Zobacz
Do góry

Ruch Chorzów, czy Dom Pracy Twórczej

„Niebiescy” rozpoczęli wczoraj drugie zimowe zgrupowanie. W Uniejowie przebywać będą do soboty. Nie wszyscy zawodnicy, którzy wsiedli do autokaru, mają podpisane kontrakty z klubem.

Kadra na zgrupowanie objęła 20 graczy z pola i 3 bramkarzy. Obyło się bez żadnych niespodzianek. Trener Marek Wleciałowski do dyspozycji będzie miał tę samą grupę, co w ostatnich kilkunastu dniach – począwszy od pierwszego zimowego obozu, w Rybniku-Kamieniu.

Budek oficjalnie

Nie oznacza to, że spośród zawodników, którzy wsiedli do autokaru, wszyscy mają już z Ruchem podpisane kontrakty. Wciąż sformalizowana nie została kwestia pozyskania obrońców: Mateusza Lechowicza i Łukasza Wiecha (na zdjęciu). Ten pierwszy to 20-latek z Chemika Kędzierzyn-Koźle, ten drugi – 21-latek z rezerw Śląska Wrocław.

– Jesteśmy w trakcie załatwiania tych tematów. Krok po kroku idziemy do przodu. Wszystko jest na dobrej drodze. Wiadomo, że każda ze stron chciałaby dopiąć tę kwestię jak najszybciej, ale na to trzeba trochę czasu, a jeszcze nie jest „za pięć dwunasta” – mówi Marek Mandla, dyrektor sportowy Ruchu.

Co zrozumiałe, przy Cichej chcieliby, by zarówno Lechowicz, jak i Wiech, trafili tu definitywnie, a nie w ramach wypożyczenia. Warunki indywidualnych kontraktów zostały już z zawodnikami ustalone. Teraz pozostała jedynie kwestia porozumienia z ich klubami. Dodajmy jeszcze, że wczoraj „Niebiescy” oficjalnie ogłosili to, co załatwione zostało już jakiś czas temu, a więc półroczne wypożyczenie Konrada Budka z Zagłębia Sosnowiec. 23-latek, który ostatnie półtora roku spędził w Zniczu Pruszków, ma być wiosną podstawowym prawym obrońcą drużyny trenera Wleciałowskiego, ale może też występować jako stoper bądź defensywny pomocnik.

Pod skrzydła Surmy

W Uniejowie chorzowianie przebywać będą do soboty. – Rozegramy dwa spotkania kontrolne na naturalnej nawierzchni. Niestety, trenować będziemy na sztucznej, bo ten ośrodek nie ma aż takiej mocy przerobowej. Już sama możliwość gry na naturalnej trawie to dla nas dużo. Chcemy już skoncentrować się na grze, szlifowaniu elementów taktycznych – zapowiada Marek Wleciałowski. Formę jego podopiecznych sprawdzą III-ligowcy: Polonia Warszawa (środa) i Pelikan Łowicz (sobota).

Marek Wleciałowski: Wchodzimy w nową rzeczywistość

W mieście położonym około 50 km od Łodzi, słynącym z term, basenów i gorących źródeł, bazą Ruchu jest ośrodek o wdzięcznej nazwie „Dom Pracy Twórczej” oraz położony w pobliżu kompleks boisk im. Włodzimierza Smolarka.

Na zgrupowanie nie pojechał Patryk Sikora (rehabilituje się po rekonstrukcji więzadeł) oraz Dominik Małkowski. 19-latek, który tej zimy przegrał rywalizację o miejsce na środku obrony, próbował już swych sił w Podbeskidziu czy Odrze Opole. Obecnie leczy kontuzję; ma zielone światło na wypożyczenie. Na zasadzie transferu czasowego z Cichej na kilka miesięcy odejdą Łukasz Jaworek i Bartosz Nowakowski. Dwaj młodzieżowcy wiosnę spędzą najpewniej w III-ligowej Sole Oświęcim, czyli drużynie prowadzonej przez świetnie znanego w Chorzowie Łukasza Surmę. Uzupełnijmy, że w Oświęcimiu już od rundy jesiennej występuje inny gracz Ruchu – stoper Michał Rutkowski.

Dodajmy też, że po powrocie z Uniejowa chorzowianie rozegrają jeszcze tylko jeden sparing – z kolejnym III-ligowcem, Górnikiem Polkowice (23 lutego).

Kadra na obóz w Uniejowie

Bramkarze: Lech, Nowak, Smug;

Obrońcy: Bartolewski, Budek, Duriszka, Kulejewski, Lechowicz, Miahkow, Wiech;

Pomocnicy: Duchowski, Machała, Mandrysz, Mokrzycki, Obst, Podgórski, Rudek, Walski, Wdowik, Zieliński;

Napastnicy: Balicki, Giel, Kędziora.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport