Zobacz
Do góry

Woryna: Cel? Być najlepszy na świecie!

Przez ostatnie tygodnie sporo dyskutowało się o możliwym odejściu Kacpra Woryny do PGE Ekstraligi.

Nawet sam zawodnik podsycał plotki o swoim odejściu, umieszczając mylące tropy w mediach społecznościowych. Ostatecznie 22-letni reprezentant Polski odrzucił oferty z Betard Sparty Wrocław, Speed Car Motoru Lublin i forBet Włókniarza Częstochowa i podczas konferencji prasowej potwierdził, iż na kolejny rok związał się z macierzystym rybnickim ROW-em.

Arkadiusz ADAMCZYK: Na ile poważnie rozważałeś opcję jazdy w przyszłym roku w PGE Ekstralidze?

Kacper WORYNA: – Procentowo wydaje mi się, że było to tak 50 na 50. Długo w ogóle nie zastanawiałem się nad swoją przyszłością. Dopiero jak sezon się skończył, zacząłem na chłodno analizę. Dużo osób mi doradzało. Słuchałem tych rad i wierzyłem, że wybiorę mądrze. Rozpisałem sobie plusy oraz minusy i padło na Rybnik.

Były konkretne oferty?

Kacper WORYNA: – Nie mogło być, bo przed 1 listopada z innymi klubami rozmawiać nie wolno (śmiech). Szczerze. Jakieś tam telefony z innych klubów były, ale tak naprawdę nikt nie gwarantował mi takiego rozwoju i takiej perspektywy pewności jazdy, co ROW. Oczywiście niczego w tym sporcie się nie dostaje za darmo, ja to rozumiem. W Rybniku jest tak samo. Matematycznie więcej plusów przemawiało jednak za tym, żeby zostać.

Przekonała cię akcja rybnickich kibiców, którzy pojawili się pod twoim domem z transparentem: „Niezależnie co się stanie – zawsze z Tobą kapitanie”?

Kacper WORYNA: – Na pewno miało to spore znaczenie. Pokazało mi, że są w Rybniku kibice, którzy są zawsze ze mną, którzy mimo wszystko będą mnie wspierali.

Woryna: Transfer? W Rybniku już byłbym zjedzony

Wcześniej dopadła cię fala krytyki za słabszą postawę w finale Nice 1.LŻ i barażowym dwumeczu.

Kacper WORYNA: – Cóż. Tak to wyszło. Okazało się, kto jest chorągiewką, a kto prawdziwym przyjacielem.

Przeanalizowałeś już tę nieszczęsną końcówkę sezonu?

Kacper WORYNA: – Przeanalizowałem. Postaram się wyciągnąć wnioski i więcej takich błędów nie popełniać. Wiadomo, zawsze się zdarzają się mecze słabsze. W sezonie 2018 niestety przydarzyły się akurat w najmniej odpowiednim momencie. Jakie wnioski? To wolałbym zachować dla siebie. W sporej mierze sprzętowe.

Startowałeś w trzech ligach: polskiej, angielskiej i szwedzkiej. Nie było też tak, iż z powodu tak dużych obciążeń dopadło cię w końcówce sezonu zwyczajne zmęczenie?

Kacper WORYNA: – Nie. Jakbym miał jutro wsiąść na motor i pojechać finał o PGE Ekstraligę, to bym wsiadł i pojechał.

Cele na sezon 2019?

Kacper WORYNA: – Drużynowo bez wątpienia awans z ROW-em do PGE Ekstraligi. Indywidualnie zaś mam nadzieję, że uda mi się z powodzeniem wziąć udział w eliminacjach do SEC i Grand Prix. Po to właśnie zostałem w Rybniku, żeby spokojnie robić kolejne kroki do przodu i dążyć do celów, jakimi są mistrzostwa Europy, Grand Prix i bycie w przyszłości najlepszym zawodnikiem na świecie.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Ruch Chorzów. Zabytek do rozbiórki?

  Czy budowa nowego stadionu przy Cichej 6 rozpocznie się od trybuny głównej? Oficjalnej decyzji jeszcze nie ma. We wtorek prace mające...

  Maciej Grygierczyk19 stycznia 2019
 • Błaszczykowski znów zagrał w Wiśle

  Na razie tylko 45 minut w sparingu, ale stało się. Jakub Błaszczykowski ponownie zagrał w barwach Wisły.

  Mateusz Miga19 stycznia 2019
 • Jodłowiec znów gliwicki

  Trochę to trwało, ale się udało. Działacze Piasta zakończyli negocjacje z przedstawicielami Legii w sprawie dalszej przyszłości Tomasza Jodłowca. Były reprezentant Polski...

  Krzysztof Brommer19 stycznia 2019
 • KPR Ruch Chorzów. Nie przestraszyć się!

  Dzisiaj Chorzów odwiedzą naszpikowane reprezentantkami kraju mistrzynie Polski z Lublina. Czy chorzowska młodzież jest w stanie postawić się kandydatkom do złota?

  Zbigniew Cieńciała19 stycznia 2019
 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019