Zobacz
Do góry

ROW Rybnik. Piotr Żyto wraca!

Jeszcze w piątek Piotr Żyto (ostatnio II-ligowy Kolejarz Opole) zaprzeczał, że w ogóle dostał ofertę od faworyta Nice 1.LŻ, ale w środę to właśnie on został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec ROW-u Rybnik.

Ten doświadczony trener pracował już w Rybniku z powodzeniem w sezonie 2016. Rybnicki zespół zajął wówczas bezpieczne szóste miejsce w PGE Ekstralidze, ale kontrakt nie został przedłużony. Obie strony rozstały się wówczas w niezbyt dobrej atmosferze. Działacze mieli m.in. wobec szkoleniowca podejrzenia, iż próbował namówić Maxa Fricke na przenosiny do Betard Sparty Wrocław. Było też kilka innych konfliktów.

Zapomniano o animozjach

Teraz obie strony zapomniały o dawnych animozjach i szybko doszły do porozumienia, a przed trenerem postawiony został konkretny cel w postaci awansu do PGE Ekstraligi. Szkoleniowiec ma też mieć większą autonomię niż poprzednio. Prezes Krzysztof Mrozek już parę tygodni temu złożył bowiem deklarację, iż w sezonie 2019 ma zamiar wycofać się z parku maszyn na trybuny.

To musiało się tak skończyć. ROW 1964 Rybnik bez trenera

Podczas środowego spotkania z kibicami działacze ROW-u przestawili też nazwiska dwóch zawodników, którzy uzupełnią kadrę faworyta Nice 1.LŻ. Będą nimi: Siergiej Łogaczow, ostatnio z powodzeniem startujący w barwach II-ligowej Arge Wandy Speedway Kraków oraz Zbigniew Suchecki. Były zawodnik MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.

Kto będzie jeździł?

Obaj największe szanse na załapanie się do składu będą mieli w pierwszej fazie sezonu. Dopiero po czwartej kolejce będzie bowiem mógł dołączyć do zespołu ROW-u jego lider, kończący dopingową karencję, Grigorij Łaguta.

Poza wyżej wymienionymi w kadrze rybniczan są: Daniel Bewley (Wielka Brytania), Troy Batchelor (Australia), Mateusz Szczepaniak, Kacper Woryna oraz juniorzy: Robert Chmiel, Przemysław Giera, Mateusz Tudzież i Dominik Tyman.

 

Na zdjęciu: Piotr Żyto z rybniczanami zna się doskonale.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Fornalik: Sam krzyk nie wystarczy

  Rozmowa z Waldemarem Fornalikiem, trenerem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer25 marca 2019
 • Komentarz „Sportu”. Piękna katastrofa

  „Jaka piękna katastrofa” - ten cytat z książki Nikosa Kazandzakisa „Grek Zorba” znają chyba wszyscy miłośnicy literatury i kina.

  Bogdan Nather25 marca 2019
 • Tysiące kilometrów Gwilii

  Żaden z ligowych zawodników nie napodróżuje się w tych dniach tyle, co pomocnik Górnika Walerian Gwilia. Pomocnik reprezentacji Gruzji przejedzie...

  Michał Zichlarz25 marca 2019
 • Szabala: Ligę gramy na „Orlikach”

  Rozmowa z Valerijsem Szabalą, napastnikiem reprezentacji Łotwy i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

  Jakub Kubielas24 marca 2019
 • Ułańska szarża

  W końcówce trener Ryszard Tarasiewicz rzucił na boisko wszystkich trzech napastników, a kapitan Łukasz Grzeszczyk uratował tyszanom punkt.

  mag24 marca 2019
 • Parzyszek: Stać nas na wiele

  Rozmowa z Piotrem Parzyszkiem, napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Górnicy na czele

  Zabrzanie w tabeli ekstraklasy są na dalekim 12 miejscu. Zupełnie inaczej ma się jednak sytuacja jeśli chodzi o indywidualne dokonania. Tu...

  Michał Zichlarz24 marca 2019
 • Przyjemne rozdwojenie jaźni

  W niższych ligach piłkarze zarabiają na życie chodząc do „normalnej” pracy. Nie brakuje takich, którzy grę w piłkę łączą z prowadzeniem...

  Bogdan Nather24 marca 2019
 • Zagrają dla Drużyny A

  W najbliższą sobotę (23 marca) w Knurowie odbędzie się turniej charytatywny dla rodzeństwa, które wygrało swój mecz o życie, a teraz...

  KRIS23 marca 2019