Zobacz
Do góry

Wisła Kraków. Ślady prowadzą do Anglii

Trwa szukanie nowego inwestora dla Wisły Kraków. Wczoraj do Londynu udał się Jarosław Królewski. To dość nowy człowiek na wiślackiej scenie.

33-letni biznesmen pochodzi z Gorlic, gdzie poznał się z dzisiejszym prezesem Wisły, Rafałem Wisłockim. Królewski przeniósł się potem do Krakowa i założył prężnie działającą firmę. Synerise to jedna z najszybciej rozwijających się polskich spółek technologicznych, a wyceniana jest na 75 mln dolarów.

Nie czas na eksperymenty

Królewski najpierw zaaranżował zbiórkę pieniędzy na klub, a od pewnego czasu poszukuje nowego inwestora. W środę pojawił się w szatni piłkarzy Wisły. Nie była to jego pierwsza wizyta w tego typu miejscu, bo w młodości próbował sił jako piłkarz Glinika Gorlice, ale jego wizyta dla niektórych piłkarzy Wisły mogła być zaskoczeniem. Szczególnie dla tych, którzy nie śledzili na bieżąco wszystkich informacji z klubu.

Wisła: Akcja Londyn [LIVE]

Wczoraj Królewski wyruszył natomiast do Londynu, gdzie miał rozmawiać z ludźmi zainteresowanych przejęciem klubu. O wyprawie poinformował kibiców za pomocą Twittera. Stwierdził także, że porzuci swoją misję jeśli klub wróci do któregokolwiek z dawnych tematów przejęcia klubu. – To nie miejsce na eksperymenty – stwierdził. Królewski to samozwańczy ratownik, w Wiśle nie pełni żadnej oficjalnej funkcji. Ściśle współpracuje za to z Bogusławem Leśnodorskim, który także mocno zaangażował się w wiślackie sprawy.

Po 5 tysięcy na głowę

Wedle słów Królewskiego piłkarze mieli też otrzymać wczoraj pierwsze pieniądze od dłuższego czasu, ale wczoraj ich konta nie drgnęły. Pieniądze jednak już są, choć na razie to tylko mała kroplówka. Wczoraj klubowi pieniądze przekazało stowarzyszenie Wisła Socios. To kwota 173 tysięcy złotych. Zostanie równo podzielona między piłkarzy i trenerów (łącznie 34 osoby), a więc każdy otrzyma 5 tysięcy złotych. To tylko ułamek długów, delikatny sygnał, że idzie lepsze. Była to już druga darowizna od Socios. W grudniu kibice uzbierali 50 tysięcy i to też zostało podzielone po równo – każdy dostał około 1400 zł.

Trener po pierwszym treningu

Tym razem pieniądze dotrą do zawodników pewnie w piątek. Kwota 5 tysięcy złotych z prawnego punktu widzenia nic nie zmieni – wszyscy nadal będą mogli rozwiązać kontrakt z klubem. Pytanie, czy uwierzą, że ten przelew to początek lepszego czy tylko krótka chwila nadziei.

Dziś analiza papierów

Mimo tego zamieszania trener Maciej Stolarczyk próbuje normalnie pracować. Zapadła decyzja o skróceniu wypożyczenia Krzysztofa Drzazgi i 23-letni napastnik już teraz wraca z Puszczy Niepołomice. W rundzie jesiennej grał w drużynie z Niepołomic na zasadzie wypożyczenia. W I lidze rozegrał 20 spotkań w których strzelił 7 goli. Do tego dorzucił trzy trafienia w dwóch spotkaniach Pucharu Polski. O miejsce w zespole powalczą też Wojciech Słomka i Kacper Chorążka.

Wcześniej jednak trzeba odzyskać licencję na grę w ekstraklasie. Wisła może zrobić krok w dobrą stronę już dzisiaj. Komisja Licencyjna będzie dziś analizować dokumenty dostarczone przez klub. – Chcemy dowiedzieć się, jakie są struktury klubu. Kto jest właścicielem, kto prezesem, kto zasiada w zarządzie, a kto w radzie nadzorczej – mówi Łukasz Wachowski, dyr. Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

 

Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski na treningu Wisły. Uważnie przygląda mu się Maciej Stolarczyk.

Ondraszek dał nadzieję na powrót!

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Siedmiu (nie)wspaniałych?

  Tylu piłkarzy mogących poszczycić się austriackim paszportem zagrało do tej pory w naszej ekstraklasie. Żaden z nich oszałamiającej kariery w Polsce nie...

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Parzyszek: Stać nas na wiele

  Rozmowa z Piotrem Parzyszkiem, napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Górnicy na czele

  Zabrzanie w tabeli ekstraklasy są na dalekim 12 miejscu. Zupełnie inaczej ma się jednak sytuacja jeśli chodzi o indywidualne dokonania. Tu...

  Michał Zichlarz24 marca 2019
 • Trener Ivanauskas ma powody do obaw. Porażka Zagłębia w sparingu

  Piłkarze zamykającego tabelę ekstraklasy Zagłębia Sosnowiec przegrali na własnym stadionie z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:2 (1:0) w sobotnim sparingu.

  PAP23 marca 2019
 • Na laurach nie osiądą

  Mocna praca na treningach, nawet dwa razy dziennie, a dziś sparing z czeskimi Vitkovicami – tak przebiega tydzień przygotowań GieKSy do...

  Zbigniew Cieńciała23 marca 2019
 • Wisła Kraków znalazła brakujące ogniwo. Będzie jeszcze lepiej?

  Z nim na boisku Wisła zdobywa bramki znacznie częściej. Vukan Savićević pomógł odmienić grę Wisły.

  Mateusz Miga22 marca 2019
 • Snajper wciąż na bocznicy

  W Sosnowcu trwa nerwowe wyczekiwanie na decyzję Najwyższej Komisji Odwoławczej w sprawie skrócenia okresu dyskwalifikacji Vamary Sanogo. Od wydania werdyktu dzieli...

  Łukasz Żurek22 marca 2019
 • Oczy na Żurka

  W mocno okrojonym zestawieniu przygotowuje się Górnik do kolejnego ligowego spotkania z Cracovią w przyszły piątek. Na treningach brakuje aż dziesięciu...

  Michał Zichlarz21 marca 2019
 • Puszcza na szlaku

  Do pełni zdrowia wrócił Martin Toth, który borykał się w poprzednim tygodniu z bolesnym urazem stawu skokowego. W sobotnim sparingu Zagłębia...

  żuk21 marca 2019