Zobacz
Do góry

Wieczór sensacji w Tychach. GKS przegrał z Podhalem

Obrońcy trofeum z Tychów oraz liderzy ekstraligi z Katowic piątkowy finał zobaczą w telewizji! Takiego rozwiązania nikt się nie spodziewał.

Dawno nie zdobyliśmy żadnego trofeum i chcielibyśmy podnieść Puchar Polski w Tychach – te słowa na naszych łamach wypowiedział kapitan Jastrzębia, Radosław Nalewajka. I okazały się prorocze, bowiem hokeiści z Jastrzębia pokonali faworyzowany Tauron KH GKS Katowice 4:3 po karnych. Widzowie jeszcze na dobre nie ochłonęli po emocjonującym pierwszym półfinale, a przyszło im obserować kolejne widowisko: GKS Tychy – Tatryski Podhale Nowy Targ.

Niespodzianka w Pucharze Polski. JKH GKS Jastrzębie w finale!

Faworytami byli gospodarze, ale „górale” zawsze słynęli z zadziorności i nie mieli nic do stracenia. Zaczęło się twardej i szybkiej gry z jednej strony. Wydawało się, że lada chwila tyszanie obejmą prowadzenie, bo Jakub Witecki, Andrej Michnow oraz ich koledzy nie oszczędzali Przemysława Odrobnego. Ten jednak stanął na wysokości zadania i do końca I tercji nie dał się pokonać.

Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Komplet publiczności zamilkł na chwilę i nie dowierzał własnym oczom. W 8 min. goście przeprowadzili składny atak Bartłomiej Neupauer podał do Kacpra Guzika i ten strzałem pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans Johanowi Murrayowi.

Z minuty na minutę „Szarotki” grał coraz bardziej swobodniej i czekały na okazję, by znów skarcić coraz bardziej nerwowo, grających gospodarzy. Kiedy do boksu kar powędrował Adam Bagiński znów zrobiło się mało ciekawie dla miejscowych. Przewagę wykorzystał Krzysztof Zapała i w tym momencie zapachniało kolejną niespodzianką. Zespół Tomasza Valtonena grał szalenie konsekwentnie w obronie, ale nie zapominał o ataku. To przyniosło wymierne efekty, bo Krystian Dziubiński po raz kolejny pokonał Murraya. A „Wiedźmin” w bramce „Szarotek” nadal imponował spokojem i bronił wszystkie krążki lecące w jego stronę. W miarę upływu czasu gospodarze tracili animusz i nie byli w stanie zagrozić Podhalu.

On oraz jego koledzy na pewno zagrali najlepsze spotkanie w tym sezonie i zasłużenie awansowali do finału. A w nim, patrząc na półfinałowe potyczki, trudno wskazać faworyta. Mecz JKH GKS Jastrzębie – TatrySki Podhale znów gwarantuje emocje, bo na lodzie pojawią się charakterne chłopaki…

 

Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

 

GKS TYCHY – TATRYSKI PODHALE NOWY TARG 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

0:1 – Guzik – Neupauer (7:42), 0:2 – Zapała – Sammalmaa – Koski (30:40, w przewadze), 0:3 – Dziubiński – Różański (36:39).

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Rozwiązywanie zagadek w hokejowej elicie

  Cztery zespoły toczą korespondencyjną rywalizację o jak najwyższe miejsce przed play offem.

  sow18 stycznia 2019
 • Odzyskali fotel lidera

  Gracze Tauronu dzień po dniu wygrali dwa ważne mecze i odzyskali pozycję lidera.

  Włodzimierz Sowiński17 stycznia 2019
 • Polonia ma przyjaciół!

  Stare porzekadło głosi, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W ciągu dwóch dni o wielkiej mocy tych słów przekonała się...

  Redakcja17 stycznia 2019
 • Ekstraliga. Frajda dla kibiców!

  Katowiczanie zrewanżowali się jastrzębianom za porażkę w półfinale Pucharu Polski.

  Redakcja16 stycznia 2019
 • Zrzutka na wyjazd hokeistów Polonii!

  Pisaliśmy o sytuacji finansowej hokeistów z Bytomia. Jest reakcja kibiców, nie tylko Węglokoksu Kraj Polonii Bytom.

  Redakcja16 stycznia 2019
 • Zatrzymani w Krakowie

  Po dziesięciu kolejnych zwycięstwach Podhale musiało uznać wyższość Cracovii.

  Redakcja15 stycznia 2019
 • Gwóźdź do trumny bytomskiego hokeja

  Polonia Bytom ginie. Sytuacja w bytomskim klubie hokejowym pozostaje nie mniej tragiczna niż ta, w której znalazł się PGE Orlik Opole....

  Redakcja15 stycznia 2019
 • Polska Hokej Liga. Czas rozstrzygnięć

  Wszystkie zagadki sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi wyjaśnią się w ciągu dwóch tygodni.

  sow15 stycznia 2019