Zobacz
Do góry

W Jastrzębiu niezadowoleni z sezonu. „Większa część z Was odejdzie!”

Zawodnicy, sztab szkoleniowy, zarząd, a także przedstawiciele partnera strategicznego klubu, czyli Jastrzębskiej Spółki Węglowej spotkali się, aby podsumować zakończony piątym miejscem w Plus Lidze sezon w wykonaniu „Pomarańczowych”. Padły mocne słowa.

Prezes Adam Gorol podkreślił, że minione rozgrywki nie były dla zespołu łatwe i chociaż zakończyły się pozytywnym akcentem, w postaci wygranej batalii z Resovią, to jeżeli idzie o całokształt nie jest do końca zadowolony z tego, co udało się ugrać. – Jastrzębski Węgiel powinien rywalizować o medale – nie pozostawił wątpliwości sternik klubu, który jednocześnie zapowiedział, że w zespole nastąpią zmiany, chociaż na razie nie padły personalne konkrety.

– Część zawodników z obecnego składu zostanie, a część odejdzie, ale wszystkim chcę życzyć wszystkiego dobrego. Tym odchodzącym zdrowia, jak najmniej kontuzji i powodzenia w dalszej karierze. Życzyłbym sobie, żebyśmy wspominali współpracę w Jastrzębskim Węglu jako dobre przeżycie. Natomiast zawodnikom, którzy pozostaną na kolejny sezon, życzę zdrowia i owocnej współpracy – powiedział prezes Gorol.

Nieco dalej posunął się Artur Wojtków, Zastępcą Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. Pracy i Polityki Społecznej. – Prezes Gorol powiedział, że odejdzie część z Was. Ja dodam, że będzie to większa część – powiedział do siatkarzy prezes Wojtków. – Jako sponsor strategiczny również nie jesteśmy zadowoleni z miejsca. Zespół został objęty trzyletnim planem strategicznym, w którym w tym sezonie wypełnione zostało wszystko oprócz wyniku. Ale nie zniechęcamy się – dodał przedstawiciel strategicznego sponsora Jastrzębskiego Węgla.

W Jastrzębiu-Zdroju otwarcie mówi się, że spółka – mając już za sobą kryzys – mocniej wesprze Jastrzębski Węgiel. A pierwszy bardzo poważny transfer zostanie sfinalizowany już w najbliższy poniedziałek. Na ten dzień zwołano konferencję prasową, na której zaprezentowany zostanie nowy zawodnik. Najprawdopodobniej będzie nim reprezentacyjny atakujący – Dawid Konarski.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Słowackie starcie

  To będzie pojedynek dwóch zawodników, którzy świetnie się znają, a których piłkarskie losy raz za razem przeplatają się. Teraz zagrają przeciwko...

  zich23 lutego 2019
 • Sekulić: Jestem gotowy do gry!

  Rozmowa z Borisem Sekuliciem, nowym obrońcą Górnika.

  Krzysztof Brommer23 lutego 2019
 • Bask goni legendy

  Igor Angulo nie zamierza przestać strzelać gole dla Górnika. A to oznacza, że całkiem realny jest awans do najlepszej dziesiątki strzelców...

  Redakcja23 lutego 2019
 • Czarne nie tracą nadziei

  Po trzymiesięcznej przerwie kobieca Ekstraliga wróciła do rywalizacji.

  Mateusz Wojciechowski22 lutego 2019
 • Piast wygrywa w Gdyni

  W pierwszym meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Arka, po bardzo słabej grze, przegrała w Gdyni z Piastem 1:2 (0:2). Gospodarze ponieśli...

  PAP22 lutego 2019
 • Goni legendy. Klątwa bohaterów. Iść za ciosem

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja22 lutego 2019
 • Wisła ma nowego piłkarza

  Emmanuel Kumah został dzisiaj nowym zawodnikiem Wisły Kraków.

  Mateusz Miga22 lutego 2019
 • Urban: To nie czas na kalkulacje

  Rozmowa z byłym reprezentantem Polski, piłkarzem m.in.: Zagłębia Sosnowiec i Górnika Zabrze, a następnie trenerem takich klubów jak Legia Warszawa i...

  Redakcja22 lutego 2019
 • Transfer „asekuracyjny”

  Trener GKS-u 1962 Jastrzębie Jarosław Skrobacz liczy, że Jakub Wróbel zaostrzy rywalizację w ataku jego zespołu.

  Bogdan Nather22 lutego 2019