Zobacz
Do góry

Trener od roboty, nie od gadania

Jacek Trzeciak oficjalnie przejął drużynę ROW-u 1964 Rybnik.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, funkcję pierwszego trenera II-ligowca z Rybnika powierzono Jackowi Trzeciakowi. Niespełna 47-letni szkoleniowiec podpisał z ROW-em kontrakt obowiązujący do 30 czerwca przyszłego roku. Umowa zawiera klauzulę automatycznego przedłużenia w przypadku, gdy zespół z Gliwickiej utrzyma się w II lidze. Najbliższymi współpracownikami Jacka Trzeciaka będą Roland Buchała (w randze drugiego trenera) oraz Daniel Pawłowski, zajmujący się szkoleniem bramkarzy.

Musieli zaakceptować warunki

Trener Trzeciak rozmowy z prezesem ROW-u Henrykiem Frystackim przeprowadził – tak jak informowaliśmy – w poniedziałek. Strony doszły do porozumienia, a zwłoka w ogłoszeniu „Trzeciego” szkoleniowcem rybnickiej drużyny wynikała z faktu, że działacze ROW-u musieli zaakceptować jego warunki i życzenia zawarte w kontrakcie. – Skąd pan wiedział, że spotykam się z prezesem Frystackim w poniedziałek? – zapytał mnie na początku tygodnia trener Jacek Trzeciak. – Przecież o terminie spotkania wiedziałem tylko ja i on.

Wleciałowski ma czas do końca roku

Nie odpowiedziałem na to pytanie, chociaż teraz mogę żartobliwie powiedzieć, że w grę wchodził jeden z trzech wariantów: 1. jestem zdolnym magikiem, na poziomie zbliżonym do Davida Copperfielda, 2. mam najlepsze spośród dziennikarzy sportowych peryferyczne widzenie, 3. telefon trenera Trzeciaka był na podsłuchu.

Bez deklaracji

No, ale żarty na bok. Przed kilkoma dniami trener Trzeciak nie chciał niczego komentować. – Proponowano mi zorganizowanie konferencji prasowej, lecz nie zgodziłem się na nią, bo jestem trenerem od roboty, a nie od gadania – powiedział nowy szkoleniowiec ROW-u. – Od początku moi nowi pracodawcy chcieli szybko załatwić wszystkie formalności, ponieważ ich zamiarem i życzeniem było, bym poprowadził zespół w najbliższym meczu ligowym ze Stalą Stalowa Wola.

W tej chwili nie chcę składać żadnych deklaracji, oprócz jednej – ROW będzie grał czwórką obrońców, rezygnuję z tzw. wahadeł. Dlatego między innymi Jasiu Janik już na pierwszych zajęciach został „zdymisjonowany” jako środkowy obrońca i wrócił na prawą obronę. To na razie wszystko, co mam do powiedzenia.

Nowy etap pracy

Jacek Trzeciak rozpoczyna więc nowy etap trenerskiej kariery. Do tej pory związany był z Polonią Bytom. Najpierw w roli drugiego szkoleniowca, a od października 2012 do czerwca 2018 roku – z kilkoma przerwami – był pierwszym szkoleniowcem niebiesko-czerwonych. W sezonie 2014/15 wywalczył z nimi mistrzostwo III ligi i po barażach z Wartą Poznań awansował na trzeci poziom rozgrywkowy.

Jako piłkarz Trzeciak zaliczył 114 występów w ekstraklasie (Ruch Radzionków, RKS Radomsko, Polonia Bytom) i zdobył 5 bramek, wszystkie dla klubu z Bytomia.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Chudy już rządzi. Piast odpoczywa. Kto w ślady Milika?

  W czwartkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Pniówek 74 Pawłowice. Wraca Świerczek

  W rundzie wiosennej konkurentem Bartosza Gocyka do miejsca w bramce Pniówka nie będzie 21-letni Błażej Mandrysz, lecz o dwa lata starszy...

  Bogdan Nather23 stycznia 2019
 • Tajna broń Zagłębia Sosnowiec

  Ogromną rolę w misji ratowania ekstraklasy dla Sosnowca odegrać ma Thomas Klimmeck, specjalista od przygotowania motorycznego. Najlepsze recenzje wystawił mu sam...

  Łukasz Żurek23 stycznia 2019
 • Urbańczyk: Ta zmiana była mi potrzebna

  Rozmowa z Maciejem Urbańczykiem, byłym pomocnikiem Ruchu Chorzów.

  Maciej Grygierczyk23 stycznia 2019
 • „Szafa” ekstraklasy się nie boi

  Karol Stanek zaczął trenować jeszcze przed piątymi urodzinami. Od zawsze uznawany był za spory talent. Choć pochodzi z małej miejscowości pod...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Matras: Wszystko przebiega zgodnie z planem

  - Za nami pierwszy obóz w Protaras. Była okazja, żeby ciężko popracować. Teraz dołożymy kolejną pracę – mówi Mateusz Matras, nowy...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Roginić w Podbeskidziu. Transfer za gotówkę

  Marko Roginić związał się z Podbeskidziem na półtora roku. Teraz klub pracuje nad pozyskaniem defensywnego pomocnika.

  Jakub Kubielas23 stycznia 2019
 • Z drugiej strony. Między Genoą a Milanem

  Zgryźliwcy wyśmiewają się z mediów: Piątek (Krzysztof) tu, Piątek tam, Piątek we wtorek, a może w środę lub w piątek.

  Andrzej Grygierczyk23 stycznia 2019
 • Czas na nowy system gry

  - Kadra zespołu cały czas się modyfikuje i zmienia. Czekamy na ostateczne decyzje – mówił przed ponownym wylotem do Protaras na...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019