Zobacz
Do góry

Zagłębie Sosnowiec w PHL?!

Sosnowieccy działacze klubowi w tej kwestii wypowiadają się ostrożnie.

Rafał Radziszewski między słupkami; w obronie m.in.: Łukasz Podsiadło, Kamil Charousek. Michał Działo czy Jakub Jaskólski; w ataku Damian Słaboń, Tomasz Kozłowski, Łukasz Rutkowski, Tobiasz Bernat oraz swego czasu ulubieniec miejscowej publiczności Vladimir Luka – to tylko zaledwie kilku zawodników w kadrze Zagłębia Sosnowiec, przygotowującej się do nadchodzącego sezonu. Teraz jest aktualne pytanie, gdzie zagra sosnowiecki klub. Jeszcze do niedawna hokeiści oswajali się z myślą o I lidze. I wcale nie ukrywamy, że ewentualne rozgrywki zaliczyliby na… jednej łyżwie, z takim składem i z takimi rywalami.

Kilka dni temu Mirosław Minikina, wiceprezes związku oraz prezes Polskiej Hokej Ligi, zwrócił się z propozycją do działaczy Zagłębia, czy nie są zainteresowani wykupieniem „dzikiej karty” (200 tys. zł). Oczywiście, że w tym momencie decydowały, oprócz względów sportowych, również komercyjne. Zadłużony związek szuka na gwałt pieniędzy i każdy przypływ gotówki jest mile widziany. Kwotą 200 tys. zł można spłacić jednego, a może nawet dwóch wierzycieli…

– Jeżeli działacze Zagłębia spełnią dwa kryteria, czyli wypełnią wniosek licencyjny, i zostanie on pozytywnie rozpatrzony, oraz wykupią „dziką kartę”, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by już we wrześniu zagrali w ekstralidze – mówi komisarz PHL, Marta Zawadzka. – Na wniosek czekam do końca tygodnia i jeżeli komisja licencyjna wyrazi pozytywną opinię, to na początku przyszłego tygodnia opublikujemy terminarz rozgrywek, bo mamy przygotowane dwa warianty – z Zagłębiem lub bez tej drużyny.

W Sosnowcu nie tak dawno powstały ciekawe plany budowy mocnego sportowo Zagłębia. Do ekstraklasowych piłkarzy mieliby dołączyć również hokeiści, zaś wszystko ma być pod jedną kuratelą organizacyjną.

– Oczywiście, że pojawiła się propozycja; rozważamy i analizujemy ją z każdej strony – mówi niezwykle ostrożnie prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. – Niemniej przygotowujemy się do wypełnienia wniosku licencyjnego i zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie.

Zagłębie nie otrzymało licencji w 2016 r. na grę w PHL i zostało przesunięte do I ligi. Teraz pojawiła się szansa powrotu…

Komentarze

Więcej w hokej

 • Misja Belfast II

  Kibice „GieKSy” są potworni głodni sukcesu i potrafią się cieszyć z każdego prestiżowego zwycięstwa.

  Włodzimierz Sowiński20 listopada 2018
 • PHL: Bytomianie ułatwili zadanie Unii Oświęcim

  Węglokoks Kraj Polonia Bytom przegrał z Unią Oświęcim 2:6.

  sow18 listopada 2018
 • Łopuski: Pokazaliśmy wielkie serducho

  Mikołaj Łopuski oraz Patryk Wronka po wygranej Tauronu KH GKS Katowice.

  Redakcja18 listopada 2018
 • Walka z „Wiedźminem”

  Tyszanie po raz drugi w sezonie odprawili „Szarotki”, ale do końca sezonu jeszcze daleko. Zobacz wyniki piątkowych meczów Polskiej Hokej Ligi.

  Włodzimierz Sowiński16 listopada 2018
 • Błąd i kary GieKSy

  Szkoda straconej szansy, bo była szansa na korzystny wynik, ale golem nie przynosi wstydu. W sobotę ostatnia szansa awansu.

  sow16 listopada 2018
 • Dla Gusowa to ostatnie po czterdziestce…

  W Tychach będzie odświętnie - trener Andrej Gusow obchodzi urodziny, a prezent może być jeden...

  sow16 listopada 2018
 • Mocne uderzenie „GieKSy”!

  Katowiczanie efektownie pokonali Włochów, stawiając pierwszy krok do finału Pucharu Kontynentalnego! Bohaterem Tomasz Malasiński.

  sow15 listopada 2018
 • Tauron KH GKS Katowice walczy o awans

  Hokeiści Tauron KH GKS Katowice nie ukrywają swoich ambicji i chcą znaleźć się w najlepszej „czwórce” Pucharu Kontynentalnego.

  Włodzimierz Sowiński15 listopada 2018
 • JKH GKS Jastrzębie: zwycięstwo po mękach

  Drużyna Roberta Kalabera dopiero w ostatniej tercji złamała opór Automatyki Gdańsk i zainkasowała trzy punkty.

  Bogdan Nather13 listopada 2018