Zobacz
Do góry

Stracona szansa

Nie można myśleć o korzystnym rezultacie, gdy w I tercji traci się w niefrasobliwy sposób trzy gole. Tauron KH GKS Katowice zawiódł.

Wprawdzie Arłan Kokczetaw, lider kazachskiej ligi, debiutuje w Pucharze Kontynentalnym, ale w półfinale w Lyonie okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając z miejscowym Lions 2:1 po karnych, Kurbadsem Ryga 4:3 po dogr. i HK Homel 3:0.

Tomasz Malasiński, kapitan Tauronu, przed wyjazdem na finały do Belfastu przestrzegał przed Kazachami, bo grają twardy hokej i potrafią wykorzystać najdrobniejsze potknięcia. Po fatalnych 20 minutach katowiczanie przegrywali 0:3, ale potem zespół Tauronu podjął walkę i po heroicznym boju przegrał 2:4, choć przez II tercję dominował na tafli.

Tauron KH GKS Katowice. Z czym na podbój Belfastu?

Paraliż ogarnął ekipę Toma Coolena w pierwszej odsłonie. Początkowo grali ostrożnie i zachowawczo. Sztab szkoleniowy przestrzegał przed niepotrzebnymi karami, a to właśnie one zadecydowały o wyniku I tercji. Kazachowie prowadzili 1:0 po trafieniu Konstatntina Sawienkowa, kiedy najpierw na ławkę powędrował Jesse Rohtla, a nieco później Jakub Wanacki i rywale podnieśli na 3:0.

W przerwie między tercjami chyba w naszej szatni doszło do poważnej burzy, bo zobaczyliśmy „GieKSę” agresywnie i bez kompleksów walczącą o każdy metr lodowiska. Iwan Połoszkow, bramkarz Arłana, był w poważnych opałach, a Finowie Niko Tuhkanen i Rohtla popisali się świetnymi uderzeniami. Ten pierwszy z dalszej odległości, zaś drugi z backhandu.

Szkoda, że w III tercji katowiczanie nie wykorzystali 2 przewag. Kiedy atakowali z pasją, Kazachowie wyprowadzili szybką kontrę i zdobyli kolejnego gola, ale katowiczanie niezrażeni nękali rywala. Wycofali bramkarza, ale to nie przyniosło efektu.

 

TAURON KH GKS KATOWICE – ARŁAN KOKCZETAW 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)

0:1 – Sawienkow – Kliemieszow – Kisieljow (11:44), 0:2 – Borowikow – Bierdnikow – Małewicz (14:13, w przewadze), 0:3 – Potajczuk – Kisieljow – Sawienkow (18:00, w przewadze), 1:3 – Tuhkanen (23:40, w podwójnej przewadze), 2:3 – Rohtla – Czakajik – Łopuski (27:26), 2:4 – Kliemieszow – Niestierow (54:21).
Sędziowali: Martin Frano i Andreas Koch – Andrew Cook i Robert Pullar.

TAURON: Lindskoug; Jyrkkio – Tuhkanen, Deveczka, Czakajik, Krawczyk – Wanacki (2), Skokan – Tomasik; Malasiński – Wronka – Fraszko, Łopuski (2) – Rohtla (2) – Laakkonen, Strzyżowski – Starzyński – Urbanowicz, Krężołek – Sawicki – Rybak. Trener Tom COOLEN.
ARŁAN: Połoszkow; Borowikow – Małewicz, Kazancew – Kolesnikow, Geweł – Jegorow, Sielezniow – Guliakow; Jermolajew (2) – Berdnikow (2), Szitikow (2), Potajczuk – Kisieljow – Sawienkow, Niestierow – Gasnikow (2) – Kliemieszow, Petrow – Anciferow – Bażenow. Trener Władimir KAPUŁKOWSKIJ.
Kary: Tauron – 6 min, Arłan – 8 min.

 

W weekend grają

Sobota (12.01.): Arłan Kokczetaw – Homel (16.00), Tauron KH GKS Katowice – Ginats Belfast (20.00).
Niedziela (13.01.): Tauron KKH GKS Katowice – Homel (14.00), Arłan Kokczetaw – Ginats Belfast (18.00).

Na zdjęciu: Jesse Rohtla popisał się efektownym uderzeniem i był jedną z wiodących postaci.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Rozwiązywanie zagadek w hokejowej elicie

  Cztery zespoły toczą korespondencyjną rywalizację o jak najwyższe miejsce przed play offem.

  sow18 stycznia 2019
 • Odzyskali fotel lidera

  Gracze Tauronu dzień po dniu wygrali dwa ważne mecze i odzyskali pozycję lidera.

  Włodzimierz Sowiński17 stycznia 2019
 • Polonia ma przyjaciół!

  Stare porzekadło głosi, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W ciągu dwóch dni o wielkiej mocy tych słów przekonała się...

  Redakcja17 stycznia 2019
 • Ekstraliga. Frajda dla kibiców!

  Katowiczanie zrewanżowali się jastrzębianom za porażkę w półfinale Pucharu Polski.

  Redakcja16 stycznia 2019
 • Zrzutka na wyjazd hokeistów Polonii!

  Pisaliśmy o sytuacji finansowej hokeistów z Bytomia. Jest reakcja kibiców, nie tylko Węglokoksu Kraj Polonii Bytom.

  Redakcja16 stycznia 2019
 • Zatrzymani w Krakowie

  Po dziesięciu kolejnych zwycięstwach Podhale musiało uznać wyższość Cracovii.

  Redakcja15 stycznia 2019
 • Gwóźdź do trumny bytomskiego hokeja

  Polonia Bytom ginie. Sytuacja w bytomskim klubie hokejowym pozostaje nie mniej tragiczna niż ta, w której znalazł się PGE Orlik Opole....

  Redakcja15 stycznia 2019
 • Polska Hokej Liga. Czas rozstrzygnięć

  Wszystkie zagadki sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi wyjaśnią się w ciągu dwóch tygodni.

  sow15 stycznia 2019