów

Rozmowa z Kacprem Radwańskim, kapitanem GTK Gliwice.

Po zwycięstwie nad Legią był oddech ulgi? To przecież wasza pierwsza wygrana po czterech porażkach z rzędu.
Kacper RADWAŃSKI: – Faktycznie, atmosfera przed spotkaniem nie była ciekawa. Byliśmy sfrustrowani tymi czterema przegranymi z kolei. Odbyliśmy kilka męskich rozmów i one podziałały. Byliśmy też mocno zmobilizowani po ostatniej, wysokiej porażce w Radomiu z Rosą. Mam teraz nadzieję, że ten sukces z ekipą ze stolicy będzie dobrym znakiem i prognostykiem przed następnymi starciami.

Z Legią musieliście sobie radzić bez trzech ważnych zawodników: Jakuba Dłoniaka, Szymona Kiwilszy (kontuzje) oraz Piotr Robaka (choroba). To było duże osłabienie?
Kacper RADWAŃSKI: – Oczywiście. Mieliśmy bardzo ograniczoną rotację. Ale daliśmy radę. Pomimo tego, że ich brakowało na parkiecie, z ławki dali nam mnóstwo energii i mnóstwo dobrych rad. Liczę, że się szybko wykurują, bo na dłuższą metę będzie trudno grać w tak okrojonej rotacji.

GTK Gliwice przełamało serię porażek. Wygrana nad Legią

Klucz do pokonania ekipy z Warszawy? Do przerwy mecz był wyrównany.
Kacper RADWAŃSKI: – Przede wszystkim w przerwie bardzo mocno się motywowaliśmy. Powtarzaliśmy sobie, że nie możemy przespać początku drugiej części. To był jeden z ważniejszych momentów. I to się udało. Zdobyliśmy sześć punktów z rzędu, Legia wzięła czas, ale mimo to budowaliśmy przewagę i kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie.

Był pan w tym spotkaniu jednym z czołowych zawodników swojej drużyny. To pana jedno z najlepszych spotkań w sezonie?
Kacper RADWAŃSKI: – Trudno ocenić. Cieszę się oczywiście, że zagrałem dobre spotkanie, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Dopisujemy dwa punkty i liczę, że powoli będziemy iść w górę tabeli.

GTK Gliwice. Z nożem na gardle

Miejsce w czołowej ósemce, czyli dające prawo gry w play offie, jest realne?
Kacper RADWAŃSKI: – Niewątpliwie jest to długa droga, ale jak będziemy grali tak, jak z Legią – chyba po raz pierwszy pozwoliliśmy rywalom rzucić tylko 72 punkty – jak będziemy tak bronić i atakować, to będziemy wygrywać. Mam nadzieję, że po kolejnych meczach będziemy coraz bliżej tej upragnionej ósmej pozycji.

Teraz przed wami wyjazd do Krosna. W roli gości spisujecie się słabo, bo z siedmiu takich spotkań wygraliście tylko jedno. Co zrobić, by tę niemoc przełamać?
Kacper RADWAŃSKI: – Najprościej powiedzieć: zagrać tak, jak z Legią. No i mam nadzieję, że będziemy się tego trzymali.

 

Na zdjęciu: Kacper Radwański, jak przystało na kapitana, poprowadził drużynę do triumfu z Legią.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w koszykówka

 • Sekundy od zwycięstwa

  GTK Gliwice stracił zwycięstwo w Szczecinie na 9 sekund przed końcem. To jego piąta porażka z rzędu. Polski Cukier dopiero za...

  mic20 marca 2019
 • Światełko w tunelu

  GTK Gliwice przegrało cztery ostatnie mecze. Czy przełamie się w Szczecinie?

  mic20 marca 2019
 • Mistrzostwa Świata. Egzotyczni, ale mocni

  Najpierw Wenezuela, potem Chiny, a na końcu Wybrzeże Kości Słoniowej - w takiej kolejności biało-czerwoni zagrają w pierwszej fazie mistrzostw świata....

  mic19 marca 2019
 • Losowanie z nadziejami

  Gospodarze oraz Wenezuela i Wybrzeże Kości Słoniowej będą rywalami reprezentacji Polski w grupie A mistrzostw świata w Chinach.

  mic18 marca 2019
 • Gdyby nie trzecia kwarta…

  GTK Gliwice przeciwstawił się faworytowi z Gdyni, ale słabsza postawa w jednej kwarcie okazała się bardzo kosztowna.

  Michał Micor17 marca 2019
 • Znikający play off

  Porażka dąbrowian przed własną publicznością z Treflem Sopot. To chyba definitywny koniec marzeń o grze o najwyższe laury.

  mic15 marca 2019
 • Obowiązkowe zwycięstwo

  MKS Dąbrowa Górnicza walczy o play off. Zwycięstwo z najsłabszym w lidze Treflem Sopot jest więc oczekiwane.

  mic15 marca 2019
 • I tak warto było

  Zrobiliśmy pierwszy kroczek, który na pewno zaprocentuje - po starcie w Alpe Adria Cup mówi Paweł Turkiewicz, trener GTK Gliwice.

  mic14 marca 2019
 • MKS Dąbrowa Górnicza gładko przegrał w Szczecinie. Show Kikowskiego

  MKS Dąbrowa Górnicza nie zdołał przeciwstawić się Kingowi Szczecin i czeka go do ostatniej kolejki walka o awans do play offu.

  mic10 marca 2019