Zobacz
Do góry

Rosyjski skrzydłowy wzmocni Cracovię

Cracovia wciąż szuka wzmocnień. Zespół Pasów wzmocni Serder Serderow.

Serderow to 24-letni skrzydłowy urodzony w Mahaczkale i tam, ale karierę rozpoczynał w CSKA Moskwa. W przeszłości reprezentował Rosję – w drużynach juniorskich i w kadrze U-21. 7 lat temu interesował się nim Juventus Turyn, ale CSKA zatrzymała go w Moskwie. Zdążył zadebiutować w Lidze Mistrzów, jednak potem grał głównie w rezerwach. W 2012 roku wrócił do rodzinnej miejscowości i został zawodnikiem Anży.

Nie miał tam większych szans na grę. Anża miała wtedy bardzo mocny skład. Trener Guus Hiddink miał do dyspozycji Williana, Samuela Eto’o, Lassane Diarrę czy Jurija Żyrkowa.

W sezonie 2012/13 rozegrał cztery spotkania ligowe i po roku został wypożyczony do Uralu. Potem Anża wypożyczyła go jeszcze raz (do Samary), a w styczniu 2016 roku Serderow przeniósł się do bułgarskiej Slavii Sofia. Tam wreszcie zaczął grać regularnie. W sezonie 2016/17 rozegrał 27 spotkania w których zdobył 8 bramek.

Na początku poprzedniego sezonu wrócił do ojczyzny. W zespole, na drugim poziomie rozgrywkowym, Jenisej Krasnojarsk rozegrał 30 spotkań.

Teraz prawdopodobnie trafi do Cracovii. Kontrakt podpisze, jeśli przejdzie testy medyczne.

Pasy szukają wzmocnień, bo w drużynie Michała Probierza pojawiło się sporo kontuzji. Niedawno z klubem rozstał się hiszpański skrzydłowy, Elady, który poprosił o odejście ze względu na poważną chorobę teściowej.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa