Zobacz
Do góry

Straty odrobione

To, co wydawało się nieprawdopodobne, stało się faktem. Gliwiczanie w rewanżu 1/4 finału rozgrywek Alpe Adria Cup pokonali węgierski Zalakeramia ZTE KK, odrabiając… 21 punktów.

Pierwszy mecz wygrali Węgrzy 114:93. Gracze GTK zdawali sobie więc sprawę, że czeka ich piekielnie trudne zdanie. Ale wypełnili je w 100 procentach. Od początku ruszyli na rywali. Pod koniec pierwszej połowy odrobili straty (65:43).

Po przerwie gospodarze nie zwolnili tempa. Wciąż atakowali i powiększali przewagę i zapewnili sobie grę w półfinale, w którym zmierzą się z innym węgierskim zespołem Egis Kormend.

– Okazuje się, że takie rzeczy są możliwe. Na wyjeździe zagraliśmy bardzo nieskutecznie. Przegraliśmy wyraźnie końcówkę. W rewanżu zawodnicy bardzo chcieli pokazać, że można straty odrobić. Satysfakcja jest duża, tworzymy historię w klubie. Nie wiem tylko, jak upchniemy półfinały w napiętym terminarzu – powiedział trener GTK, Paweł Turkiewicz.

Dla gliwiczan udział w Alpe Adria Cup jest pierwszym występem w europejskich rozgrywkach.

W pierwszej edycji Alpe Adria Cup w sezonie 2015/16 wystartowało osiem zespołów, teraz w rywalizacji brało udział 16 drużyn z Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Słowenii i Polski podzielonych na cztery grupy.

GTK Gliwice – Zalakeramia ZTE KK 128:99 (37:29, 30:20, 31:28, 30:22) Pierwszy mecz 114:93. Awans GTK

GLIWICE: Washington 16, Dłoniak 3, Piechowicz 5, Kiwilsza 12, Morgan 6 – Mack 26, LaChance 24, Robak 15, Słupiński 9, Dodd 12. Trener Paweł TURKIEWICZ.

ZALAKERAMIA: Bellot-Green 11, Thompson 28, Szabo 15, Ware 13, Agafonow 24 – Gulyas 2, Durazi 6, Bago, Doktor. Trener Tamas BENCZE.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w koszykówka

 • Sekundy od zwycięstwa

  GTK Gliwice stracił zwycięstwo w Szczecinie na 9 sekund przed końcem. To jego piąta porażka z rzędu. Polski Cukier dopiero za...

  mic20 marca 2019
 • Światełko w tunelu

  GTK Gliwice przegrało cztery ostatnie mecze. Czy przełamie się w Szczecinie?

  mic20 marca 2019
 • Mistrzostwa Świata. Egzotyczni, ale mocni

  Najpierw Wenezuela, potem Chiny, a na końcu Wybrzeże Kości Słoniowej - w takiej kolejności biało-czerwoni zagrają w pierwszej fazie mistrzostw świata....

  mic19 marca 2019
 • Losowanie z nadziejami

  Gospodarze oraz Wenezuela i Wybrzeże Kości Słoniowej będą rywalami reprezentacji Polski w grupie A mistrzostw świata w Chinach.

  mic18 marca 2019
 • Gdyby nie trzecia kwarta…

  GTK Gliwice przeciwstawił się faworytowi z Gdyni, ale słabsza postawa w jednej kwarcie okazała się bardzo kosztowna.

  Michał Micor17 marca 2019
 • Znikający play off

  Porażka dąbrowian przed własną publicznością z Treflem Sopot. To chyba definitywny koniec marzeń o grze o najwyższe laury.

  mic15 marca 2019
 • Obowiązkowe zwycięstwo

  MKS Dąbrowa Górnicza walczy o play off. Zwycięstwo z najsłabszym w lidze Treflem Sopot jest więc oczekiwane.

  mic15 marca 2019
 • I tak warto było

  Zrobiliśmy pierwszy kroczek, który na pewno zaprocentuje - po starcie w Alpe Adria Cup mówi Paweł Turkiewicz, trener GTK Gliwice.

  mic14 marca 2019
 • MKS Dąbrowa Górnicza gładko przegrał w Szczecinie. Show Kikowskiego

  MKS Dąbrowa Górnicza nie zdołał przeciwstawić się Kingowi Szczecin i czeka go do ostatniej kolejki walka o awans do play offu.

  mic10 marca 2019